Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość An20

Mam brzydkie przednie zęby :( panicznie boję się denstysty.!

Polecane posty

Gość An20

Witam. Mam poważny problem z przednimi górnymi jedynkami.. W zeszłym roku byłam u dentysty, który zamiast leczyć widoczne dla oka zęby z liczną próchnicą zaczął zaklejać dziurę w tylnym zębie. Dziura w niczym mi nie przeszkadzała natomiast moje jedynki tak... Trafiałam na dentystów "sadystów" którzy wiercili + robili leczenie kanałowe bez żadnego znieczulenia tłumacząc "wytrzyma pani... nie ma takiej potrzeby"... Nie mogę się publicznie uśmiechać bo wstydzę się moich zębów. Gdy rozmawiam z kimś to mam wrażenie, że już więcej ta osoba się do mnie nie odezwie z powodu mojego brzydkiego uśmiechu :( Panicznie boję się dentystów i nie wiem jak temu zaradzić a nie stać mnie na prywatne wizyty. pomóżcie.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odłożyć kilka tys zł i iśc zrobić korony na jedynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie potzrabne są korony na jedynki ja mam obie górne zrobione kanałowo poszłam do gabinetu prywatnego który robi też na kasę chorych. zrobili mi jedynki za darmo na nfz a ja zapłaciłam tylko za znieczulenie (30 zł) to jest to znieczulenie komputerowe ja też panicznie się bałam a nic po nim nie czujesz dopóki nie trafiłam na to znieczulenie miałam wielkie opory aby usiąść na fotel. spytaj o nie w swoim gabinecie nazywa się the wand czy jakoś tak. polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to jest miec górne jedynki po kanałowce/ pytam gdyz i mnie moze to czekac- me górne jedynki i dójki to me najgorsze zeby- słabe, zepsute, -brr-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKRONIMOWA
Witaj. Mam podobny problem z jedynką, ponieważ po kanałowym zrobiła się lekko czarna z tym, że ja rozważam licówki kompozytowe... Inna sprawa jest taka, ze jestem w trakcie leczenia zębów (wiadomo-najpierw zdrowie, później dopiero estetyka). A nie dasz rady odłożyć trochę kasy? Wiem, że to dużo, ale warto. Ja za jednego zęba leczonego kanałowo płacę 300zł. Ale w takiej formie: 150zł na pierwszej wizycie, reszta na koniec. Możesz dorobić w ulotkach. Mi część kosztów pokrywają rodzice, część sama płacę. Kochana, nie bój się. JA mam tak, że się nie boję w ogóle, jednak za każdym razem u mojego (w sumie nowego) dentysty prawie co mdlałam na fotelu. Najpierw bojowo nastawiona a później od tych 'zapachow' dentystycznych itp robi mi się gorzej. Nic nie boli, ale dyskomfort jest :( Ale jakby nie patrzeć wtedy mam wszystko gdzieś poza tym czy nie zwymiotuję :P Nie ma co się bać :) Zawsze powinni dawać znieczulenie i faktem jest niestety, że w prywatnym gabinecie nie ma z tym problemu. Wczoraj mój stomatolog powiedział: w razie jak będzie boleć proszę się nie martwić, dołożymy pani znieczulenia. Jest bardzo miły, doświadczony i zabawny a to dla mnie ważne, ponieważ po dziecinnych przeżyciach z dentystką z NFZ dentysta musi być dla mnie poza tym, że kompetentny miły :) Pokonaj strach, idź na jedną wizytę choćby na NFZ lub uzbieraj kasę. Potem będzie już łatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksieżnicka
Odłóż koniecznie kasę na prywatego dentystę. JA przez jedną francę co się darła na mnie, nie czekała aż znieczulenie zadziała nie byłam kilka lat u dentysty. Przemogłam się dopiero jak właśnie zaczęłam się bać o jedynkę. Polecono mi prywatnego dentystę, bierze sporo, ale każde pieniądze są warte by nie mieć próchnicy i tego strasznego bólu. Prywatnie nic nie boli. A jak się bardzo boisz to bierz Dalticin przez wizytą, on bardzo uspokaja zęba, w stanie zapalnym jest wskazane by go brać przed wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKRONIMOWA
Polecono mi prywatnego dentystę, bierze sporo, ale każde pieniądze są warte by nie mieć próchnicy i tego strasznego bólu. Prywatnie nic nie boli. XXXX 100% racji. Moje doświadczenia z dentystami na NFZ można opisać jednym słowem: sadyzm w czystej postaci i niekompetencja. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Może akurat trafisz na dobrego. Zawsze mozesz iść do prywatnego gabinetu, który ma podpisaną umowę z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksieżnicka
Akronimowa - dla mnie też właśnie kultura osobista dentysty jest bardzo ważna. Przez chamstwo się zraziłam na kilka lat do dentystów. Mój dentysta też jest strasznie miły, też mi mówi, że jak coś dołożymi znieczulenia, czeka czy się znieczuliło, tłumaczy co będzie robić, naprawdę człowiek o wysokiej kulturze osobistej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKRONIMOWA
Mój tez taki jest i zawsze pożartuje, pośmieje się. I mówi, że wydziwiam :D Haha :D Ahh~ te mdlące pacjentki. Każdy stomatolog pewnie je kocha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cubeeeek
no to faktycznie miałaś pecha, jak ciągle trafiałaś na dentystów sadystów, ale jeśli chcesz mieć piękny uśmiech chyba nie ma wyjścia tylko trzeba się udać do dobrego gabinetu, żeby ci coś z tymi zębami zrobili. Mnie się bardzo podoba ta opcja http://www.nowa.galeriausmiechu.pl/pl/digital-smile-design że można sobie samemu zdecydować jak ma wyglądać nasz uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co dokładnie jest z tymi zębami nie tak? krzywe, czarne? Na każdy defekcik jest teraz metoda - a jak pójdziesz do dobrego stomatologa to nie będą Cię tak męczyć, jak opisywałaś :) JEśli jestes z Krakowa to polecam Ci Dental Services - ja tam chodzę i zawsze wszystko delikatnie robią. Może u Ciebie wystarczyłoby wybielanie lub nałożenie licówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na przednie zęby można założyć licówki i sa piekne jak u Brada Pitta :) A to nie boli jakoś specjalnie ;) Poza tym jak się ma wyrozumiałego lekara ,który obserwuje Cię i gdy tylko coś zaboli to reaguje, to jest łatwiej. Ja od lat chodzę do dr Kosowskiej do Bamedu w Łodzi i ona ma właśnie takie podejscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaga52
nawet na NFZ jak poprosisz dostajesz znieczulenie,łaski nie robią fundusz za to płaci, a tak na marginesie, lepiej iśc do stomatologa kobiety jest bardziej delikatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo przykra historia. Dlatego trzeba dokładnie sprawdzić, do jakiego dentysty się chcemy wybrać, żeby podobne problemy nie miały miejsca. Ja chodzę do Bamedu i jestem bardzo zadowolona, wszystko dokładnie sprawdzą, jak trzeba używają mikroskopu wyleczą co trzeba. A ty sobie też poszukaj innego dobrego gabinetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj no to jak chcesz zmienić swój uśmiech to chyba nie ma wyjścia tylko trzeba się do dentysty wybrać. Postaraj się jakoś przełamać. No i też kluczowe jest to, gdzie się udasz. Sama chodzę do dental services i bardzo jestem zadowolona. Fajni dentyści, no i też mają znieczulenie bez igły. dzięki temu mam pewność, że nic nie będzie boleć i się nie boję wybrać do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,najlepiej zwalić winę na dentystę. A co autorka robiła tyle czasu, że dopuściła do stanu zębów z " liczną próchnicą " ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wiem jak to jest, zawsze jest coś ważniejszego niż wizyta u dentysty. Też nie pałam miłością do nich, ale też zajęło mi sporo czasu, żeby co pół roku odwiedzać dental services. Jednak wiem, jak ważne jest to, żeby szybko i wcześnie zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam ten gabinet, też do nich chodzę. Głównie dlatego, że mogę liczyć na fachową pomoc, a mają bardzo przystępne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlaOlla
Jeżeli chodzi o przednie zęby tylko to trzeba sprawdzić, czy nie ma ubytków i pokusić się o wykonanie licówek. Moim zdaniem to jest świetny sposób na to, aby mieć szybko piękny uśmiech. Ja takie licówki pełnoceramiczne wykonywałam sobie w klinice doktora borczyka w Katowicach. Efekt jest super, wreszczcie mogę się uśmiechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×