Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mamy siedmiomiesięcznych niemowlaków proszę o odpowiedz

Polecane posty

Gość gość

co jedzą wasze siedmiomiesięczne niemowlaki?ile porcji i jakie duże?mój zjada 4 razy mleko po ok.230ml w tym raz na gęsto z kaszką,raz zupa z mięsem ale nie wcisne mu więcej niż 120ml i trochę owoców.ostatnio protestuje i nie wypija jednego mleka nawet do połowy.Zastanawiam się czy zamiast tego jednego mleka nie dawać mu jakiegoś mniejszego posiłku np.jogurtu z owocami albo owoców z jakąś kaszką.jak to jest u was?wiem że ten temat przewija się już do znudzenia ale nie mam czasu grzebać po innych tematach.Dodam że mały waży prawie 10kg i dobrze przybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest glodby to je , nie jest glodny to nie je. u mnie czasem jadl 4 sloiki , wiesz te 1 litrowe po ogorasach :) a w yrosl duuzy chlopz niego ( ma 2 lata) no i mleko to mowie jkanajpowazniej ,tez je w nocy , czasme nawet 3 razy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj w tym wieku i nawet teraz ma 8,5 miesiaca je pol malego sloiczka nie chce wiecej..jesta na piersi..rano pol porcji kaszki wieczorem tez..po poludniu owoce czasem pol sloiczka czasem caly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dużo je Twoje dziecko aż jestem w szoku w porównaniu z tym co je moja córa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli go tucze?mleko lubi ale jak go tyle wypija to nie ma miejsca na nic innego dlatego chciałam jedną porcje zastąpić czymś innym.A jeszcze chciałam zapytać Was czy karmicie dzieci np.na żądanie czyli jak zaczynają marudzić czy macie stałe pory posiłków np.co trzy godziny?Mój synek długo śpi i pierwsze mleko wypija dopiero około 8-9 rano,potem drugie o 12,zupa ok.15,trzecie mleko o 18 a ostatnie po kąpieli ok.21,w międzyczasie owoce,nie wiem czy te przerwy między posiłkami nie są za krótkie ale tak sobie zakodowałam że ma być pięć posiłków że się stresuje jak mały odmawia.To moje pierwsze dziecko więc jestem trochę nadopiekuńcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko o 18 zastąp posiłkiem owocowym. Możesz podawać owoce a jogurtem, z rzadką kaszą, z kleikiem, z ryżem, kombinacji jest dużo. Z czasem zastąp też mleko o 12 kaszką na gęsto, jedzona łyżeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, no i nie dawaj przekąsek. Trzymaj się stałych pór posiłków. Syn je Ci dużo, waży też nie mało. Czas na inne posiłki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja gdy miała 7 mieś to jadła tak: 180ml mleka kaszka + owoce/banan rozgnieciony 180ml mleka obiadek 180ml mleka gdy jej to nie wystarczało, to miałam zawsze jakiś jogurcik dla niemowląt i jej podawałam. deserków, owoców słoiczkowych nie chciała jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzi na to ze moja to jakiś łakomczuch. Urodzona 22 grudnia. Wazy 9 kg a je: W nocy pierś na zadanie- niestety jakieś 3 razy i nie da sie jej inaczej uspokoić niż piersią... Ok 9 kaszka z owocami 12- 120 gr - obiad z mięsem, po nim owoce-60gr 18- obiad bezmiesny typu makaron z warzywami albo zupa warzywna, itd-120, plus owoce 60gr Do tego jakieś przekąski w wózku typu biszkopcik lub wafelek ryżowy., no i oczywiście mleko, 3-4 razy dziennie. Ma duży apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie rano jak wstanie to dostaje kaszkę na mleku,przekąsek mu nie daje,napisałam że owoce między posiłkami ale miałam na myśli jedną porcje ok pół słoiczka albo starte owoce ok 60 ml.słoiczków obiadowych nie je bo nie lubi,w ogóle zupy ciężko mu wchodzą.Tak się właśnie zastanawiam czy to nie przez to że tego mleka tak dużo wypija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały skończył dziś 7 miesięcy, waga 9200. Jest na piersi, ok 5-6razy na dobę, bo tylko przy cycu zasypia, a spi jeszcze dwa razy dziennie. Nie wiem ile wypija mleka, ale zawsze z jednej piersi. Czasami jak przesypia do rana je wtedy mniej mleka, bo wypada nam nocne karmieni. Je zupę, ok 120ml, kaszkę lub jogurt i sporo owoców, które uwielbia, np maliny, poziomki, jagody, prosto z naszego ogrodu. Uwielbia tez pomidora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie wafelki i biszkopty kupujecie??? Kaszki owocowe które??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 7 m-cy, jest na mm. Karmienie mniej więcej tak 7.00-8.00 - 180-210 mm ok.10.00 1/2 sloiczka owocow czasem plus jogurcik 47g. Ok.12.00 - 150-180 mm (zalezy czy i ile zjadl wczesniej) Ok. 14.00-15.00 - sloiczek (125g) obiadku lub wlasny wyrob :) tak do 150 ml Ok. 17.00-18.00 - ok.150-180 mm (w zaleznosci od powyzszego) lub 90-120 mm z kleikiem, tak bardziej na gesto, plus pol lyzeczki kaszki z glutenem (chyba,ze obiadek byl glutenowy), plus owoc do tego np.1/4 jablka Ok.22.00-23.00 - 180 mm. W nocy nie je. Miedzy posilkami dostaje herbatke koperkowa hippa lub wode przegotowana z sokiem ze swiezych jablek. Ale poki co duzo nie wypija tego. Waga okolo 9 kg, dlugosc ponad 70cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ktoś jeszcze coś napisze? tak dla porównania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja skonczyla dzisiaj 8 miesiac i je 7.00-210 ml mleka z kleikiem kukurydzianym 9.30- deserek ze sloiczka same owoce lub owocowy duet z jogurtem ( 12.00-210 ml mleka z kleikiem 16.00- obiad z ryba lub miesem plus zoltko co 2 dzien 20.00-kasza na mleku w miedzyczasie podaje wode, rozcienczone soki, kilka chrupkow kukurydzianych,jakis owoc przez siateczke ( jablko,gruszka lub brziskwinia) czy warzywo ugotowane do raczki jak brokul marchewka ziemniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje blizniaki teraz maj 22 mies,'ale swietnie pamietam jak byly ,mniejsze tzn do toku -karmienie nocne , kazdy po 3-4 razy , za nic nie moge ich oduczyc, dodam ze jeden ma skaze bialkowa. tazje inne mleka , inne kaszki , czy kaszka nie ma mleka ,zeby nie pomyslic butelek, Rano wstaja i juz do fotelikow isc chca(ja wtedy juz padal ze zmeczenia) jedza mleko,albo owoc(ten co ma skaze to ma alergie rowiez na jablka,truskawki,pomarancze,czekolade,wszystko co mleczne ) potem jedza drugie sniadanie, znowu chca butelke ,w miedzy czasie poja soki, Potem obiadki, jak mialy okolo roku , potrafily zjesc przez caly dzien nawet ponad litr zupek ,albo ze sloiczkow 0albo smaa robilam . a jak byly malutkie ,mniej wiecej 8 m, to jadly na raz 500ml czyli to okolo250 ml na glowe. Jak skonczyly rok to daje im grysik na mleku sojowym, na dobranoc ,ale i tak jest nastepne karmienie o 23. Teraz ciut lepiej spia,ale tez sie budzily bo szly kolejne zeby i byly upaly. Ja za niedlugo chyba wykoruje , maz tez oczywiscie pomaga ile wlezie , ale tez musi pracowac ,a wraca wieczorem ,po drodze robi jesczze zzakupy. Czekam po na jesieni skoncza 2 lata, moze cos sie zmieni, probowlama ich oduczyc i wyredukowac czesc posilkow w nocy ,ale chca jesc i koniec. Jakies musy owocowe ,t o kupujemy prawie hurtowo , bo to minuta i jest juz z jedzony. Pytanie czy maja nadwage?? NIE!! sa nardzo dobrze zbudowani , dosc szybko zaczeli chodzic 10 miesiac.Sa szybcy ,i za nimi ledow co nadazam . Pewnie beda znich duze chlopy ,ja jestem wysoka(szczupla) ,maz jest wysoki i bardzo dobrze zbudowany,takze mysle ze maja to w genach:) W dodatku potrafia zjesc 3 jogurciki na glowe (nie mini danonki ,tego nawet nie kupuje bo wiecej z tym zamieszania przez malutkie opakowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas niecale 7 miesiecy i jest tak: Ok.9 cyc Ok.12 - kaszka z biszkoptami Ok. 14 - cyc Ok.16.00 - obiad z mieskiem lub ryba Ok. 17.30 - owoc Ok. 20.30 - cyc (ktory chce mu zastapic mm z kaszka) W nocy w zaleznosci od nastroju karmie albo raz albo cztery ;) Jest w 50.centylu wagi. Aha! Pomiedzy sporo pije soku rozcienczonego woda 1:2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha m to ja jeszcze raz Mama blizniakow, napisze ze ubranka kupujemy juz na 3 latka, ajeszcze nie skonczyli dwoch. Ludzie wzracaja uwage na blizniaki i jak mieli okolo1,5 r , to pytali sie --ile maja lat ?? 2-3 lata , nie-- 1,5 roczku , 18 miesiecy. oooo --to duze !::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo bliżniaków-życzę wytrwałości;) będzie potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamo bliźniaków, moi chłopcy jedli w nocy do 2 lat, a pili do 3. Wiele osób mówiło,, oducz", ,, to twoja wina".Tylko jak to było zrobić???Fajnie jest doradzać jak się ma jedno dziecko! Też bylam dużo sama i wiem jak się czujesz!!!! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki ,gosciu ciut wyzej ... Naprawde sa chwile naprawde gdy jest ciezko,dzisiaj sie budzili juz smaa nie wiem ile razy.... To widac ze nie u nas sa takie zarloczne dzieci:) o rany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×