Odpowiedz na ten temat

masa do wafla

• 21 2006.07.04 [14:13]
    znacie moze przepis na waflaa... kojazy mi sie cos takiegoo ze byla ona chyba czekoladowa z pokruszonymi herbatnikami i to byloo tak ppusznee
    jak to zrobic?

• nie jestem pewna 2006.07.04 [14:39]
    nie wiam jakie proporcje ale moja mam jako nadzienie do wafli robi coś ala krówkowe ciasto- gotuje sie mleko z cukrem tak długo aż zacznie gęstnieć, czasem nawet godzinę, trzeba mieszać, ale jest pyszne!!!!!!!!!!
  • pyszny wafel jest 2006.07.04 [15:13]
    z mlekiem skondensowanym usmiech.gif gotuje sie puszke takiego mleka słodzonego jakas godzine w wodzie i potem przeklada sie tym wafla pychotka usmiech.gif
  • pyszny wafel jest 2006.07.04 [15:15]
    a ten z herbatnikami to jest chyba tzn ŁOM usmiech.gif w zwykła mase kakaowa wklada sie pokruszone herbatniki rodzynki itp i daje sie w srodek miedzy 2 wafle usmiech.gif
  • jamnik 123 2006.07.05 [13:27]
    Ja tą puszkę z mlekiem skondensowanym , słodzonym gotuję 2 godziny pechowiec.gif
  • ja tez... 2006.07.05 [13:44]
    gotuje dwie godziny, na bardzo malym ogniu (woda ma lekko pykac, nie wrzec tak calkiem).
  • Elizabeth 2006.07.15 [11:07]
    Ja mam taki przepis na masę do wafla.
    1 kostka margaryny (palma)lub masła,pół szkl cukru lub nieco
    wiecej jak ktos lubi słodsze, pół szkl wody,półtorej szkl mleka
    w proszku (pełne) nie granulowane !Mozna tez doda trochę
    cukru waniliowego, 3 łyżki kakao.Jezeli do tego chcialabyś pokruszyc
    herbatniki mysłe,ze wlasnie ten pszepis nadaje się idealnie.
    Sama masa jest pyszna jak sie ja polaczy z pysznym
    waflem (niebo w gębie).

• Elizabeth 2006.07.15 [11:16]
    Ale ze mnie gapa a wykonanie.Wszystkie produkty poza mlekiem w proszku zagotowac w rondelku tak okolo 10 -15 min na wolnym ogniu.
    Przestudzic, dodac mleko w proszku stopnoiwo wsypywac
    zmiksowac mikserem na jednolitą masę.

• płomykówka***** 2006.07.15 [11:22]
    Ja robię tak: pół kostki margaryny, szklankę cukru, trzy łyżki kakao i dwie szklanki mleka gotuję na małym ogniu aż zgęstnieje. Mieszam, bo lubi wykipieć.

http://www.fotopolis.pl/galeria/wpy2003_21.jp g
  • aaa... 2006.08.01 [22:42]
    czy ten wafel to moze andrut ???
  • edynka 2008.01.08 [23:23]
    Najprostsza i najlepsza na świecie masa do wafla... szukam i szukam jej w necie i nie mogę znaleźc, jak to możliwe?!

1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
    1 kostka masła (NIGDY margaryny, masa się zwarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    10 dkg mielonych orzechów bądź paczka wiórek kokosowych

Masło stopić i zostawić do całkowitego ostygnięcia.
    Mleko skondensowane wlac do wysokiego, waskiego naczynia i ubijać mikserem ok 10-15 min. Ma troche zgestniec i byc puszyste. Wlać stopione, schłodzone masło i dalej ubijać 5-10 min mikserem na najwyższych obrotach, aż zgęstnieje.
    Dodać zmielone przechy lub wiórki kokosowe, mozna kakao - jak ktoś kubi.

To jest najlepsza masa do wafla, jaką kiedykolwiek jadłam, a jadłam naprawdę różne. I bardzo, bardzo prosta - żadnego 2-godzinnego gotowania puszki z mlekiem, czekania aż ostygnie...

Mogę powiedzieć tylko jedno: SMACZNEGO usmiech.gif

[url=http://www.rozmyslaniaprzykawie.blogspot.com ]rozmyslania przy kawie[/url]
  • Masa do wafla 2008.01.09 [00:28]
    6 paczek herbatników
    1 szklanka cukru
    4 jaja
    1 kostka masła
    3 łyżki kakao
    zapach rumowy
    bakalie
    Jaja z cukrem ubić na parze na jednolitą masę, dodać rozpuszczone i ostudzone masło, kakao, pokruszone ciastka i bakalie. Dokładnie wymieszać, nałożyć całą masę na duży wafel i przykryć drugim. Obciążyć z góry na 12 godz. Wierzch można posmarować polewą czekoladową.

• Mój przepis pewny 2008.01.09 [14:02]
    NAJPEWNIEJSZA MASA DO WAFLA

1 kostka margaryny lub masła
    pół szklanki mleka zwykłego w płynie
    1 szklanka cukru
    3 łyżki kakao
    1 szklanka mleka w proszku (pełne, niebieskie)
    można zapach arakowy, rumowy

Wszystkie składniki (bez mleka w proszku) rozpuścić dokładnie, nie gotować. Jak odrobine przestygnie dodać mleko w proszku i dokładnie rozbic mikserem na pulchną masę. Wafel należy zaraz smarować, bo szybko zastyga. Po złożeniu wafli zawinąć w papier i przyłożyć ciężką encyklopedią na kilka godzin, aby zastygł i się ładnie zlepił.
    Pycha! Czasem urozmaicam szczyptą cynamonu.

• jolkaza 2008.01.20 [09:49]
    W LIDL-u, kupuję słoik lub dwa masy czekoladowej, bądz czekoladowo-orzechowej do tego powidła śliwkowe i oczywiście wafle i smaruję na przemian - czekolada, powidła itd.. Zawijam w folię aluminiową i też przyciskam, odstawiam to na jakiś czas, potem kroję i za chwilę już tego nie ma - bo pożarte.
  • waynonaaaa 2008.01.20 [10:09]
    ja akurat wczoraj robilam wafle z masa, moja masa jest bardzo latwa w przygotowaniu.
    wystarczy puszka mleka skondensowanego. puszke trzeba wstawic do garnka z woda (puszka ma byc zakryta) i gotowac niecale 2 h. potem trzeba ostudzic mase (ja na 30 min wystawilam puszke na balkon) i mozna juz smarowac wafleusmiech.gif
  • megi222 2008.03.21 [16:35]
    a mnie kiedys ta puszka wystrzelila i cala kuchnia byla w gestym i klejacym mleku i dziura w okapie tez byla...oczko.gif

• julka2 2008.03.21 [17:07]
    Cały już prawie przepis pyszny skasował się , nie mam teraz czasu napiszę póżnym wieczorem
  • Suslisz 2008.03.21 [17:08]
    heh nie pamiętam

02.01.2008-powitała ten świat Albusia 25.03.2008-zamieszkała z nami 8.03.2008-Szczepionka na nosówkę 03.04.2008-Planowana szczepionka na wściekliznę ........:::::::::[SERCE]ALBA[SERCE]::::::::::......... Matka:TOTO Ojciec:REDNOCK Płeć:Suczka Hodowla: [KWIATEK]PÓŁDIABLE[KWIATEK] Strona www: ...
  • Suslisz 2008.03.21 [17:11]
    heh nie pamiętam

02.01.2008-powitała ten świat Albusia 25.03.2008-zamieszkała z nami 8.03.2008-Szczepionka na nosówkę 03.04.2008-Planowana szczepionka na wściekliznę ........:::::::::[SERCE]ALBA[SERCE]::::::::::......... Matka:TOTO Ojciec:REDNOCK Płeć:Suczka Hodowla: [KWIATEK]PÓŁDIABLE[KWIATEK] Strona www: ...
  • jolka2 2008.03.22 [22:44]
    nie było internetu do tej pory więc przepis na masę do wafla będzie na póżniej.Ubić 4 jajka na parze z 1 i pół szklanką cukru. Utrzeć w makutrze 1 kostkę margaryny bielskiej i pół kostki masła,ostudzoną masę jajeczną dodawać po łyżce i ucierać dodać kakao 2 lub 3 łyżki.Wystarcza na 2 wafle,zawsze robię 2, bo 1 zjadam sama.
  • annpi85 2009.01.16 [18:46]
    Witam,
    zrobiłam dziś wafla z przepisu Pani "Płomykowna", no i masa pyszna, tylko, że ... bardzooo długo się gotowała, niczym zgęstniała:| No i garnek przypaliłam;(

Wafel cudnyusmiech.gif
  • ania bania 2009.01.16 [18:49]
    najszybszy- dobre masło i hałwa wszystko dobrze utrzeć!
  • może coś jeszcze 2009.01.31 [13:16]

• lukmi 2009.05.13 [04:28]
    Starej dsaty przepisy to te, gdzie się długo gotuje i i ubija na parze.Moja mama gniotła herbatniki na miał wałkiem (do Elizabeth) i to mieszała jak już podana . Robiła z trzech wali (masa na pół i jedna o cmaku cytrynowym druga kakaowa i przygniatała - zróbcie próbę cały smak tamtych lat
  • fairy tale 2009.05.13 [10:56]
    ZE CO Z TYM MLEKIEM Z PUSZKI
    jak sie go gotuje nie wylewajac z puszki ...tylko ze niby do wody sie go wklada...kurcze nie rozumiem
    trzeba otworzyc ta puszke czy co ......
  • Forest Gump 2009.05.13 [18:21]
    Nic nie robisz, wsadzasz puszke z mlekiem słodzonym do garnka z wodą i gotujesz. Ja wypróbuje przepis do wafla z mlekiem skondensowanym ubijanym, jak czytałam ten topik to się tak ześliniłam, że dzisiaj pobiegłam do sklepu po wafle usmiech.gif Jutro zrobie
    Nie trzeba się niczego bać, wystarczy to tylko poznać
  • Ewa 33 2009.05.13 [20:08]
    a ja zrobiłam z tamasą z Lidla, zaraz idę wyciągnąć spod płyt i ciekawe, jakei będą...

co nas nie zabije, to nas wzmocni cierpię na uporczywą alergię na głupotę gg 1796500
  • Ewa 33 2009.05.13 [20:44]
    trochę memłate, mogłam dać dwie warstwy powideł...

co nas nie zabije, to nas wzmocni cierpię na uporczywą alergię na głupotę gg 1796500
  • pyszny blok 2009.05.17 [01:17]
    Może chodzi o blok czekoladowy "zamknięty"pomiędzy dwoma waflami.
    Podaję link do bloga "dorotuś"
    Rewelacja.
    Ja osobiście dodaję pół szklanki cukru i 1,5 łyżki kakao oraz tylko pokruszone herbatniki.
    Blok robię 3 razy w tygodniu i "schodzi" w mgnieniu oka.
    Polecam ten przepis.
    Modyfikacją jedyną będzie rozprowadzenie masy na waflu.
    UWAGA WAŻNE! mleko MUSI być w proszku! a nie granulowane - KONIECZNIE!
  • Old Pedro 2009.08.26 [18:29]
    mam dla was nowinę puszki już nie trzeba gotować ,można ugotowane mleko kupić w Tesco,w smaku prawie identyczne jeśli nie takie samo,otwierasz puszkę i smarujesz - smacznego
  • rewela07 2009.09.15 [20:28]
    EDYNKA PODALA NAJLEPSZY PRZEPIS!!!!! SPRAWDZILAM GO. PYYYYYYCHOTAusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...