Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mały odstęp między lekami

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam pytanie odnośnie leków. Otóż około 2 godziny temu wzięłam jedną tabletkę Nurofenu zatoki, a chwilę temu pół tabletki Ibupromu max. Obie te tabletki mają w składzie ibuprofen. Czy w związku z tym, że to inne leki i była krótka przerwa między przyjmowaniem ich mam obawiać się jakichś działań ubocznych? Proszę o poważne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leków przeciwbólowych czy przeciwgorączkowych nigdy nie powinniśmy przyjmować w dawkach większych niż zaleca lekarz, farmaceuta czy producent na ulotce dołączonej do opakowania. Nawet jeśli nie wystąpią negatywne reakcje organizmu trzeba pamiętać, że dodatkowo obciążamy w ten sposób wiele narządów np. żołądek, wątrobę, nerki czy serce. Warto pamiętać, że jeśli z jakichś powodów zdarzy się nam przyjąć większą dawkę leku niż zalecana, powinniśmy niezwłocznie skonsultować to z lekarzem. Jeśli zauważymy u siebie niepokojące reakcje, jak najszybciej należy udać się do lekarza, albo nawet wezwać pogotowie. Oczywiście najlepiej takich sytuacji w ogóle unikać. Ogólnie, w przypadku wysokiej gorączki, lekarze pozwalają używać Ibuprofenu na przemian z lekiem zawierającym paracetamol. Zażywamy wtedy jedną rekomendowaną dawkę ibuprofenu, po min. czterech godzinach jedną dawkę paracetamolu, po kolejnych czterech znów ibuprofen itd. Pozdrawiam Marta Piekarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×