Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tysienka

mastodynon - bierze ktos?

Polecane posty

Gość tysienka

hejka ostatnio okazało się ze mam za wysoki poziom prolaktyny (27, norma 23,5). na obniżenie dostałam Mastodynon. Czy ktoś z was brał ten lek? niby jest to preparat homeopatyczny, ale mogą wystąpić skutki uboczne typu tradzik, zawroty głowy itp. czy rzeczywiście zle się czułyscie po nim? i drugie pytanie: mam brac 2 razy dziennie 1 tabletke miedzy posiłkami... a czy musze zachować odstep 12 godzin miedzy tabletkami? zapomnialam zapytac mojej pani dr a na ulotce nic nie ma na ten temat. jesli ktos wie to prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysienka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejk
Biorę Mastodynon już 7 tygodni i nie zauważyłam skutków ubocznych. Czuję się normalnie jak wcześniej. Tzn. nawet lepiej, bo już nie bolą piersi :) A jeśli chodzi o godziny przyjmowania to jest to chyba obojętne. Lekarz nic mi nie mówił, ani nie ma o tym na ulotce. Biorę po prostu rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysienka
podnosze... naprawde nikt tego nie bierze? ja juz biore go prawie miesiac. a poprawy nie widac. tzn przynajmniej tak mi sie wydaje ze nic nie pomaga bo nadal mam wycie z piersi... ale na ulotce pisze ze przynosi skutki po 6 tyg brania.,, czekam cierpliwie:-))) na szczescie dobrze sie po nim czuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka -sobie
ja bralkam jak mnie brzuch na okres bolala,ale nic nie pomoglo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda88
lekarz zalecił mi brac go 3 miesiace,ale na wlasna reke przestalam bo w krotkim czasie zaczelam przybierac na wadze:( w sumie lekarz i tak nie wiedzial co mi dolega wiec nie wiem czy jest lepiej czy gorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zażywałam mastodynon już dwa razy w postaci kropli i tabletek ponieważ mam mastopatie i miałam już 2 guzy,po tym lekarstwie poczułam zdecydowaną ulgę ustąpił na dłuższy czas ból piersi i jak narazie odpukać jest wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do was dziewczyny czy ktos z was uzywał lek o nazwie Mastodynon ?? i czy po tym leku wyskakiwały wam te syfy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiiia
Czesc dziewczyny! Hmm jesli chodzi o pryszcze to w sumie nie wiem, chyba u mnie ani nie pomaga ani nie pogarsza. Ale stalo sie cos dziwnego, dostalam ten lek na straszliwe bole podczas okresu, okres byl w maire regularny. A co sie okazalo? Bol jak byl tak jest :/ :( z tym, ze nie mam miesiaczki :< ? Sluchajcie moze znacie jakis lek ktory moglby pomoc na okropne bole przed i podczas okresu? Mastodynon ma brac przez 3 miechy, ale to zbyt dlugo, zeby sie tak meczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysienka
ja przestałam brać po 4 miesiącach. Nic się nie poprawiło, a strasznie mi się chciało po nim spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiiia
No właśnie, jakoś w ten lek nie wierze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaciu
odpowiedz dla pysi255. ... a nie pomyslalas ze masz problemy hormonalne i syfy wyskakuja po tym? a nie po mastodynonie. Zeby brac mastodynon trzeba tez zrobic sobie USG piersi, zeby wiedziec jakie ma sie problemy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos przyjomowal ten lek na wywołanie okresu ? i jak dostałyście okres w czasie brania czy dopiero po kuracji i ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotchrom
Miisiuu - jednym z "efektów" mastodynonu jest zmniejszenie się ilości krwawienia. dostałam go na uregulowanie cyklu i bolące piersi. pomógł mimo iż nie brałam regularnie. o ilości @ lekarka mi nie powiedziała - dopiero jak się do niej zgłosiłam zdenerwowana CO sie dzieje... no więc wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampuch
biore mastodydnon od prawie dwoch miesiecy... owszem zmniejszyl bolesnosc piersi, cos bylo z nimi nie tak, ale strasznie rozregulowal mi miesiaczke, a co do innych skutkow ubocznych to raczej nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę Mastodynon od 2 miesięcy. Lekarka przepisała mi ten lek na bolesność piersi. Muszę przyznać że im dłużej go biorę tym wg mnie gorzej się czuję. W drugim miesiącu brania piersi powiększyły mi się i bolą jak cholera. W poprzednim miesiącu było lepiej. W dodatku z nowych objawów to mam więcej śluzu (białego), którego wcześniej nie miałam. Bóle podbrzusza, zawroty głowy, no i nie wiem skąd nagle mam wielką potrzebę jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina1111
ja brałam ten lek ok. miesiaca w postaci kropel, ginekolog mi zapisal na powiekszone obszary nad piersią i na regulacje miesiaczki. Od kiedy brala nic sie nie dzialo, zadnego trądziku i przybierania na wadze ani zawrotów głosy. Jedynie miesiączka wogole nie nastapiła i niewiem czy to jest dobry znak czy nie. Jak narazie nie biore leku nie biorę wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina1111
ja brałam ten lek ok. miesiaca w postaci kropel, ginekolog mi zapisal na powiekszone obszary nad piersią i na regulacje miesiaczki. Od kiedy bralam nic sie nie dzialo, zadnego trądziku i przybierania na wadze ani zawrotów głowy. Jedynie miesiączka wogole nie nastapiła i niewiem czy to jest dobry znak czy nie. Jak narazie nie biore leku wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka782
Ja biore drugi miesiac. Ginekolog powiedzial mi, ze efekty sa widoczne dopiero po 2 lub 3 miesiacach,dlatego zalecil kuracje 3miesieczna. Przepisal mi ten lek na zmniejszenie napiecia przedmiesiaczkowego. Jesli chodzi o piersi to bol zmniejszyl sie wielokrotnie, miesiaczke mam jak w zegarku a i poped seksualny wzrosl. Nie mam tez watpliwosci co do tego czy i kiedy mam jajeczkowanie!Wszystkie poprawy doprowadzily takze do mojego zdecydowanie lepszego samopoczucia psychicznego. Ze skutkow ubocznych zauwazylam jedynie, ze mamczasami bolesci w podbrzuszu...ale prawdopodobnie chodzi o uklad trawienny (jelita). Polecam tez lek, ale pamietac nalezy by odbyc cala 3 miesieczna terapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
brałam mastodynon dziesięć lat temu na nierówny rozrost tkanki w piersi (torbiel) kuracja trwała rok efekty były zauważalne po 6 miesiącach dr onkolog bo wtedy ona mnie leczyła też informowała że minimum 3 miesiące pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilaana
Zaczęłam brać mastodynon na bolesne piersi. Po kilku dniach moje czoło zaczęlo wyglądac jak pizza, cale w różowe w krostach. Pobieglam do kosmetyczki która powiedziała, ze to alergia, bardzo prawdopodobne, ze po tych tabletkach. Już od 2 tyg nie biorę, a i tak moja cera nie może dojść do siebie. Czy ktoś miał taką reakcję na te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabica
Te same leki nie służą i nie pomagają wszystkim, trzeba umiejętnie dobrać lek do osoby. Brałam Mastodynon przez 3 miesiące (torbiele piersi) w jednej piersi torbiele się zmniejszyły, natomiast w drugiej jedna z torbieli powiększyła sie o 17 mm. Co tego jest przyczyną? Czy na pewno Mastodynon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alucha86
jesli chodzi o skutki uboczne....jezeli mam byc szczera, to nie wychodzilam z toalety!wystapily prawie wszystkie objawy opisane na ulotce. moj organizm nie tolerowal tabletek od samego poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek31
Witam! Ja drogie kobiety stosowalam kropelki i tabletki. I musze przyznac ze pomiedzy dwoma specyfikami jest ogromna roznica. Nie wiem czy akurat tylko na mnie to tak zadzialalo, ale po kroplach minely mi wszystkie objawy zpn: bolesnosc piersi itp. niestety gdy po 6 miesiecznej kuracji odstawilam lek, miesiac pozniej wszystko wrocilo. Natomiast gdy zaproponowano mi w zamian tabletki bo sa tansze i latwiejsze w uzyciu nic nie pomagaly. Wiec wrocilam do kropelek. Sa drozsze ale jak dla mnie skuteczniejsze. Ciekawe nie prawdaz?? Ten sam lek a rozna reakcja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ainad
Ja poczekałabym do diagnozy lekarza, może nie będzie ci potrzebny. Ze mną było inaczej, wykryto u mnie guzy w obu piersiach, na dodatek bardzo liczne i niewielkie. Lekarz onkolog zalecił mi Mastodynon po szeregu innych badań (usg, mammografia, biopsja) Obecnie kończę już jedno opakowanie 120 tabletek. Z piersiami to właściwie nie wiem, czy się coś polepszyło (kontrolne usg za miesiąc) ale moja twarz wygląda okropnie. Lekarka zaleciła mi jeszcze jedno opakowanie leku znów 120 tabletek a ja się zastanawiam, czy to brać. Czy ktoś może wie, jakie badanie poziomu hormonów można by zrobić samemu i ile to kosztuje? Bo z moimi coś jest chyba nie tak, jak patrzę na swoją twarz w lustrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breastpain
Ja brałam Mastodynon z powodu potwornego bólu piersi spowodowanego zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych. Nie wiem czy jest wśród kobiet biorących wiele takich które miały podobne objawy ale niestety trafiło na mnie. Ból tak ogromny że nie mogłam spać, a jak schodziłam po schodach to każdy schodek czułam w postaci przeraźliwego bólu w piersiach. Piersi były tak wrażliwe że reagowały na najmniejszy wstrząs. Ogółem masakra. Zażywałam Mastodynon przez 3 miesiące i zauważyłam ogromną poprawę. Ból piersi praktycznie znikł :) jednak niestety pojawił się u mnie skutek uboczny w postaci przybrania na wadze :(:(:( mimo tego że chodziłam na siłownię i uważałam co jem...teraz mam dokładnie takie same objawy...znowu po tabletkach antykoncepcyjnych (chociaż obiecałam sobie że nigdy w życiu już nie będę brać tego badziewia!!!ale niestety mój chłopak nalegał więc zrobiłam to dla niego) - no i znowu to samo- przeraźliwy ból i obrzęk piersi, taki że praktycznie nie mogę ich dotykać...oczywiście nie pozwalam ba to także mojemu ukochanemu ...więc wyszedł na braniu przeze mnie tych tabletek nie najlepiej...w każdym razie mam w domu jeszcze jedną buteleczkę kropel ale boję się że znowu przybiorę na wadze więc nie wiem co mam robić...szukałam po necie jakiegoś kremu czy maści który mógłby zmniejszyć ten ból ale niestety nic nie znalazłam...Może któraś z Was orientuje się czy jest na rynku jakiś krem tego typu? Pozdrawiam Wszystkie kobiety które borykają się z podobnym problemem i szczerze Wam współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam, nie zakładam nowego tematu, bo po co.. Otóż lekarz zalecił mi Mastodynon N (krople) i nie wiem, czy kupować, bo są strasznie drogie (około 35zł.) a Castagnus (tabletki) są ponoć podobnego działania, a tańsze..(12zl) I chciałam właśnie je kupić, ale nie wiem, czy moge.. Wiecie coś na temat tych dwoch leków? Ładnie prosze o odpowiedzi, pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Homeopatia?? Jestem na 4 roku medycyny i nikt nam nie mówi o tym leku, nie ma go również w indeksach leków z których korzystam i nie jest wymieniony w najbardziej poważanych podręcznikach i moim zdaniem żaden lekarz nie powinien wypisywać takich leków a w aptece powinny stać na oddzielnym stanowisku albo wogóle zniknąć z półek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×