Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amita

Malowanie płytek ceramicznych

Polecane posty

Znów mnie naszło na jakiś remont,zmianę.Malował ktoś kafelki kuchenne ścienne,szkliwione,gładkie.Jakieś porady,jakie farby,jaki efekt?Są nieuszkodzone,ale już mi się okropnie opatrzyły. Szukałam w necie,ale jaet niewiele informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amita ale hcesz jakies
wzory na nich malować czy wszystko równo jak idzie? Bo do wzorów to pewnie farby akrylowe by się nadały, ale pytanie czym to zagruntować? bo jak rozumiem raz na jakiś czas będziesz je chciała zmyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kieydś któaś z kafeterianek pisała że malowała swoje płytki, napewno to jest możliwe. Nie chcę siać plotek ale kojarzy mi się że to była Ewa33, ale nie jestem pewna. Musiałabyś jej zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halooo
mozna kupic specjalna farbe do kafelek trzeba je super odtluscic denaturatem pare rzy bo odpadnie farba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolmops
To prawda, jest specjalna farba do plytek. Paleta kolorów ograniczona, ale da sie cos znaleźć. W marketach budowlanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haloooo
najwazniejsze to odtluscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynajmowalam kiedys mieszkanie, w ktorym ktos pomalowal stare kafelki (i fugi) na kremowo, na poczatku wygladalo czysto i schludnie, ale od wilgoci i szorowania (w koncu musialam je przeciez regularnie czyscic) farba zaczela odchodzic i sie luszczyc - masakra, wygladalo to jak w jakiejs melinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem farbę do ceramiki trzeba wypalić w piekarniku, wtedy jest trwała- jeśli płytki są na scianie będzie to delikatnie mówiąc- nieco utrudnione.... Ale moze są i takie, ktorych nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze jakis ciekawy szablon i fajny kolor w spreyu zalatwilby sprawe? masz szare plytki, wiec moze jakis niebieski, rozowy (jesli lubisz mocny akcent) lub granat, srebrny, turkus, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za porady.Chyba jednak remont mnie nie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amitko, myślałam z małżonkiem i myślałam i niewiele wymyśliliśmy. Mąż skrzywił się na ten akryl. Ale!!!! Nie wiem jak to jest na naszym rynku ja jestem maniaczką programów telewizyjnych o renowacjach itd, ale najcześciej angielskich :O Ale może to u nas jest. Nalepki. Gotowe nalepki na co którąś z płytek. Jeśli nie ma, to tzw ,,Polak potrafi,, ;) Pomyślałam, że mogłabyś kupić odpowiedniego koloru tapetę samoklejącą. Wymyślić sobie jakiś prosty wzór - najlepiej kwiatowy, wyciąć i co kilka płytek nakleić. Nie jestem pewna ale widziałam u kogoś taki pomysł na lodówce - ale nie pamiętam u kogo. W każdym razie bardzo ładnie to wyglądało. Tylko prosty motyw. A może jakiś owoc/warzywo? Coś co łatwo Ci się narysuje i potem odtworzy na tapecie. Super trwałe to nie będzie, ale ja mam oklejone nimi parapety w bloku i całkiem mocny materiał. Tylko na suchą, czystą powierzchnię trzeba naklejać. Spróbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ktoś mnie pamięta :) nie malowałam płytek, ale nalepiałam szablony z folii samoprzylepnej - w łazience na paskudnym beżowym kolorze dałam szlaczek naprzemiennie z niebieskich rybek i żółtych kaczuszek (moje ulubione kolory) - nie był to szczyt elegancji, ale przynajlmniej wesoło sie robiło, jak sie weszło do tej bladobeżowej łazienki najpierw zrobiłam sobie szablon a potem rysowałam na takiej tapecie samoprzylepnej i wycinałam małymi nożyczkami podłoże oczywiście trzeba odtłuścić, żeby się dobrze trzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu, to pytanie o pamięć to chyba nie do mnie ;) Dla Ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka876
ja malowałam niedawno, długo się do tego zbierałam, szukałam specjalnych farb, gruntów, wreszcie stwierdziłam że mnie na to nie stać :D i pomyślałam - raz kozie śmierć, pomalowaliśmy ZWYKŁĄ OLEJNĄ. przed malowaniem wymyłam kafelki cilitem bangiem dokładnie, potem lekko zeszlifowaliśmy powierzchnię papierem ściernym (nakładka na wiertarkę, żeby się nie umordować) i pomalowaliśmy. wyszło rewelacyjnie - stare kafle miały 26 lat i wyglądały po prostu koszmarnie :P ponieważ nie mogłam znaleźć takiego koloru olejnej, jak chciałam, to kupiliśmy kolor wiśniowy i biały i mieszałam do uzyskania tego pożądanego. aha, malowałam farbą olejną "śnieżka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hal.inka
kochana agnieszko876,czy mozesz napisac jak zachowuje sie farba olejna na Twoich plytkach? nosze sie z zamiarem pomalowania plytek w kuchni. Sa jeszcze bardzo ladne ale czekoladowe i nie pasuja do calosci.Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amita, był już niedawno
identyczny temat i pamiętam, że wklejałam nawet zdjęcia z takiego malowania i z efektem końcowym, a teraz nie chce mi się ich od początku szukać. Odnajdź ten stary topic. Był na 100% w tym miesiącu, lub pod koniec ubiegłego i miał podobny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amita, był już niedawno
A do płytek są specjalne farby. Podobnie jak są inne specjalistyczne farby do innych powierzchni, nawet do skóry tapicerowanych mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malowanka12
Jedną z dobrych i sprawdzonych farb jest farba firmy Majic DiamondHard , chyba jakoś tak ale nie jestem pewna, sprawdza się na płytkach, i oknach pcv ja mam pomalowane okna na kolor złoty dąb wyszło naprawdę super Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czego Ci ludzie nie wymyślą. :-) Czytałam wiele o tych farbach, ale szczerze mówiąc nie jestem do tego przekonana. W końcu stwierdziłam, że boję sie eksperymentować. Nie chciałam za bardzo kombinować. Zdecydowałam się na metodę doczyszczającą. C.T Service się tym zajmuje. Nie wzięli wiele, a w sumie nie było mnie stać na gruntowny remont łazienki. Zdzieranie płytek, zakładanie nowych i koszt i bałagan. Zrezygnowałam. Trzeba stosować innowacyjne metody :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz też spróbować farbą akrylową. Ja widziałam niedawno taką piękną w http://www.edan.krakow.pl/. Sama przymierzam się do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz też spróbować farbą akrylową. Ja widziałam niedawno taką piękną w edan.krakow.pl/. Sama przymierzam się do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Farba na plytki odpada. Trzeba mieć duże umiejętności żeby to jakoś było. Pozostaje folia samoprzylepna. Widziałam dwie łazienki po takiej renowacji. Jedna po 5 latach bez zarzutu. Druga po miesiącu odlazi. Tak czy inaczej kleję. Gorzej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Farba na plytki odpada. Trzeba mieć duże umiejętności żeby to jakoś było. Pozostaje folia samoprzylepna. Widziałam dwie łazienki po takiej renowacji. Jedna po 5 latach bez zarzutu. Druga po miesiącu odlazi. Tak czy inaczej kleję. Gorzej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierzemy wałek z farbą i malujemy. Nie potrzebujemy do tego żadnych klejów, jak w przypadku tapetowania, nie martwimy się, że coś krzywo położymy i trzeba będzie od nowa się tym zajmować. Farba jest także wygodna jeśli chodzi o remonty. Znudził nam się kolor wnętrza? Wymieniliśmy meble i ściany do nich nie pasują? Moda się zmieniła? Znowu bierzemy wałek i farbę i malujemy. http://www.transmech.pl/malowanie-czy-glazura/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina_N
Cześć, szukam osób z Warszawy lub okolic, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy przemalowywały swoje meble albo płytki z użyciem specjalnej farby renowacyjnej np. marki V33, Syntirol itd Chodzi o opowiedzenie o swoim projekcie i doświadczeniu remontowym podczas badania marketingowego. Oczywiście udział w badaniu zostanie odpowiednio wynagrodzony. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy – malwa.no.ja@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×