Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam do Was pytanie po czym rozpoznajecie logikę

Polecane posty

Gość gość

Bo ja po prostu jak kogoś czytam to nagle wiem, że to jest właśnie logika. Mam takie odczucie. A Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy dla Ciebie jak ktoś pisze zrozumiale to znaczy, że pisze logicznie? A nie jest tak, że logika to tak jakby prawda? Że albo ktoś ma rację albo się myli? To tak jak 2+2=4 i 2+3=4 niby zrozumiałe o co chodzi w obu przypadkach, ale jedno równanie ma błędny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię dobrze to co miałem wykonać źle - nietuzinkowy przykład zdania logicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liczby są proste, znaczy te łatwe rachunki, wiadomo kiedy jest jakiś błąd. Ale przecież z mówieniem/pisaniem, poglądami jest o wiele trudniej. Jak rozpoznawać logikę w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie większość osób uważa że jak ktoś ma inne poglądy to pisze nielogicznie :) czyli przekładając na liczby większość ludzi myśli że 2+3 = 2 albo 2+5 = 2 a jak ktoś napisze poprawnie 2+2 = 4 to oni go wyzywają od tłuków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry mówca jak się bawi to tak przedstawi coś głupiego że wszyscy zapieją z zachwytu i powiedzą że dobrze gada:-) ciągle was na to nabierają myśleć myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logika jest wtedy, kiedy wszystko jest sensowne, tok rozumowania jest jasny, klarowny, mamy wrażenie, że właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm... Moim zdaniem to coś, co wynika z czegoś. Rozwiązanie zrozumiałe, teoria poparta praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×