Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość likincza

mamy katoliczki przyjmujecie to na klatę?

Polecane posty

Gość likincza

Czy też uznajecie katolicyzm wybiórczo czyli przymykacie oko na seks przed ślubem, stosujecie niedozwoloną antykoncepcję i nie podpisujecie się pod poniższymi cytatami chrześcijańskich świętych i filozofów, jednocześnie wytykając niekatolikom choinkę? Nie piszę tego złośliwie ani żeby komuś docinać jestem tylko ciekawa jak wygląda mniej wiedza i faktyczna przynależność do kościoła w Polsce. Oto co mówią o kobietach uznani chrześcijańscy święci i filozofowie koscioła: "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." św. Tomasz z Akwinu x "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna." św. Tomasz z Akwinu x "Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" św. Tomasz z Akwinu x "Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn." Jan Chryzostom, 349-407, gr. x "Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo." Jan Chryzostom, 349-407 x "Kobiety trzeba trzymać z dala od tego niebezpiecznego tekstu (Biblii), i od wszelkiej nauki w ogóle. Kobieta uczona to coś gorszego niż brodata. Poważnego uszczerbku doznałaby cnota dzieweczki, gdyby wolno jej było czytać Pieśń Salomona albo historię Zuzanny." François Garasse SJ, 1623 x "Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie." św. Augustyn 354-430 x "Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga." Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397 x "Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!" Papież Pius II, 1405-1464 x "Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech." Kapokrates, założyciel klasztoru x "W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie." Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek x "Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej." Tertulian, pisarz chrześcijański x "U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd." Clemens Alexandrinus, 215 x "Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..." Odo z Cluny, X wiek x "Kobietom nie wolno śpiewać w kościele." św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754 x "Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie" chrześcijański filozof Boethius x "Gdyby ludzie mogli dostrzec to, co kryje się pod skórą... oglądanie kobiety powodowałoby tylko wymioty... Skoro sami nawet koniuszkami palców nie chcemy dotykać śluzu i łajna, dlaczego tak gorliwie pożądamy objęcia naczynia z nieczystościami" Św. Odo 878-942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no na filozofów można przymknąć oko ale święci to święci :o świętymi są nadal i kobity się do nich modlą :P ja po trzydziestce wystapiłam z koscioła wolę żyć w hipokryzji typu; brak koscioła + choinka niż; kościół miłosierny sprawiedliwy + kobieta śmieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem katoliczką i się tego nie wstydzę nie czepiaj się świętego tomasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie biorą na klatę i się nie wypowiedzą, bo masz rację autorko, głupio im ale z koscioła nie odejda bo mają mózgi wyprane jak muslimy, bo mama, bo babcia, bo co ludzie powiedzą, bo chrzest i ślub w kosciele, bo ksiądz po koledzie i ŁO BOSZE CO TO BĘDZIE! :P polki katolki hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że katole hipokryci się nie odniosą do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma bycie katolikiem do glupiego przyjmowania wszytskiego co zostalo napisane ? dla katolika jedyna ksiega, madroscia jest Nowy Testament a jedynie slusznym autorem Jezus. Wysmiewaci e sie ot tak, bez sensu .Godne politowania zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIMIMOTKA
10:09 nie moja droga dla KATOLIKA ważne jest to co mówi jego KATOLICKI KOŚCIÓŁ nie interpretuj katolicyzmu dla siebie, bo to o czym piszesz to czyste chrześcijaństwo, a KATOLICYZM polega na przyjmowaniu nauki Kościoła bezwzględnie nie lawiruj i pogódź się z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KIMIMOTKA wazne jest to co mowi wspolczesnie Kosciól Kiedys standardy wyznaczania swietych byly zupelnie inne. Dzis sa one nie do przyjecia ale przeciez papiez -npFraniszek- nie moze wykreslic tych wszytskich wyswieconych w wiekach poprzednich. Ale zastanow sie czy np Franciszek podpisalby sie pod tymi cytatami wyzej ? nie Ale oczywiscie , tumanow nasmiewajacych sie ogolnie z wiary innych ludzi , nie przekonasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie katolika definiuje przynależność do nauki jego kościoła nie można sobie zjeść ciastko i mieć ciastko :D :D 10:09 rozumiem, że ciebie zakaz gumek, tabsów anty i zakaz seksu przed ślubem nie dotyczą i masz wyrąbane na to? no sorka to nie jesteś katoliczką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katoliczka79
Tak jakby filozofowie, święci i kościół nigdy nie błądzili i nie pletli bzdur. Błądzą, bo wiara to jest droga. Często kręta, wyboista, błotnista. Ale prowadzi do prawdy i Boga. Jestem katoliczką i równocześnie jestem świadoma błędów kościoła i ludzi (bo święci to też ludzie), bo wiem, że nie jesteśmy doskonali. Ważne, aby starać się tą drogę przejść jak najlepiej i najpełniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIMIMOTKA
10:16 Dobrze jednak współczesny kościół zabrania antykoncepcji nienaturalnej i seksu przed ślubem i co z tego też się wyłączacie, to was nie dotyczy jako katolików czy spowiadacie się z tego szczerze żałując? wątpię :o odnieś się tylko do tych konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a przepraszam Cie, odnosze sie do kretynskich cytaow wyzej. A jesli chodzi o antykoncepcje i mieszkanie przed slubem, to owszem stosuje sie do nauczania Kosciola. ...bo wbrew pozorom , ma to wielki sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby zrozumiec sens nie stosowania antykoncepcji, trzeba seks traktowac troche wyzej, niz tylko slodka przyjemnosc . Jest sens w strzemieźliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kosciół wynosił na ołtarze zboczeńców i dewiantów ale jakby mieli ich teraz zdjąć to straciliby swój power zbudowany przez lata agresją i krwią taki to jest watykan jedno wielkie szambo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIMIMOTKA
jeżeli tak żyjesz to szanuję to ale sama wiesz, że jesteś w znikomej mniejszości co zresztą widać po twoich kulturalnych wpisach :P Dla mnie sprawa jest jasna albo jesteś katolikiem na 100% przyjmują nauke koscioła albo nie jesteś nim wcale i nie powinienies robić szopek z sakramentów dlatego właśnie ja nie jestem katoliczką i przynajmniej jestem uczciwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dlaczego tak dziwnie do tego podchodzicie. Kosciol jest od wyznaczania drogi ale kazdy ma do Koscila wstep. Nie uwazam wcale, ze albo na 100 % realizujesz zalozenia wiary albo wypad.... ale to widac kwestia interoretacji. Na koniec tylko dopisze, ze z takimi pytaniami najlepiej udac sie do osob duchownych.Oni sa od tlumaczenia, maja wiecej "swiatła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby zrozumiec sens nie stosowania antykoncepcji, trzeba seks traktowac troche wyzej, niz tylko slodka przyjemnosc . Jest sens w strzemieźliwosci x tak oczywiście, bo zdeklarowani katolicy te 98% Polaków się nad tym zastanawia :P KIMIMOTKA ma rację robicie szopki z sakramentów ja jestem katoliczką i staram się żyć w zgodzie z nauką Kościoła czasem błądzę ale nie robię niczego na pokaz. Kimimotka szacun, że jesteś uczciwa masz w sobie więcej Boga niż banda faryzeuszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ja sie wypowiadam za wszytskich Katolików ? Ty umiesz cos napisac sesnownego, bez ironizowania ? radosc Ci sprawia wypisywanie co n a jezor popadnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.29 no ty też widzę lawirujesz i interpretujesz po swojemu zarzucając to innym, a do duchownych nie pójdę, bo więcej światła ma moja sąsiadka starowinka, która miała mamę żydówkę, ojca katolika i straciła ich w egzekucjach w 1039 razem z dziadkami i nowo narodzoną siostrą i która po zdobyciu Wrocławia zaopiekowała się trójką niemieckiego rodzeństwa w wieku , osieroconymi dziećmi SS-mana. Ona ma w sobie światło, a nie klecha który pierdzieli o rodzinie wielki ekspert, a na oczy pieluchy nie widział i na wywiadówce nie był, w nocy przy chorym dziecku nie czuwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1939 miało być aż tak stara to ona nie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo przez Ciebie przemawia jakas agrsja do srodowiska ludzi wierzacych, zastanow sie sama dla siebie o co Ci chodzi Trudno s ie nie zgodzic z tym, ze ludzie swiccy maja wiecej doswiadczenia zyciowego a niektorzy z nich zyja prawie jak swieci. Ale oprocz klech, jak sie wyrazasz, sa jeszcze np siostry zakonne. Mi na zakrecie zyciowym pomogla wlasnie zakonnica, ktora o zyciu moze nic nie wie, ale o Bogu jak najbardziej! Poza tym rozwazamy tutaj nauczanie Koscila, dlaczego gumki sa be wedlug Koscila itd. A Ty wyjezdzasz z tym, ze jakas kobiecina ma w sobie wiecej swiatla .... daj Jej Boze jeszcze wiecej a przy okazji Tobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 24 lata i odstąpiłam od kościoła i wolę nie chodzić do kościoła, nie krytykować ludzi, żyć w związku niesakramentalnym, jeść mięso w piątek niż chodzić do kościoła, krytykować tych niechodzących, seksić się przed ślubem albo tak jak teściowa skłócać wszystkich do okoła. Wolę za życiowego przewodnika brać swój rozum i nabyte doświadczenia niż narzuconą wiarę. wg mnie instytucję kk wymyślił naprawdę dobry biznesmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawdziwa hipokryzja jest wysmiewanie sie z wiary i Kosciola a w doswidczeniu umierania chyba 100 % ludzie wcara do Boga, zaczyna sie zastanawiac nad swoim zyciem i chce pojednania z Najwyzszym, chce wierzyc ze jest cos dalej... naturalnie, na codzien sie nad tym nie zastanawiamy, ale wezmy tak np sw juz pamieci Anne Przybylska. W chorobie nawrocila sie na nowo, umarla pojednana ... pozdrowienia dla niedowiarkow i przesmiewcow, wszak dla kazdego jest miejsce w domu Pana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIMIMOTKA
to, że ktoś nie należy do kościoła to nie znaczy, że nie wierzy w dobrego Boga stworzyciela świata :) no ja np nie wierzę, że wszechświat wziął się znikąd i jestem pewna, że jest nad nami istota wyższa o której mami znikome pojęcie tu na Ziemi ale biznes-firma jaką kościół mi jakoś nie idzie w parze z nią. Nie mam nic do prawdziwych chrześcijan, czy wierzących katolików ale do tej zakłamanej instytucji owszem i nie chcę miec z nia nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja nikogo nie krytykuje, ja bardzo mocno wierzę w Boga i nie neguje istnienia Jezusa i jego działalności ale tak jak pisałam Kościół Katolicki to po prostu z******ty projekt godnego Nobla biznesmena. Kościoła nie wymyślił Bóg tylko zwykły śmiertelnik. My zwykli śmiertelnicy nie mamy bladego pojęcia co tak naprawdę Bóg sobie myśli i co mu się podoba a co nie. I nigdy nikt z sądu Boskiego nie wrócił i nie jest w stanie powiedzieć za jakie grzechy Bóg go rozliczał. Z tego co obserwuje to Bóg karze ludzi za złe uczynki względem drugiego człowieka. A niechodzeniem do kościoła krzywdy nikomu nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może ja się wypowiem z punktu widzenia osoby wierzącej niepraktykującej czyli dla większości z Was hipokrytki ;) gdy byłam młoda lubilam chodzić do kościoła, nalezalam do różnych kościelnych młodzieżowych organizacji, chodziłam na pielgrzymki. To byly piękne lata mimo wszystko. Z czasem gdy bylam coraz bardziej dojrzała widziałam coraz więcej zła w kościele, coraz więcej hipokryzji n mieszania się w politykę. Odsunęłam się od kościoła, msze zaczely mnie irytować, a w szczególności kazania księży pouczających jak żyć gdy sami nie dawali swoim życiem dobrego przykładu. Do tego zagorzali pseudokatolicy, zawistni, oceniający innych i zwyczajnie źli... Szukający drzazgi w oczach innych nie widząc jednocześnie belki we własnym oku. Na dzień dzisiejszy w Boga wierze. W Boga a nie w kościół. W Boga a nie w księdza. Żyję w zgodzie ze sobą a nie z przykazaniami kościelnymi które kazda osoba ustawia jak jej wygodnie i interpretuje jak chce. Chrzest mam, dziecko tez ochrzcilam, choinkę stawiam. Niby jestem katoliczką na papierku ale uważam siebie raczej za chrześcijankę. W nosie mam w co kto wierzy czy nie wierzy bo to nie moja sprawa. Nie oceniam innych ani po kolorze skóry ani po Bogu do którego się modli :) zyje w zgodzie z zasadą "żyj i daj żyć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem hipokrytką niestety
Ja się nie zgadzam na to że biskupi żyją w pałacach, noszą złote pierścienie, łańcuchy, wożą się furami, zarządzają milionowymi majątkami, mają dzieci po kątach, a nam mówią jak żyć i jak rodzić chmarę potomstwa do sześćdziesiątki :o ale swoje dziecko ochrzciłam, tak jestem hipokrytką i wstyd mi ale presja otoczenia i wychowanie przez lata sprawiają, że nie umiem sama się wyłamać :( nie chce mi się walczyć to jest złe i wiem o tym ale nic nie zrobię, bo tak wygodniej nie myślę i nie zastanawiam się. Przyznaję się do tego i w życiu nie przeczytałam nawet linijki biblii jak większość która się oczywiście nie przyzna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIMIMOTKA
11:04 i to jest super postawa za hipokrytkę uznają Cię tylko prawdziwi hipokryci wychowujesz dziecko w wierze w Boga, bo sama wierzysz, a tego katolickiego systemu i obrzędów cię nauczono i tak wychowano, tak Ci jest najłatwiej to przekazywać dzieciom. To się chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co złego w chrzcie świetym ?? niech mi ktos wytlumaczy? ja rozumiem awersje do ksiezy ale do samych sakramentow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra dobra, juz sobie dorabiacie chora ideologie.Chwalisz sie, ze nie czytalas ani linijki Biblii ? a czym sue tu chwalic ? czytac nie umiesz ? nie mozna przejsc od skrajnosci w skrajnosc, ktos kto nie czyta, nie slucha, nie uznaje ... a jdnoczesnie uwaza sie za lepsza wierzaca, bo nie udaje.. no ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×