Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marlena30

Logopeda dziecięcy

Polecane posty

Gość marlena30

Pytanie kieruje do mam które chodziły do logopedy z dziećmi,ile bierze za godzinę logopeda? I w jakim wieku można już z dzieckiem iść do logopedy,mój synek ma 3 latka mało mówi jak na swój wiek,a doktorka rodzinna mówi że ma jeszcze czas ,a ja sama niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
doktorka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas podobnie - wizyta u logopeda ok 50-60 zł za godzinę, ale w sumie efekty były, więc nie mogę narzekać. Poza tym w Wawie korzystamy jeszcze z prowadzonych w zgaguli ( http://zgagula.pl/ ) zajęć logopedycznych - dla dzieci 4-6 lat, małe grupki, bardzo fajne też dają takie spotkania efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chodziłam / chodzę na NFZ . Pierwszy raz poszłam na spotkanie jak dziecko miał ok 3 lat. Była rozmowa z logopeda i psychologiem dziecięcym.Potem musiałam zrobić komplet badań np.badanie słuchu , neurolog. A od 4 roku życia mamy spotkania raz w tygodniu po 45 minut. W mojej mieścinie nie ma prywatnie. Najbliższy to 30 km w jedną stronę i koszt 50 zł za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prywatnie za 45 minut zajęć 60 zł. Na NFZ - wizyta 0,5 godziny raz na 1,5 miesiąca. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz na 1,5 miesiąca ? Masakra ! My wcześniej mieliśmy 2 razy w tygodniu po 30 minut. A teraz tak jak wyżej pisałam - raz w tygodniu (dziecko 8 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za wizyte płacimy 75zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zdania, że w przypadku logopedy nie cena jest ważna a skuteczność terapii i metod pracy. Sama jako pedagog mogę polecić Centrum Terapii Dzieci i Dorosłych (http://neurostyk.pl/) posiadają dobrze wykształconych specjalistów i znają się na swojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w przedszkolu jest fajna pani logopeda i corka do niej chodzi na zajecia bardzo się rozwinęła odkad tam chodzi, duzo lepiej mowi, ja ja zawsze rozumiałam, ale inni to powiedzmy 50% z tego co mówiła, a teraz mowi plynnie i wyraznie (3,5 roku ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim wypadku dużo dały sesje z logopedą online. Jest taka internetowa poradnia na stronie www.e-poradnia.com . Oni tutaj mają różnych specjalistów w tym właśnie logopedę. Ja miałam problem z seplenieniem, ogólnie trudno było mnie obcym ludziom zrozumieć. Jeszcze bliscy i rodzina to byli w stanie się domyślić co mówię, ale jak z kimś rozmawiałam pierwszy raz w życiu to był zonk. Teraz jest już dużo lepiej, regularne ćwiczenia dają efekt. Kontakt jest online, także z każdego miejsca na świecie można taką wizytę sobie przeprowadzić. W moim wypadku najlepszy jest kontakt przez Skype, ewentualnie telefoniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mesianaa
Jeśli chodzi o logopedę to dobrych specjalistów znajdziecie też w poradni logopedycznej w szpitalu EMC-SA w Katowicach http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/poradnie/poradnia-logopedyczna. Możliwość konsultacji i terapii zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Ceny rozsądne a terminy dość szybkie więc warto skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodze z synem (8lat) prywatnie . Już po paru miesiącach wyprowadzila do "na prosta" z mowieniem a miał problemy z : ż, ź, sz cz i najgorsze z r. Teraz mowi bardzo ladnie. Koszt to 35 zl/1h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PaidaLogos logopeda Skype cała Polska i świat Dziecko, które ma 3 lata, powinno chodzić do logopedy, jeżeli: - ma ubogie słownictwo - nie lubi mówić - mówi, ale nie wyraźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 l co codzień później co dawa przez 6 mśc. 80 zł 60 min. A jak nie było już nikogo w poradni to raz 1.45 min później kilka razy po ok 30 min dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35zł za godzinę??? o matko wielka to musi być specjalistka ahhah my chodzimy do rewelacyjnej skutecznej pani neurologopedy gdzie h kosztuje 100-150zł i ma pełny komplet ludzi zawsze do późnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest uzaleznione od poradni logopedycznej z której zamierzasz korzystać. O ile dobrze pamiętam to w CM Volver www.cmvolver.pl w Radomsku obsłużyli nas za super pieniądze. Sama usługa zaś została przeprowadzona bardzo profesjonalnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka_P
W przypadku wady wymowy istotne jest regularne chodzenie do logopedy. Dużą rolę jednak odgrywa także praca w domu. Dlatego warto takiemu dziecku kupić pomoce logopedyczne. Takie pomoce logopedyczne są dostępne na stronie: https://www.sklep-kajkosz.pl/pl/c/Pomoce-logopedyczne/58 . Ich pomoce logopedyczne pomagają uporać się z wadą wymowy poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci chętnie (nieświadomie) ćwiczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z moją córką chodziłyśmy do niepublicznej poradni psychologicznej http://www.provobis.com.pl/ w Starogardzie Gdańskim. Moją córka otrzymała tam profesjonalną pomoc od logopedy i pozbyła się swojej wady wymowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenaaa2
W zależności od lokalizacji oraz od oferowanych usług z zakresu logopedii czy neurologopedii cena jest na prawdę różna. Osobiście z synkiem uczęszczamy do gabinetu Co Ty Powiesz w Poznaniu i szczerze polecam - jest to Poznań a ceny są na prawdę godne polecenia innym, nie zaburzają finansów rodzinnych, a warto. https://cotypowiesz.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Z moim Antkiem chodziłam do logopedy w Centrum Rozwoju, Diagnozy i Terapii MERITUM w Sosnowcu. Wspaniali specjaliści, bardzo cierpliwi, wyrozumiali i przede wszystkim z ogromną wiedzą. Pani prowadząca terapię miała tak dobre podejście, że syn tylko wyczekiwał kolejnych spotkań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita

Dobra poradnia logopedyczna jest też w Centrum Rehabilitacji VitalMed w Jerzmanowicach pod Krakowem www.evitalmed.pl/ Chodziłam tam z moim synkiem i terapia przyniosła oczekiwane skutki. Bardzo dobrze oceniam te placówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystkim osobom, które rozglądają się za sprawdzoną poradnią logopedyczną na terenie województwa pomorskiego polecam zgłosić się do www.provobis.com.pl w Starogardzie Gdańskim. Tam wasze dzieci na pewno otrzymają pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×