Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

lakowanie zębów

Polecane posty

Gość gość

Córka ma 6 lat, 3 stałe szóstki zalakować czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lakować, i to jak najszybciej, póki nie rozwinęła się tam próchnica, bo potem już nie będzie można zalakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co lakować zęby skoro pozostałe są zdrowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lakować. Pierwsze zęby są jeszcze słabo zmineralizowane, a w bruzdach lubią zalegać resztki pokarmowe, resztki słodkiego napoju itp. Łatwo o próchnicę w bruzdach szóstek. Lak te bruzdy szczelnie zakrywa (tak jak wypełnienie) i chroni ząbek przed próchnicą. Lakować można tylko zdrowe zęby bez śladu próchnicy. A i jeszcze jedno: w laku jest również fluor, który kontaktując ze szkliwem powoduje ciągłą mineralizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odpowiedź właśnie się zastanawiałam bo moja ma dopiero 20 miesięcy więc jeszcze nawet 5 nie ma, ale będę wiedziała co robić z tym, że odstrasza mnie to, że lak jest ciemny. Czy to schodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lak jest biały. Po dłuższym czasie sam "znika" Ciemne, to jest "lapisowanie" - smarowanie "psujących się" przednich zębów mlecznych, żeby przetrwały w buzi jak najdłużej. To jest zupełnie coś innego. Tutaj kolor nie znika, bo preparaty ( azotan srebra+ płyn Lugola) wnikają w kanaliki zęba, przebarwiają go (jednocześnie utwardzając), ale zęby mleczne przecież kiedyś i tak wypadną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam do tego, że nie lapisuje się zębów mlecznych na wszelki wypadek, w ramach profilaktyki, tylko dopiero wtedy gdy się psują. Jak będziesz dbała o mleczaki swojego dziecka to najprawdopodobniej nie będzie trzeba lapisować. Zęby stałe, jak już wcześniej pisali, lakujemy w ramach profilaktyki białym lakiem, muszą być zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał 3 lata jak zalakowalam mu wszystkie trzonowce, jakie wtedy posiadal:) Lak byl.. rózowy :) specjalnie zeby moc kontrolowac jego ewentualne ubytki. Obecnie syn ma 9 lat, wszystkie mleczaki zdrowe , a stale zeby rowniez bez sladów próchnicy:) Mimo wcinania słodyczy :) Polecam lakowanie to naprawde dobra profilaktyka I przyzwyczajenie dziecka do " grzebania w buzi " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za pomyłkę. Ja jutro idę na przegląd z córką, wydawało mi się, że na 4 ma dziurkę i to okaże się po wizycie u dentysty. Jestem przewrażliwiona bo pomimo dbania o moje zęby przez mamę to moje 4 i 5 psuły się od środka. Dlatego wolę od początku sprawdzać małej zęby. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. A jesli chodzi o szkliwo to czy w trakcie lakowania się się nie uszkadza? Stomatolog mojej córki nie poleca lakowania, w sumie nie pytałam dlaczego. Z mężem mamy zdrowe zęby więc myślę, że dzieciaki mają predyspozycje by takie tez mieć, jednak mamy po parę plomb w zębach trzonowych, a ja chcialabym zadbać o to by moje dzieci nie miały ich w ogóle. Czy się uda, zobaczymy. Wszystkie trzy szóstki córki są zdrowe, jesteśmy na świeżo po przeglądzie więc rozważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja stomatolog, doktor nauk medycznych, ze specjalizacją poleca lakowanie. sama ma syna i jemu lakuje. Mojej córce też zalakowała i ząbki zdrowe na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy podczas lakowania jakąs warstwę wierzchnią się zdziera czy czyści jakimś wytrawiaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgg
Wytrawia się szkliwo żeby poprawić adhezję laku. Jest to "mikrouszkodzenie" odwracalne całkowicie Lakować trzeba i tu nie ma nic do dyskusji, podobnie jak z lakierowaniem zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czym się różni lakowanie od lakierowania? byłam z synem u dr Kobylańskiej (teraz tu przyjmuje www.stombis.pl ) i ona mówiła o lakowaniu właśnie. a kiedy się lakieruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn jest na etapie wyżynania szóstek, właśnie byliśmy na przeglądzie u stomatologa i ona nam sama powiedziała, że jak się wyrżną te zęby, to przyjść i ona zalakuje, "na wszelkie wypadek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My już po :) Byliśmy wczoraj w tym gabinecie www.stomatolog-ostroda-ilawa.pl .Młoda się trochę stresowała na początku, ale jak zobaczyła że to nie boli i że pani jest miła, to zluzowała. Lepiej zapobiegać niż leczyć, mniejsze obciążenie dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nas często różne panie zaczepiają w autobusach, że takie ładne ząbki ma synek och ach i w ogóle. Także uważam, że opłacało się zalakować. Syn od ukończenia drugiego roku życia jest pod stałą opieką stomatologa (tu z nim chodzę www.rojekdental.pl ) i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam taką przychodnię we Wrocławiu, która się specjalizuje w profilaktyce próchnicy i właśnie tam często chodzą mamy z takimi maluszkami. www.stombis.pl - chodzę tam na wybielanie i zawsze widzę jakieś dzieci i nawet nie płaczą. Ja płakałam strasznie jak byłam mała i gabinety były takie obskórne. Więc to chyba nie jest zły pomysł, skoro medycyna poszła do przodu i dzieciaki się już tak nie stresują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lakować jak najbardziej. Nie rozumiem w ogóle, po co ta dyskusja, przecież mamy XXI wiek i pewne rzeczy są oczywiste. A jak dziecko będzie miało próchnicę, to też wejdziesz na kafe i zapytasz, czy leczyć? Ze swojej strony mogę ci polecić www.prodent.net.pl tam też mają b dobre podejście do dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten zabieg działa podobnie jak piaskowanie czy usunięcie kamienia - przed wybielaniem zębów poszłam najpierw na usunięcie kamienia do dentysty - na pewno rozjaśniło to kolor zębów, i dało lepsze rezultaty przy samodzielnym wybielaniu. u mnie sprawdził się ten zestaw + biała perła ale kuracja 5dniowa, wiem ze jeszcze jest 10dniowy system + wybielająca pasta po samym wybielaniu, pozdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakowanie jest dobrą metodą, która ma pomóc walce z próchnicą. Za pomocą laku szczelinowego, czyli półpłynnego i utwardzanego światłem kompozytu, uszczelnia się bruzdy w zębach bocznych – stałych i mlecznych. Zainfekowane próchnicą zęby mleczne mogą stać się źródłem próchnicy dla wyżynających się zębów stałych. Budowa zębów bocznych – głębokie bruzdy i wąskie szczeliny – uniemożliwia dokładne oczyszczanie i sprzyja rozwojowi próchnicy. Bruzdy powierzchni żujących zębów są najczęstszym miejscem pojawienia się pierwszych ognisk próchnicy! Obecność laku uniemożliwia bakteriom i płytce nazębnej zaleganie w bruzdach i w ten sposób chroni je przed rozwojem próchnicy. Lak uwalnia też jony fluoru, będące dodatkowym zabezpieczeniem zębów. Lak jest w kolorze białym lub mlecznym, jest więc mało widoczny. Lakowanie „mleczaków” można wykonać już u 2-3 latków, a stałych w wieku 5-8 lat. To zabieg bezbolesny, trwający przez kilka minut dla jednego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my lakowalismy zeby w http://www.kuroczko.pl/ - moge polecic spokojnie tego stomatologa, naprawde swietny specjalista, z podejsciem do mlodszych. Warto zabrac takze pocieche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jak najbardziej. Warto jest lakować zęby po to, aby zapobiec powstawaniu próchnicy, która nota bene jest chorobą, szybko atakującą kolejne zęby. Tutaj znalazłam fajny artykuł na ten temat, warto przeczytać (dbajousmiech.pl/lakowanie-zebow-podstawowe-informacje/). Samo lakowanie nic nie boli, więc pomoże zaoszczędzić bólu w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jak najbardziej. Warto jest lakować zęby po to, aby zapobiec powstawaniu próchnicy, która nota bene jest chorobą, szybko atakującą kolejne zęby. Tutaj znalazłam fajny artykuł na ten temat, warto przeczytać (dbajousmiech.pl/lakowanie-zebow-podstawowe-informacje/). Samo lakowanie nic nie boli, więc pomoże zaoszczędzić bólu w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbija, opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za moich czasów fluoryzacja i lakowanie było standardem. Uważam, że bardzo dobrze jak takie działania mają miejsce. Co do gabinetu w którym moim zdaniem świetnie robią takie zabiegi to tej ufam http://www.dentysta-szczyrek.pl/, jak na razie się nie zawiodłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
J własnie zapisałam swoje dzieciaki na lakowanie. Moim zdaniem profilaktyka przynosi duże rezultaty. Teraz na przykład wprowadziliśmy dentafix, który zapobiega demineralizacji zębów podczas snu. Podczas codziennego mycia dzieci mają specjalny gadżet do odmierzania czasu, zawsze 3 minut. Dzieciaki lubią zabawki i nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stomatologia zachowawcza jest ważna. Sama tak dbam o swoje zęby i nigdy nie miałam z nimi problemów. Jeżeli mieszkacie w Olsztynie to odwiedźcie gabinet stomatologiczny www.medident-tabor.pl w Barczewie pod Olsztynem. Tam potrafią zadbać o zęby swoich pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro są takie możliwości i dzięki temu dzieci nie będą miały próchnicy, to dlaczego nie korzystać. Mój starszy syn zawsze unikał dentysty i w efekcie teraz ma kilka plombowanych zębów. Widzę, że największy wpływ ma na niego jego dziewczyna. To ona suszy mu głowę o dentystę. Młodszy chodzi chętnie do dentysty, korzysta z acidolac dentifix, dbającego o mineralizację i używa nici dentystycznych. Jego zęby są mocne i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×