Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ludzie, którzy piszą sex zamiast seks...

Polecane posty

Gość gość

są dla mnie ciut niedojrzali emocjonalnie :O bo im angielskie/łacińskie z pochodzenia słowo wydaje się mniej "ciężkie" :O seks, seks, seks! po polsku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie piszemy tu esejów a komunikacja w żaden sposób na tym nie cierpi słowo pisane to tylko znaki - symbole ich zadaniem jest nieść treść zrozumiałą dla innych nie ma się co spinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli piszesz w ten sposób nawet w poważnych dokumentach (np., w protokołach z wywiadu w sprawie gwałtu - widziałam taki protokół, w którym policjant tak zapisał to słowo) to już nieco tracisz na powadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś mnie to raziło, obecnie tonie w morzu innych "kwiatków". Mnie najbardziej szokuje, że ludzie nie potrafią odmieniać przez przypadki i robią błędy jakich 10 lat temu nie robiły dzieci w podstawówce, np. "zazdroszczę innym kobietą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten wynalazek z "om" zamiast "ą" i na odwrót jest dość świeży, bo jeszcze 5 lat temu nie widziałam tego nigdzie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolę, żeby na 100 słów ktoś napisał pięć razy "sex", aniżeli na to samo 100 słów co trzecim wyrazem miało być "mega" :o Ale z tą deklinacją to faktycznie jest dramat, słuchać nie można, jak takie błędy robią (a robią) dziennikarze, prezenterzy, spikerzy, politycy czy -wydawałoby się- światli, wykształceni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mega to przedrostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że przedrostek, ale jeśli słyszysz wypowiedź z serii: "Ta praca była mega, mega wyzwaniem dla mnie i mojego zespołu, na szczęście gdzieś tam podołaliśmy i jesteśmy mega zadowoleni z efektów, czego serdecznie gratuluję sobie i swoim koleżanką", to robi mi się słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D:D:D dokładnie tak psychiczna. kwintesencja debilizmu dzisiejszych czasów. Ciągle: "gdzieś tam/natomiast/rzeczywiście/mega/drzewą", najlepiej włączyć sobie śniadaniówkę typu DDTVN - tam mają kuźnię kretynów, którzy operują właśnie takim językiem. Gdzieś tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje ukochane kwiatki: urzywać, żygać, świerzy - wymiana "rz" i wyjątki om zamiast ą że coś jest pisane z dużej litery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie to jak uzywanie przeklenstwa kurka, kuzwa, kurde zamiast k...wa, zlagodzona forma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje, że to zaczęło się jako "żart"- ludzie pisali ironicznie coś w stylu "jestę studentkom", nabijając się z cudzych błędów, ale 90% ludzi nie rozumie ani sarkazmu ani tego typu "żartów", więc zaczęli, to powielać jak papugi i efekt lawiny wyszedł. Tak jak kiedyś ktoś użył "bynajmniej", a ludzie zaczęli stosować nie wiedząc co znaczy, myśląc, że to bardziej wyrafinowane "przynajmniej" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje, że to zaczęło się jako "żart"- ludzie pisali ironicznie coś w stylu "jestę studentkom", nabijając się z cudzych błędów, ale 90% ludzi nie rozumie ani sarkazmu ani tego typu "żartów", więc zaczęli, to powielać jak papugi i efekt lawiny wyszedł. Tak jak kiedyś ktoś użył "bynajmniej", a ludzie zaczęli stosować nie wiedząc co znaczy, myśląc, że to bardziej wyrafinowane "przynajmniej" ktoś już kiedyś zauważył, że najczęściej zamiast książek ludzie czytają właśnie fora i gdyby dało się wstawić na nie oprogramowania, które zmieniają błędną pisownię automatycznie na poprawną, nie byłoby tego problemu, bo ludzie po prostu zapamiętywaliby pisownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×