Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kami_18

mam 18 lat i bardzo pragne dziecka

Polecane posty

Wiem ze moze sie to wydawac glupie ale moj instynkt maciezynski nie daje mi spokoju juz 1.5 roku. Nic tylko o tym mysle , wszedzie widze kobiety w ciazy i male dzieci. Kocham zajmowac sie takimi malymi maluszkami. Czasem mysle ze zwariuje jak pomysle ze musze jeszcze tyle czekac . Moj chlopak ma 19 lat i co lepsze on pragnie dziecka chyba jeszcze bardziej niz ja. Chcialabym sie dowiedziec czy sa tez 18-latki w podobnej sytuacji co ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to prowokacja
dzieci maja wakacje, a nie maja zajec, to wymyslaja durne topiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wiem wyksztalcenie praca swoj dom itd itd ... wiem ze jestem za mloda . nie chce teraz strac sie o dziecko tylko mowie ze moj instynkt maciezynski doprowadza mnie do szalu . to czasem jest silniejsze odemnie i nie potrafie sobie z tym poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poradzicie sobie ze wszytskim sami? Tzn. Ty zrezygnujesz ze szkoly i bedziesz bawic dziecko a on na Was zarobi? Jak nie to nie masz nawet nad czym sie zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tutiki
następna, którą swędzi macica! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie decyduje sie teraz na dziecko. Chcialam tylko porozmawiac z dziewczynami ktore maja podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misca
Kup sobie małego pieska albo kotka, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że lubisz się zajmować maluszkami nie swiadczy że jesteś gotowa do macierzyństwa. Myślę, że miałabyś stres wiedząć, że zaczynasz świadome starania o dziecko :) i nie odwazyłabyś się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecino daj sobie święty spokój bo nie masz pojęcia co to macierzyństwo i opieka nad dzieckiem cały czas... opiekować cudzymi dziećmi na chwilkę to fajna rzecz, bo dzieciaczek to taka laleczka, lalunia wyściskać, poprzytulać, wycałować a potem oddać rodzicom.... tak to każdy może napisać, że opieka nad dzieckiem jest fajowa, a jak przyjdzie co do czego to płacz i zgrzytanie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frenti
A ja proponuje wybrac sie do psychologa, bo takie pragnienie w tak mlodym wieku normalne nie jest i na pewno nie swiadczy o dojrzalosci. Czesto osoby, ktore nie mialy szczesliwego dziecinstwa i nie czuly sie kochane przez rodzicow chca miec dziecko, aby wreszcie miec cos swojego, kogos kto bedzie bezwarunkowo kochal. Nie mowie, ze tak jest w Twoim przypadku, ale cos na pewno jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak ! i napewno nie zaczne swiadome staranie sie o dziecko teraz i doskonale wiem co to znaczy zajmowac sie malym dzieckiem. moja mama urodzila dziecko 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja87ja
Kochana, wiem jak to jest kiedy od 18 roku życia pragnie się dziecka, aj mam teraz 22 lata, za miesiąc zostane mamą i powiem ci że macierzyństwo mnie przeraża, boję się tego jak to będzie, mam chłopaka, który zarobi wystarczającą na naszą trójkę, mamy własne mieszkanie, ale to wszystko jest nieważne, ja się boje czy dam radę jako mama, jako żona-mimo że jeszcze żoną nie jestem... To jest taki ciężar-słodki ale ciężar, taka odpowiedzialność i musisz mieć świadomość, że to nie zabawka, tylko mała istota, której życie zależy tylko i wyłącznie od ciebie, że każdy Twój dzień musi być ułozony według jej potrzeb, że już przestaniesz być wolnym człowiekiem... Nie jest tak słodko i kolorowo, jak mogłoby się wydawać, nawet tu nie chodzi o wiek, bo wcale za młoda nie jesteś, tylko zadaj sobie pytanie czy jesteś gotowa, czy jesteś w stanie poświęcić się bez reszty tamu maleństwu, zapominając o własnych potrzebach i przyzwyczajeniach??!! Podejmij słuszna decyzję, taka która zadowoli nie otoczenie ale przede wszystkim Ciebie!!!!!!!! Życze powodzenia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem ze to jest problem i zdaje sobie z tego sprawe . Powtarzam nie decyduje sie na dziecko ! chce wiedziec czy sa takie przypadki jak ja . to przeciez nie moja wina ze tak poprostu czuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale twoje zachowanie i tak nie jest normalne, jak ty sobie to w ogóle wyobrażasz? zrobicie sobie dziecko ty nie skończysz szkoły żadnej a on co ma może zapierniczać za troje? ani ty ani facet nie jesteście jeszcze w ogóle dojrzali, bo dojrzała decyzja o posiadaniu dziecka/dzieci podejmują pary, które mają jakąś stabilizację życiową, mieszkanie i przede wszystkim pieniądze na utrzymanie. Dziwić się, że potem takie "rodzinki" rozpadają się po jakimś czasie bo już nie wyrabiają i psycha siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciazowka
Mam 21 lat i jestem w ciąży. Zanim wpadłam też odczuwałam ogromny instynkt macierzyński, wydawało mi się, że bardzo chciałabym mieć dziecko i nie mogłam napatrzeć się na maluszki...a teraz? Teraz jestem przerażona nie tylko sytuacją materialną, która zawsze zadowalająca, przy wizji przyszłego dziecka wydaje się być beznadziejna ale również tym, że wcale nie czuję chęci posiadania swojego dziecka! Niby ono jest we mnie, wiem, że to mój malutki skarb, ale cholernie chciałabym cofnąć czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maola1983
Rozumiem Cię, bo tez o ile dobrze pamiętam w wieku 20 lat coś we mnie wstąpiło i bardzo pragnęlam dziecka. Ja byłam o tyle w dziwnej sytuacji, że nie miałam stałego partnera, a to z kim będę miala dziecko nie gralo dla mnie roli... w sytuacjach jak przechodziłam obok kobiety w ciązy, czy matek z wózkami adrenalina mi się podnośiła i nie mogłam się nacieszyć widokiem. Oczywiście młody wiek, niestala praca, brak odpowiedniego - stałego partnera, brak własnego mieszkania i zero warunków na przyszłość gdybym maleństwo urodziła przewyższyły moje pragnienia. Po 2-3 latach mi przeszło. Może nie w zupełności, ale myśle, że dorosłam na tyle, żeby inaczej myśleć... Przeżyłam wiele szczęśliwych chwil, których bym nie miala jakbym wtedy zdecydowała sie na ciązę. Teraz mam 26 lat i nadal nie mam potomstwa, choć nie ukrywam, że jakby było - to by bylo miło :) Myśle, że Ty równiez przemyslisz wszystkie \\\"za\\\" i \\\"przeciw\\\" i podejmiesz odpowiednią dla siebie decyzję. Trzymam kciuki. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pllly
Też mialam 18 lat. Poznalam chlopaka, chcialam brac slub od razu miec dzieci, bo uwazalam sie za taka odpowiedzalna i dorosla. I mi z glowy nikt nie mogl wybic tych pomyslow. Na szczescie w ciaze szybko nie zaszlam, ale slub wzielam i zaluje do dnia dzisiejszego. Jestem po rozowdzie i juz nie moge wziasc nigdy koscielnego z osoba, ktora kocham. moze i dalabys rade zajac sie dzieckiem, ale pomysl ze twoj chlopak to odpowiedni kandydat na ojca nie masz pewnosci czy za pare lat bedziecie razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem jak chcesz mieć to sobie chciej mieć to dziecko ale jak przyjdzie co do czego to będziesz miała obawy naprawdę...To twoja mama urodziła a ty miałaś podane dzieciątko jak na tacy- wiesz jaki jest ból po porodzie? i co z tego, że boli jak zajmować się trzeba dzieckiem, wstawać w nocy itd i wyrzec się swoich przyjemności dla dzieciaka. Szkoda, że bociany nie przynoszą gotowych dzieciaków takich podrośniętych w miarę :P:P:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) Ja wiem ile to kosztuje poswiecenia i to juz do konca zycia . ale mowie kolejny raz nie decyduje sie na dziecko . chce tylko porozmawiac o tym naprawde meczacym uczuciu ktore mnie meczy . wczesniej myslalam ze poprostu mi przejdzie po jakims czasie ale to sie coraz bardziej nasila . najgorsze jest to ze nie potrafie sie na niczym innym skupic i tu jest wlasnie ten problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja87ja
Jezu kolejne wywody że gotowe są osoby w wieku 30 lat, tu nie o to chodzi!!! kami-18, niejedna dziewczyna ma podobnie tak jak ty, żadna teraz się nie przyzna bo kafe jest takim forum, że rzadko kto doradzi, raczej poniży i pognębi... A to że założycielka tematu ma 18 lat nie znaczy że nie skończy żadnej szkoły czy nie będzie miała przyszłości, wszystko zależy od chęci i od wsparcia ze strony najbliższych-nawet te 30 letnie pary, gotowe na dziecko korzystają z pomocy rodziców i rodziny, więc młodzi dlaczego nie mają korzystać również.... Przecież ona się wyraźnie pyta czy ktoś tak jak ona miał już instynkt macierzyński w wieku 17 lub 18 lat??!! A nie czy powinna czy nie i czy jest gówniarą, czy dorosłym człowiekiem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja87ja- i co tak ciśnienie ci się podnosi ? to jest forum publiczne każdy może się wypowiadać co uważa więc dystansu miej do tych wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka30stkajedna
Coś w tym jest! Moge potwierdzic to co napisały dziewcyzny wyzej. Gdy mailam 20-22 lata wydawało mi się , ze pragne dziecka.Wiele o tym myslalam, rozczulalam się, Oczywiscie akurat nie mialam nikogo konkretnego (faceta) więc ten pomysl nei wypaliłby. I co? Po 2-3 latach przeszło mi. Mam teraz 30 i MAM MEŻA A WDZIECKA TYM BARDZIEJ NIE CHCĘ!!więc lepiej poczekaj, bo moze to taki własnie u kobiet głupi okres. Więcej dzialaja jakies wyobrazenia i fantazje a mneij rzeczywistosc. Z wiekiem będziesz miala w najblizszym otoczeniu kolezanki ktore porodzą i coraz częsciej jak bedziesz to wszytsko widziec pomyslisz sobie, "jak ja mam zajebiście". Nie marnuj sobie zycia, na te decyzje bedzie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przymyslalam wszystkie za i przeciw juz dawno i wiem ze teraz tego dziecka nie moge zrobic. nie jestem z tych dziewczyn ktore poznaja chlopaka i odrazu slub dziecko itd co zwykle konczy sie wielkim rozczarowaniem... mam plany na przyszlosc studia praca dom... i chce to osiagnac i osiagne w swoim czasie . ja poprostu chce przestac o tymmyslec co naprawde jest trudne ... uwierzcie mam tego dosc a caly czas chce i chce ... ale nie zrobie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja87ja
Ferbi x3 tak jak napisałaś to jest forum publiczne więc mam prawo się ciskać, czy Ci sie to podoba czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja87ja- masz racje sa kobiety po 30 i sobie nie radza z wychowywaniem dzieci a sa i 17 latki ktore duzo lepiej sobie z tym radza i sa czasem bardziej dojrzale niz te co maja te 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko pozazdroscic :) tak naprawde to chyba nigdy nie ma odpowiedniego wieku na to zeby zostac matka ... kazda kobieta poprostu to czuje i podejmuje decyzje na ktora jest gotowa nie zaleznie od wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja87ja
Wiesz bo tu nawet nie chodzi o finanse, tylko o dojrzałość psychiczne i chęci, a reszta jakoś sama przyjdzie!!! CiepłaPłomieniem żebym ja tak za rok mogła napisać tak jak Ty.... Ja mam tyle obaw, a dzidzia już się pcha na świat, jeszcze niecały miesiąc.... Co do pomarańczy tylko czekaj jak Cię obsmarują;) Jak ja lubię kafe!!!!!!!! Dziewczyny życzę Wam i sobie powodzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×