Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość abranka

Leczenie grzybicy: miejscowo czy doustnie?

Polecane posty

Gość abranka

Niestety nabawiłam się grzybicy paznokci. Na razie to tylko niewielka plama na paznokciu dużego palca, ale chcę szybko działać. Czy lepsze efekty dają leku miejscowe czy doustne? Jakie macie doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bertin
abranka, zdecydowanie radzę wizytę u dermatologa. A jak chcesz się więcej o grzybicy dowiedzieć, to polecam stronkę leczpaznokcie.pl - dużo porad i informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam doustny trioxal - trzy pulsy wzięłam i dopiero wtedy udało mi się to świństwo wyleczyć, bo niestety miałam dość zaniedbaną tą grzybicę. Wg mnie miejscowe preparaty to raczej małe efekty dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łagodnałania
u mnie wystarczył jeden puls trioxalu, ale też bardzo szybko poszłam do lekarza. Natomiast mój mąż bawił się w jakieś miejscowe preparaty bez recepty i zapuścił to poważnie i on musiał też trzy pulsy wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek14
ja również uważam, że najlepiej skonsultować się ze specjalista, który podpowie co brać i w jakich dawkach. Ja zwlekałem i zwlekałem i robiło się coraz gorzej. Dostałem doustny trioxal, który w moim przypadku był bardzo skuteczny. Musisz pamiętać ,ze leczenie grzybicy jest długotrwałe ale zaniedbać jej nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłem głupi, że od razu do lekarza nie poszedłem, tylko w internecie poczytałem o jakichś domowych sposobach i myślałem, że to wystarczy. A potem paznokieć wyglądał obrzydliwie. I też się skończyło tak, że musiałem wziąć kilka pulsów trioxalu, żeby się z grzybicą uporać. Ale teraz jest już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o leczenie i zapobieganie grzybicy to polecam wam stronkę leczpaznokcie.pl - dużo informacji i porad. Mnie bardzo pomogła, jak się zaraziłam na basenie grzybicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostek4
bardzo fajna strona, ściągnąłem sobie od nich aplikację na telefon, która mi przypomina o braniu leku. Dziękuję za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście uważam, że stosowanie wielu maści to bardzo dobra metoda aczkolwiek wielokrotnie przekonałam się po znajomych, że jest to bardzo droga forma leczenia. Szczególnie jeśli ktoś się męczy z problemem bardzo długo. Osobiście jestem coraz bardziej skłonna ku laserowemu leczeniu grzybicy paznokci szczególnie dla kobiet w okresie wakacyjnym. Co do tabletek jakoś nie jestem przekonana z uwagi na to, że niszczą żołądek a człowiek i tak na co dzień już dużo tego bierze więc niepotrzebnie sobie jeszcze dorzucać dodatkowych leków. http://www.beauty.com.pl/pl/leczenie-grzybicy-paznokci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyleczylem grzybice ta metoda - POLECAM KAZDEMU. nie zracajcie uwagi na posty reklamujace apteczne specyfiki. to pisza ludzie wynajecie przez firmy farmaceutyczne. motyw? chca zatrzymac klientow. metody domowe sprawiaja, ze nie zarabiaja na nas ani grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym zaczęła od fachowej oceny lekarza, który ma największą wiedzę na ten temat. Zobaczy chore miejsce, zleci badania i dobierze właściwą terapie dla pacjenta. Jeśli leczenie miejscowe się nie sprawdzi to zapewne zaleci leczenie doustne. Ja akurat miałam leczenie w tak zwanych pulsach, które ustawiał lekarz. Zresztą to leczenie jest tylko na receptę i pod kontrola lekarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny byłam na tej stronie lecz paznokcie i faktycznie cały czas można ta aplikację pobrać. Przyda się przy moim leczeniu grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym leczeniem jest jak ze stawianiem pasjansa. Każdemu co innego wychodzi. Ja zaczynałam od maści i domowych sposobów ale wielkiej poprawy nie było. Leczenie rozciągnęło się strasznie w czasie i ostatecznie lekarz zadecydował o podaniu leku doustnego. Mam trzy pulsy, czyli trzy dawki a później powtórka badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×