Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szatynkaaa1986

L4 w ciąży a wynagrodzenie

Polecane posty

Gość szatynkaaa1986

Jestem w ciązy i od 22.02.2011 przebywam na zwolnieniu lekarskim. Pierwsze moje zwolnienie trwało 14 dni (22.02- 07.03.2011), drugie 21 dni(08.03-28.03.2011)po zakończeniu którego wróciłam do pracy, bo miałam nadzieje że będe dobrze się czuła, ale niestety tak nie było i pracowałam cały tydzień a od 05.04.2011 znowu miałam zwolnienie na 22 dni(05.04-26.04.2011) i teraz dalej mam zwolnienie od 27.04.2011. jestem zatrudniona najpierw od 01.03 2010 na umowie na 2 miesiące, po czym przedłużono mi umowę na czas nieokreślony. Wynagrodzenie to najniższa krajowa. W miesiącach marzec'2010-październik'2010 wynosiło oni 984,15 netto, w listopadzie byłam na zwolnieniu i otrzymałam 940,89zł, grudzien '2010 978,27zł, a od nowego roku po podniesieniu najniższej dostawałam 1032,34zł (styczen i luty 2011). W lutym miałam jeszcze normalną wypłatę. Cyrk zaczął się od wynagrodzenia za marzec. Od pracodawcy dostałam 708,89 zł, a z ZUS-u 65,74zł. Zgłaszałam pracodawcy, że moje wynagrodzenie jest za małe i oni sprawdzili u siebie i twierdzą, że oni obliczyli dobrze a pewnie pomylił się ZUS i żebym poczekała, może będzie jakas dopłata. W tym miesiącu dostałam z ZUs-u 719,14. od pracodawcy nic. Skąd ta kwota? Skoro od 29.03 pracowałam ,a na zwolnienie poszłam dopiero 05.04 to te 33 dni chyba zostały mi naliczane od poczatku od 05.04 i za miesiąc kwiecień powinnam dostać normalne wynagrodzenie od pracodawcy. proszę o pomoc kogoś obeznanego w temacie. Moja wypłata i tak jest śmieszna a od 2 miesięcy zabierja mi ponad 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze w tym wszystkim jest twoja podstawa. jest ona brana z 12 m-cy ostatnich. Więc jeśli w atamtym roku chorowalaś to ona sie zmniejszyla. Trudno tu coś wnioskować ale wydaje mi sie ze twoj pracodawca zle ci obliczyl wynagrodzenie bo powinien ci w m-cu marcu zapłacić za l4 do 26 (33 dni) a za 2 dni 27-28 Zus i tu jest dobrze bo z tego co pamietam to stawka za dzien chorobowego przy najniżejszym wynagrodzeniu jest cokoło 33zł. Ty dostałaś 65 wiec uwazam ze tu jest jak najbardziej prawidłowo. Jedynie u pracodawcy mi sie nie zgadza, bo powinien ci zaplacic za 26 dni chorobowego i 3 dni normalnej pracy:/ A co dalszych chorobowych to pamietaj ze zus placi za konkretne l4 wiec jesli masz np na 21 dni to za tyle placi, pozniej za nastepne l4. W przypadku zus nie jest to placone jak u pracodawcy czyli za konkretny m-c tylko za dni na jakie jest wypisane l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynkaaa1986
Dzięki! Ale czy za kwiecień nie powinien mi zapłacić pracodawca? Nie było ciąglości zwolnień, a więc te 33 dni są naliczane od początku. Wiem, że wypłaty sajuż puszczone a więc gdybym miała ją dostać to już byłaby na moim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynkaaa1986
dzięki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze nie bylo ciaglosci nie ma znaczenia te 33 dni naliczane jest od poczatku roku. a ze ty juz jestes od poczatku dlugo na l4 wiec kazde nastepne l4 bedzie placil zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zwolnieniu dostajesz średnią wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy; do 33 dni płaci pracodawca, po tym czasie zus. ZUS inaczej liczy pensję, nie dostaniesz co miesiąc tej samej kwoty, bo oni przeliczają na dni miesiąca, czyli jak miesiąc ma 28 dni to za tyle dni dostaniesz, jak ma 30 to dostaniesz więcej. Pracodawca płaci co miesiąc taką samą kwotę, niezależnie od tego ile miesiąc ma dni. Ja jestem na zwolnieniu już dłuższy czas i co miesiąc dostaję inną kwotę na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem w 17 tc. W czerwcu byłam 6 dni na l4 z powodu przeziębienia, nie wiedziałam o ciąży. Od 22 sierpnia jestem na zwolnieniu od ginekologa z powodu "problemów z macicą". Moje pytanie jest następujące czy zasiłek wyliczony będzie ze 12 miesięcy do czerwca czy do sierpnia. Jest to dla mnie bardzo ważne , ponieważ co miesiąc mam różne wypłaty i kwota znacznie sie różni. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×