Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EwelkaKe

Lepsza kosmetyczka po studiach czy po szkole policealnej?

Polecane posty

Gość EwelkaKe

Hej czy jest różnica między zawodem kosmetyczki zdobytym na studiach a zdobytym w szkole policealnej? Gdzie jest więcej praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie ma znaczenia .liczy sie predyspozycja zaangarzowanie i praca,nauka własna,po sem szkole kazdy jest zielony jak trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaKec
Na studiach masz praktyki, ale zajęć praktycznych w szkole raczej nie ma, natomiast zdarzają się takie szkoły policealne co mają swoje pracownie i tam dodatkowo cwiczysz praktyke, ale chyba nie kazda tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po studiach jest kosmetolog, a po studium technik usług kosmetycznych czyli kosmetyczka. To dwa różne zawody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 1
znam kosmetyczke po szkole policealnej, cale jej doswiadczenie to lipa,nic nie potrafi dobrze zrobic,beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do pani kosmetolog. Oprócz studiów cały czas dokształca się z nowości. Ma bardzo dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też sie dokształcam chodzę do policealnej szkoły i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chodzisz do policealnej to będziesz zwykłą kosmetyczką od tipsiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakąś konkretną szkołę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie ma róznicy wazne czy osoba ma zamiłowanie i dryg do pracy w tym zawodzie,po samej szkole jaka by nie była kazdy jest zielony jak trawa na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo duza roznica, bo studium i studia mają zupełnie inny program nauczania i inne przedmioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała racja, trzeba się interesowć tym co studiujesz wtedy to ma sens nie zależennie gdzie się uczysz. Odnośnie wcześniejszego pytania to moge Ci polecić studium kształcenia kadr oni mają sporo kierunków do wyboru, mówię tu o policealnej szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.08.26 Ale ty nie rozumiesz podstawowej rzeczy,nie wazne co kto naucza,tylko wazne co kto sie nauczy i jak to wykorzysta w pozniejszej praktyce,nie kazdy sie nadaje do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)najlepiej to sie tym nie przejmowac wcale no i na zakupy se fajne jakies isc i moze wtedy wszystko sie ulozy 222 www.youtube.com/watch?v=zgyg57mqRiM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta jasne samo sie ułozy,nic samo sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelkaKe
Na razie wybrałam szkołę policealną na kosmetyke w skk. Zobaczymy co bedzie mam nadzieje, ze bedzie sporo praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po studiach są kosmetolodzy a nie kosmetyczki, to zupełnie inne zawody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Atam inne zawody,zalezy co masz w głowie i jakie predyspozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak oczywiscie, napisz jeszcze ze pielęgniarka i lekarz to też ten sam zawód. Nie bądz śmieszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to ma do rzeczy??ani pielegniarka ani lekarze nie lecza pacjentów,wiec to chodzi o wiedze prawdziwa a nie to co jest w procedurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetolog to osoba pomiędzy kosmetyczka a dermatologiem. Kosmetolog ma wiedzę z zakresu medycyny, kosmetyczka nie. W praktyce niestety osoby po studiach maja te same uprawnienia co osoba po kursie... Jesli chodzi o tipsy czy przedluzanie rzes - nieważny jest tytuł czy wykształcenie a umiejętności. Jesli chodzi o zabiegi na skore to tylko kosmetolog. Ja studiuje kosmetologie i mam pracownie 8 h w tygodniu. Moja koleżanka jest na techniku usług kosmetycznych w żaku i ma pracownie raz na dwa tygodnie i to dopiero od 2 semestru, a sa łącznie 4... Zależy kto co chce robic - jesli makijaże, czy tipsy - nawet szkoła policealna jest niepotrzebna, a jedynie kursy. Jesli ktoś chce pracowac przy skórze, współpracować z dermatologami/lekarzami medycyny estetycznej, czy nawet pracowac w korporacjach np labolatorium dr eris, czy dermiki, czy oceanic (AA) jako konsultant - cóż, wykształcenie wyższe jest wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewelkke daj znać jak się tam zaczniesz uczyc w tej szkole skk, czy warto tam iść. nie wiesz może czy robia rekrutacje na styczen? jak by bylo tam w miare to bym sie pozniej zapisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewelkke daj znac jak jest w tej szkole skk. jak by bylo w miare to sie zapisze, tylko moze wiesz czy robia rekrutacje pozniej? w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelkaKe
Robią co pół roku rekrutacje. ale jak coś to teraz zapisy jeszcze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podłodze bo temat ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karobe123
Lepiej jak dla mnie szkoła policealna, od razu mam zawód, uprawnienia, mogę założyć swoją działalność. Studia to takie wypełniacze czasu. Zapisałam się do DELTA Edukacja, bo za DARMO :D, dodatkowo to jest zaocznie, więc nie będzie mi przeszkadzać w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi666ss
Ja myślę, że to jest kwestia nie edukacji, tylko pasji i serca. Jak ktoś kocha to, co robi, to jest mistrzem w swojej dziedzinie. Ja nie mam możliwości isć na studia, ciężko z kasą i muszę pracować częśto ponad 40 godzin tygodniowo, no i zapisałam się do policealnej szkoły Delta Edukacja w Bytomiu. Ten kierunek tam jest za darmo, co mnie pozytywnie zaskoczyło. No i ta nauka co drugi weekend też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×