Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

witajcie mamuski z forum ciaza po in vitro. co powiecie na ten topik? a do ciazowego wracajmy doradzac dziewczynom i je wspierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii Jestem Za:-)Oczywiście będę zaglądać na forum gdzie mogłam poradzić się,podzielić wątpliwościami,sukcesami i przeżyłam 9 miesięcy razem z Wami:-) Dobry pomysł:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Jestem za nowym forum ... pozdrowienia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wkrotce dolacza do nas inne kobietki z forum ciaza a po nich mam nadzieje jak najwiecej z forum objawy ciazy :) moi tesciowie zostaja jeszcze tydzien a potem bede sama z moimi szkrabami ojejku;) ciekawe jak to bedzie??????? teraz sie przyzwyczailam do pomocy i mam czas na wszystko ale dzis np. jestem sama caly dzien z dziecmi to odjazd hehe najpierw jeden zrobil kupe wielka ze musialam odrazu kapac a potem drugi. potem bylo marudzenie bo byli spiacy ale nie chcieli zasnac wiec byl placz. teraz oboje spia a ja pije kakao i wieszam pranie. praktycznie nie mam czasu dla siebie gdy jestem z nimi sama ale dla dzieci trzeba sie poswiecic szczegolnie na poczatku. nie ukrywam jednak ze czekam z utesknieniem kiedy wyrzuce ich do przedszkola:) 3majcie sie mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti ale Ci zazdroszczę tych bliźniaków!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) Dziewczynki, mam jedno zapasowe opakowanie tych kropelek na kolkę SAP SIMPLEX, moja siostra mieszka w Niemczech i mi kupiła. Ich jest 30 ml, myślałam że mi nie starczą jedne i kupiła dwa, ale jednak na pewno starczą i jednych mogę się pozbyć...Ja już nie wiem co to kolka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki ;)) bellik Widzę, że ostro idziesz z tym odchudzaniem ;) Ja od 2 tyg jestem na diecie Dukana i spadłam już 4,5 kg. Chcę jesze 4 i stop! Duzo się mówi o szkodliwości tej diety więc zrobiłam sobie morfologię i wiesz co? - nigdy nie mialam takich wyników! Są ksiązkowe! Do tego cholesterol mam centralnie w środku normy :) Tak więc będę ją jeszcze stosować aż do osiągnięcia upragnionej wagi :) A ty co robisz? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Jaki masz jadłospis w tej diecie?tz.co jesz a czego nie?i czy to dobre jak się karmi piersią-ja nadal karmię Tobiaszka:-)A Ty karmisz jeszcze Jasia? Kurcze ja też bym chciała już zastosować jakąś dietę...słyszałam o tej diecie,nawet kilka osób z mojego otoczenia odchudzała się w ten sposób. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Ja już nie karmię :) kiedy Jas skończył 4 mies ja skończyłam karmienie, bo i tak juz miałam tak mało pokarmu, że to nie miało sensu. Dopóki karmisz to nie stosuj żadnych diet :) Dieta Dukana to jest dieta proteinowa (białkowa) dość długo trwająca ale skuteczna i jesli przejedziesz przez przynajmniej 3 etapy i nie będziesz miała efektu jo-jo :) Ja sobie kupiłam książkę, poczytałam dużo w necie i mam nawet jadłospis ułożony specjanie dla mnie ;) Nie do końca go stosuję bo nie chce mi się bawić z pewnymi rzeczami ale wskazówki są w nim dobre :) Jak już nie będziesz karmić to Ci prześlę na maila - upomnij się :)) Pozdrawiam :) Idziemy na spacer bo za oknem plus 15 st.C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Sorry, trochę to nieskładnie napisałam bo się spieszyłam ;)) Miało być, że jak przejdziesz przez przynajmniej 3 etapy tej diety to nie będziesz miała efektu jo-jo :) Zmykam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor To szybko straciłaś pokarm:-( ja jak na razie mam i karmię Tobiaszka. Dieta Dukana rzeczywiście jest białkowa więc na chwilę obecną nie wchodzi w grę bo ja bardzo mało jem nabiału(ze względu na Małego,a tak ogólnie uwielbiam:-) ).To może prześlij mi ten jadłospis,będę miałą już go na poczcie i nie będę Ci zawracać głowy,sama też zobaczę sobie w necie,poczytam i wogóle.Podaje mój mail asia_2511@wp.pl Z góry Dziękuję:-) My też byliśmy na spacerku 1,5 godziny:-)za oknem 12 stopni,miało świecić słonko i nie świeciło:-( a teraz zaczął padać drobny deszczyk...mam nadzieję że jutro będzie ładnie bo Tobiasz mi śpi fajnie na dworze:-)(chyba jak każde dziecko). Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość maluchów śpi na dworzu ;) Ja też bym bardzo chciała taką dietę Dukana, bardzooo lubię nabiał, ale narazie jeszcze karmię - ja mam atopowe zapalenie skóry i boję się jeść dużo bo Gabryś mógłby odziedziczyć po mamie to co niedobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa Napisz mi proszę czy te kropelki Simplex faktycznie pomagają, jak je stosowałaś moja ma od 3 dni kolki właśnie czytam na forum ,że to podobno najlepszy lek na te dolegliwości,ale nie chce podawać bez konsultacji z pediatrą. Czy ktoś jeszcze stosował ten lek ?Czy rzeczywiście są takie rewelacyjne po ilu dniach pomagają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Te kropelki pomagają od ręki! Ja też je miałam. Tak jak pisałam wcześniej, to jest odpowiednik naszego Espumisanu dla dzieci i napewno pediatra nie odradzi Ci ich. Daga Wyślę Ci to jutro :) Patiniaa Dieta Dukana to nie tylko nabiał, to również mięso kurze, indycze, wołowina, jajka i wiele innych :)) Uciekam sie myć i spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
bettykor Po jakim czasie pomagają ?jak się je stosuje?do mleczka się je daje ile razy dziennie , czy za każdym razem kiedy podaje mleko? Jeśli jest tam ulotka w języku angielskim to fajnie to przeczytam ale niemieckiego nie znamy:( Po południu skoczę do Berlina to je koniecznie kupie bo nie mogę patrzeć jak 3 dzień malutka cierpi... straszne to , oby tylko pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Dziękuję :-) i czekam na "przesyłkę" od Ciebie:-) Gewalia Niestety ulotka jest w języku niemieckim...ale ja poczytałam w necie jak podawać i ile.Więc piszą żeby podawać po 15 kropli przed każdym jedzeniem ale ja podawałam po 7 bo wydawało mi się za dużo jak na takiego maluszka.Mojemu Tobiaszkowi pomogły:-)Podawałam kilka dni i objawy kolki się złagodziły:-) Teraz już nie mamy problemu kolkowego!!!(odpukać:-) ) Dziewczyny czy Wasze Dzieciaczki mają jeszcze ciemieniuchę? Tobiasz w kilku miejscach na główce ma jeszcze strupki...samruję oliwką i wyczesuję ale jeszcze je ma:-( A dziś kończy 12 tygodni:-)Mój Kochany Szkrab!!!:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Czyli te kropelki to dopiero po paru dniach skutkują? Boje sie znow dzisiejszego wieczoru ze znow bedzie to samo :(( do każdej porcji mleczka dawałaś ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Juz wsio wiem doczytałam się w necie : Dozowanie: o ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie! Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli. Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam całe opakowanie tych kropelek SAP simplex mogę komuś sprzedać. Jeżeli chodzi o nie, to pomogły po pół godziny a nawet krócej. Gabryś miał kolkę 2 dni, w tamtym tygodniu, od tej pory nie wiem co to kolka. Podaję mu kilka kropelek dziennie do mleka zapobiegawczo, i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa Podawałaś kropelki do każdej porcji mleczka ? po 15 kropelek ? Mam już te kropelki dałam po 5 kropelek nie wiem czy to nie za mało , zaraz bede u pediatry to zapytam co ona o tym sądzi. Napisz proszę jak Wy stosowaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję ok 20 kropelek dziennie, czasem więcej jak mi poleci ;) Pomogą i Wam, na prawdę ;) A powiedz jak malutka ma na imię ? Wychodzicie już na spacery długie ? Tam u Was gorsza pogoda w tym Szczecinie, niż u mnie w centrum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Ja dawałam 3 razy dziennie,tak w południe,potem ok.16 i napewno po kąpieli bo wtedy Tobiaszek się prężył i wyginał.Pomogły:-) Dawałam po 7-8 kropelek. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciusiowi na gazy pomaga takie rytmiczne bujanie. Kładę wzdłuż kolan tak zeby nóżki były ugiete i dotykały stópkami o mój brzuch i rytmicznie go bujam z góry na dół i czasem na boki. Mały sie wtedy bardzo wycisza i nawet zasypia przy tym i zapomina o kolkach i gazach. Juz nawet przestałam mu dawać kropelki bo ta metoda wydaje mi sie byc najskuteczniejsza. Moja mama poleciła mi tez aby wkładac do pupci naoliwiony termometr i to wywołuje u malucha odruch puszczenia kupki z gazami. Ciepła kąpiel tez jest dobrym sposobem. Maciuś miał wczoraj szczepienie 5w1 +WZW, myslałam ze bedzie jakas negatywna reakcja typu gorączka i marudzenie, ale jakos tak nic sie złego nie dzieje. Macius był u pani doktor bardzo grzeczny, dzielny chłopak. Waży juz 4700 g. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Podałam wczoraj te krople Simplex (po 15bkropli do posiłków-mleczka wg zaleceń pediatry)parę razy i niestety nic nie pomogły kolka trwała jeszcze dłużej ponad 2,5 godz, może jeszcze to było za szybko aby lek zadziałał. :( :( :( :( :( Myślałam ,ze może chociaż troszkę zadziała :( Jestem załamana , bo nie mogę patrzeć jak Malutka się meczy i krzyczy wtedy chce mi się płakać wraz z nią. :( Kiedy ten lek u nas zadziała :( ???? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia, ja dawałam chyba
wszystko od kolek, nic z tego... Po prostu z niektórymi dziećmi jest tak że muszą wyrosnąć.. Moja córcia płakała całymi dniami, ja z nią. Nie mogła spać, była nerwowa.. Jedynym ratunkiem chociaż na troszkę była suszarka - ciepłe powietrze skierowane na brzuszek. Kolki miała do 3,5 miesiąca. Potem jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
A Kto to się podpisał moim nickiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalio, nie załamuj się, może pomogą po kilku dniach albo chociaż załagodzą...mała z tego wyrośnie, i jak to mówią - największym pocieszeniem jest to, że jest zdrowa i nic jej nie jest...po prostu nie może puścić bączka... Trzymaj się kochana i daj jej buziaczka od forumowych cioć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×