Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

lewatywa przed porodem

Polecane posty

Gość gość

Hej Dziewczyny, wiem, że ten temat przewijał się już na wielu forach, ale mam dylemat zgadzać się na nią czy nie? z jednej strony czytam, że lewatywa zapobiegnie "przykrym niespodzianką" a z drugiej strony czytam, że to wcale nie jest takie pewne a, że nawet czasem może przynieść odwrotny efekt. Dodatkowo mam takie pytanie czy położna lewatywę wykonuje w jakimś odrębnym pokoju, czy porostu tam gdzie przechodzisz te początkowe fazy porodu? a no i czy jest regułą, że przyjmuje się pozycje na boku do wykonania lewatywy czy to zależny od położnej. Dodam tylko, że na samą myśl o czopku się wzdrygam a co dopiero lewatywa gdzie wkładają Ci rurkę i wlewają jakiś płyn. Proszę napiszcie mi jakieś rady . Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno... Czeka Cię poród, a Ty się cykasz lewatywy? :D:D U mnie robiono ją w osobnym pomieszczeniu do tego przeznaczonym. Pozycja na boku. To nie boli, nie jest nieprzyjemne, raczej nazwałabym to uczucie "dziwnym". Potem robisz co trzeba i niczym się nie stresujesz, o nic się nie boisz. Ale jaki efekt odwrotny do zamierzonego?? Że zaparcie lewatywa może spowodować? W życiu czegoś takiego nie słyszałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam i się cieszę bo przynajmniej jak się o***t rozszerza przy porodzie wiesz że nie nie wyjdzie. Komfort psychiczny. Mnie zabrała do łazienki gdzie była kozetka 5 sekund i później cala toaleta dla mnie bez stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lewatywa nie jes taka straszna jak myślisz. Ja miałam a też byłam nią przerażona. Leżałam na boku na łóżku porodowym i potem poszłam do kibelka. Zdażylam ze wszystkim zanim mąż dojechał. Podobno lewatywa przyspiesza akcję porodowa, ale nie wiem bo już wtedy straciłam poczucie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćówka
Ja będę miała robioną. To będzie mój pierwszy poród więc nie wiem. W ogóle jest opcja, że będę miała cesarkę więc się lewatywą za bardzo nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie miałam robionej akurat przed porodem,ale w zyciu mialam i to nie jeden raz to nic takiego w porownaniu do porodu . Porod to krew , pot i łzy a przedewszystkim ogromny bol! i smieszy mnie twoj strach przed lewatywa zamiast przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie sobie sami lewatywe robią z domu dla oczyszczenia a ty się jej boisz? Nie przesadzaj. Nie taki diabeł straszny jak go malują. To nie boli, jest trochę nieprzyjemne jak wlewają ten płyn ale to tylko 2minuty... Mi polozna robiła w toalecie na leżąco a kiedyś przed operacja tez w toalecie ale mogłam stać. Ja nawet wolałam mieć tą lewatywe zrobiona, mniejsze ryzyko wpadki, chociaż w czasie porodu nawet jak coś takiego się zdarzy to uwierz mi- wtedy jest ci to wszystko jedno! Czekasz tylko kiedy to wszystko się w końcu skończy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mialam lewatywy,robienie kupy pomoglo mi w parciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×