Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ewelinaewelina1

Mamy maleństw z hipotrofia łączcie się!!!

Polecane posty

Gość ewelinaewelina1

Witam.Jestem w 30 tyg ciąży i moja córeczka jest obserwowana w kierunku hipotrofii {ważyła 7 dni temu 1306g }i małowodzia {AFI 7cm3} i łożysko mam już III stopnia dojrzałości.Bardzo sie martwie i chętnie podzielę się i wymienie wiadomosciami z tymi mamami { i nie tylko} ktore maja podobne zmartwienie.Nasz kruszynka jest ciagle pod obserwacja lekarzy i nastepne ważenie i mierzenie mamy w poniedziałek.I tak co 10 dni.Boje sie że mogę nie donosic maleństwa do końca,bo raczej {tak powiedział lekarz} do 40tyg to nie ma szans.Dobrze bedzie juak jeszcze ze 3 tyg z tym łożyskiem damy rade.Ciągle sprawdzają przepływy i dopóki łozysko bedzie wydolne dopóty będę nosiła ciaże.Ile to bedzie trwało -nie wiem.Zapraszam do pogaduch.pozdrawiam!!!! Ewelinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla córeczki
👄 i zyczenia zdrowia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka 20
Nie martw się, wszystko się ułoży. Zobaczysz jeszcze będziesz najszczęśliwszą mamusią! Dużo ZDROWIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Wierzę że z maleńka bedzie wszystko dobrze,tylko przeraża mnie brak informacji na ten temat.Jestem jak sęp,szukam i szukam.Lekarze zbytnio sie niewypowiedają ale moze to i lepiej bo bym do końca zbzikowala.No zobaczymy jakie ma moja maleńka wymiary w poniedziałek.Koleżanki sie śmieją że jeszcze sie nieurodziła a juz dba o linię.A kopie dziś nawet mnocno-wiec napewno podrosła.Jak sie urodzi to ja chyba zacałuje i zagłaszczę hihihihi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Agatko dziekuje za linki.Troszke sie z nich dowiedziałam.r eszt poszukam w googlach.Ale musze ci sie przyznac ,że troche boje sie tego co tam znajdę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka 20
oby wszystko się ułożyło, życzę Ci tego z całego serca! mimo wszystko lepiej abyś wiedziała za dużo niż za mało, nawet gdy wiąże się to z rozczarowaniem. Będziesz przynajmniej wiedziała jak pomóc dzidziusiowi i jak się zachowywać i o co pytać lekarzy, a pytaj o wszystko i dokładnie! Przyda się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Agatko napewno lepsz jest wiedza niz niewiedza-mimo ,że czasem człowiek przeżywa rozczarowania .Ciesze sie że jest ktos z kim mogę porozmawiać i podzielić sie moimi radosciami i obawami.Prosze piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka 20
nie życze tego nikomu, ale dobrze by było aby wypowiedziała się tutaj osoba która urodziła takie maleństwo i ma już pewne doświadczenie z tym związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam ze pytam
Ale co oznacza ta hipotrofia...? Moge wywnioskowac tylko z twojej wypowiedzi ze pewnie bedzie to niedowaga malenstwa... Ale czy wiadome jest czym to jest spowodowane..? Nie przejmuj sie.. Napewno wszystko bedzie dobrze... :D Zobacz.. mocno kopie to silna z niej dziewczynka.. :) A jak sie urodzi to pewnie da Ci popalic ze glowa mala :) Glowa do gory.. nie zamartwiaj sie... WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
dzieci z hipotrofia są to dzieci z niską masą urodzeniowa.Ciaża jest wtedy-przynajmniej u mnie bardzo zagrożona,ale to dlatego że wpływa na to jeszcze pare innych czynników.Aczym to jest spowodowane-sama nie wiem.Przeważnie dzieci takie rodzą się mamom które piły bądz paliły w ciaży-taki stereotyp mają lekarze,ale jest to równiez spowodowane[ u mnie tak sie dzieje ] że mam nadcisnienie od około 5 miesiaca ciazy i przez to naczynia krwionośne z którego zbudowane jest łożysko kurczą się i nie dostarczają dla maleństwa odpowiedniej ilosci skladnikow odrzywczych,tlenu itd.Dlatego dzieciaczki te wolniej rosna i przybierają na wadze.Czasem sa tego powazne konsekwencje.Dlatego trzeba ciagle monitorować maleństwo-najlepiej w szpitalu.Ja właśnie wyszłam na troszkę.A tak na marginesie-nigdy nie paliłam papierosów,a alkochol mógłby dla mnie nie istnieć.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość algaa
ja urodziłam synka z hyotrofią ważył 1800 a mierzył 47cm po miesiącu ważył 2500 a w następnych stał się ślicznym,pulchnym bobaskiem,szybko więc dorównał rówieśnikom i takjest do dziś nie martw się nawet jak urodzi się mniejszy to o niczym nie przesądza.jak chcesz to pytaj-odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahduerjjmswdqp
1360 g w 30tyg ciąży to nie hipotrofia . Może skonsultuj się z innym lekarzem , bo ten to chyba lubi straszyć , żeby potem mówić jaki jest wspaniały i że to dzięki niemu dziecko urodziło się zdrowe , albo chce wyciągnąć z ciebie kasę za dodatkowe wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Moja dzidzia waży 1306g i w każdej chwili może przyjsć na świat.Ja wiem że w 8 i 9 mc dzieci nabieraja ciałka,ale moja maleńka nie bedziemiała takiej możliwości i stąd ta hipotrofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
algoo mam pytanko.W którym tyg ciaży urodziło sie twoje maleństwo?I czy urodził sie przez cc czy normalnie?? Pozdrowionka dla Synusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość algaa
urodziłam o czasie w 38 tygodniu ciąży,ale wiadomo ...dziecko czasowo donoszone ale masa i wzrost nie odpowiadały wiekowi ciąży dzidzia nie mogła sie rozwijać z powodu niewydolności łożyska,była zagrażająca zamartwica miałam cięcie...jest spoko.. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość algaa
hej napisz jak tam wyszły badania? nie martw się napewno wszystko będzie ok. a wiesz,że u mojego drugiego dziecka podejrzewali hipotrofię i się pomylili!?? zrobili fałszywe wymiary,albo mieli tali sprzęt do d...y!wyszło,że dziecko pod koniec38 t.c. waży 1700,a ważyło 2700,czyli kg się pomylili ..mała ta moja córeczka,ale w normie...a taka byłam przerażona tym 1800!tak więc nie zawsze lekarze mają rację!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka 20
Napisz jak po badaniech, ja wierze że będzie dobrze, bo inaczej nie może być! Jak malutka będzie miała na imię? Ja jestem teraz w 10 tyg i wydaje mi się ze też będe mieć dziewczynkę, gdyż bardzo mnie wysypuje na dekoldzie, pleckach i twarzy, a podobno to objawy na laseczkę. Pozdrawiam i życze dużo uśmiechu i radośći, wszystko się ułoży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Zaraz jade na badanka.Moja maleńka bedzie miała na imie Anastazja.Napewno napisze jak wyszły badanka.A tobie Agatko gratuluje.Wiesz [ przynajmniej w moim wypadku ]ja od razu wiedziałam ze to bedzie dziewczynka-kobiety w ciazy to podobno czują-taka INTUICJA hihihihi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a.. i aby Cie troche moze uspokoic.... zerknij tutaj... zobacz ze wg tego twoja Anastazja ma idealna wage.... Wiec pewnie ten twoj lekarz cie straszy.. Jest takie grono lekarzy wlasnie... Strasza kobiety.. a potem wmawiaja jacy oni to sa cudowni... Zobacz ewelinko..... http://hrynek.republika.pl/czlowiek1.html ... Tydzień Trzydziesty Ruchy dziecka nie są już takie silne i gwałtowne, bo w macicy ma coraz mniej miejsca. Żeby było wygodniej, przyjmuje charakterystyczną pozycję embrionalną: jest skulone, ma skrzyżowane rączki i nóżki. Większość dzieci ustawia się głową w dół i pozostaje w tej pozycji aż do dnia porodu. U chłopców do moszny kanałem pachwinowym zstępują jądra (wędrówka zakończy się za dwa tygodnie). Dziecko waży 1300g i zwinięte w kulkę mierzy 27cm Wiec jak widzisz.. waga corci jest w normie :) przejrzyj reszte... porownaj.. pewnie okaze sie ze wszystko jest w granicach normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Rusalko powiem szczerze że troszke zgłupiałam,ale nie wiem-czyżby wszyscy sie mylili.A tam masz racje nie zadreczam się.Zobaczymy jak dziś bedzie.Wieczorkiem napiszę.Już uciekam bo mężus mój podjechał. Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecik
Witam wszystkich Ja kilka dni temu wyszłam ze szpitala. 30 maja urodziłam małego bobaska, lezy on teraz w szpitalu. W 31 tygodniu trawiłam do szpitala z nadcisnieniem przy okzji lekarze wykryli hipotrofie płodu (z usg wynikało ze maleśtwo waży 890 gramów). W dniu w kórym trawiłam do szpitala zaczeła sie cięzka droga dla mnie i dla bobaska. Ja miałam coraz czestsze skoki ciśnienia, dochodziło do 230/140. Po Paru dniach postanowiono przeniesc mnie do innego szpitala poniewaz lekarze nie wiedzieli juz co robic dalej. W nowym szpitalu na nastepny dzien odeszły mi wody płodowe, ktg wskazywało na spadki tętna maleństwa. I tak po 4 dniach od zmiany szpitala doszło do porodu(cesarskie ciecie). Maleństwo urodziło sie w 32 tygodniu z waga 890 gramów -dostało 7 punktów. Po około 10 dniach od porodu Adaś osiagnął swój pierwszy kilogram. Bardzo sie cieszymy z męzem z tego, bobasek nasz coraz wiecej dostaje pokarmu i czuje sie dobrze. Nie mozemy sie doczekac kiedy bedziemy mogli go zabrać ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek urodził się w 39 tyg z wagą 2250, hipotrofię stwierdzono dopiero tydzień przed porodem. Teraz ma roczek i nadal jest hipotrofkiem - waży niecałe 8 kg i ma 70 cm. Chciiałabym sie dowiedzieć jak rosna inne dzieci z hipotrofią, kiedy dogoniły siatkę centylową? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie urodzilam wazac 1700g, a bylo to ladnych kilka lat temu, poz atym ze przez kilka ladnych lat bylam malutka, a i teraz nie naleze do wilekoludow, na zadne dolegliwosci/uposledzenia nie narzekam! uszy do gory!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Asia urodziła sie jako dziecko hipotroficzne w 36 tygodniu ciąży z waga 2200 (łozysko przodujące) bardzo szybko nadrobiła tu uczulam na badania żelaza (częściej wystepuje anemia) i krzywicę. Obecnie ma 5 lat jest nad wiek inteligentna żywa i NIGDY nie choruje katar miała z 10 miesięcy temu :) Walczcie tylko o karmienie piersią Asia najlepiej sie właśnie rozwijała na piersi. Jak macie problemy dzwońcie na pogotowie laktacyjne !!! a jak coś 50 zł i przyjeżdża Pani która pomoże. Nie wstydźcie sie prosić o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ewelinaewelina1-moja córka urodziła sie w 31tc z waga 1120,i tez miałam nadcisnienie tetnicze,teraz córka ma 6 lat i jest ok ,dopiero tez teraz jest równa z rówiesnikami ,ale za to waży wiecej niz nie jedna 6-latka:) pozdrawiam bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwię się, bo już dziś wiele osób dopytuje się dlaczego jest taki malutki. Dla mnie to bez różnicy, bo i tak jest najśliczniejszy ;-), ale boję się żeby kiedyś w przyszłości ludzie mu nie dokuczali. To pewnie niepotrzbne martwienie się na zapas - stąd moja obecność na forum. Na to właśnie liczyłam - że mnie pocieszycie i za to dziękuję. A co do żywotności - to rzeczywiście - dziecko wulkan - sto pomysłów na minutę i wszędzie biegiem, spanie zaś to katorga i marnowanie czasu. Ale mam też jeszcze pytanie - czy u Waszych pociech stosowano jakieś leki lub preparaty na \"dokarmianie\"? Czy też lekarze pogodzili się z ich \"niedożywieniem\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zawsze lekarz odradzał, bo twierdził, że często po stosowaniu leków na poprawę apetytu, walczyć trzeba potem z nadwagą u dziecka. Tak więc nigdy nie stosowałam takich leków. I faktycznie nawet po miesiącu jedzenia samych bułek, gdy zestresowana robiłam Gośce badania krwi, wyniki miała wyśmienite. Widocznie żyje powietrzem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monaleona
Lekarze niestet nie za dużo wiedzą o hipotrofii, tzn. teoria brzmi tak: 'pewnie pani paliła...', a jak nie, to już 'niewiadomoco'. Ja byłam takie 'niewiadomoco'. W ciąży super, wszystko pięknie, a w ostatnich tygodniach okazało się, że syn będzie 'za chudy'. Urodził się prze cc i miał 2300. Piękny był. :) Teraz ma 4 lata i 18 kg bardzo żywej wagi. Centyl zdaje się trochę ponad 50. Czyli nie ma się co martwić. Gdybym to wiedziała wtedy, oszczędziłoby mi dużo zmartwień. Co prawda dzieci z hipotrofią często są bardzo wymagające, marudne i mają specyficzne zachowania (np lubią być noszone w pionie), ale da się żyć! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakby dokładnie moja historia - do 38 tc wszystko super, potem panika i cc. Dlaczego? Lekarze rzeczywiście niewiele wiedzą. Może pamiętasz, jak było z wagą Twojego synka wcześniej? Jak miał roczek czy dwa latka. Mój ma teraz 16 m-cy i waży prawie 9 kg. Wiem oczywiście, że są znacznie poważniejsze problemy niż chude dziecko, ale nie chciałabym czegoś przegapić, albo wpaść w opsesję karmienia za wszelką cenę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×