Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LeokadiuszMyśliciel

masturbacja to grzech ciężki

Polecane posty

Gość LeokadiuszMyśliciel

Masturbacja to nic innego jak seks z samym sobą. Jest to ewidentne złamanie 6. Przykazania Bożego - Nie cudzołóż. Obrzydliwość tego czynu przejawia się w tym, że jest to zachowanie sprzeczne z naturą człowieka, prowadzące do samozaspokojenia. Co więcej, już sam fakt gubienia nasienia jest przewinieniem, nawet jeżeli dochodzi do tego w małżeństwie. Wyjątek stanowią polucje nocne, ponieważ dochodzi do tego w sposób nieświadomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeds lover
nie szkoda ci czasu na takie pierdoly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Św Dżem
Dziś objawił mi się Bóg Jahwe i powiedział te oto słowa: "Wybrałem ciebie abyś zniszczył szerzące się pogaństwo. Wezmiesz miecz i sąsiada swego który nie oddaje mi pokłonu zabijesz a dzieci jego roztrzaskasz o ścianę" Cały się trzęsę, już mam wielki nóż w ręku sąsiad przychodzi z pracy o 15 dzieci są w przedszkolu. Jak myślicie zrobić to? Przecież Bogu się nie odmawia. Musze to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pankrac
dzem-naprawde-ocknij sie z tymi klamstwami.Prawda jest Bog.Mimo ze Go nie rozumiesz.Nie zycze ci zebys sie sam na wlasnej duszy o tym przekonal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Św Dżem
Co ty pierdolisz podczłowieku? Za 3 godziny przychodzi mój sąsiad ateista i bezbożnik a ja mam go zabić i stoję przed wielkim dylematem czy odmówić Bogu a ty nie chcesz mi pomóc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może jakby wam jakaś dziewczyna pokazała, że wasze miejsce jest u jej stóp to byście inaczej myśleli i pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Św Dżem
młody19 pomóż mi ja nie chce nikogo zabijać bo Bogu się tak zachciaoło bo w niego nie chcą wierzyć !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Św Dżem
młody19 nie zostawiaj mnie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jeden
To zależy co do tego "grzechu". Warto sięgnąć tutaj do pisma świętego... i jeżeli nic konkretnego na ten temat nie znajdziesz to się nie zdziw, ja sam nie znalazłem. Najbliżej jest fragmentowi w Nowym Testamencie - List do Koryntian 12,1-5. Są fragmenty dotyczące rozpusty, stawianej obok homoseksualizmu i cudzołóstwa ale też nie mamy wyjaśnione o co chodzi. Całkiem to dziwne biorąc pod uwagę jak obszerne jest ta wypracowana na soborach wersja Pisma Świętego. Kościół Katolicki dawniej to tłumaczył - kwestię męska, bo kobieta w pewnym okresie to było wręcz zło - grzechem Onana. sStąd się wziął "Onanizm"... Wyrywając to całkowicie z kontekstu i marnowanie nasienia czyniąc meritum podczas gdy każdy, kto obecnie to czyta widzi faktyczną winę Onana. Samo marnowanie spermy pojawia się w Księgach Kapłańskich i mamy tu do czynienia z tak zwaną nieczystością rytualną, a nie grzechem w przynajmniej naszym rozumieniu. Partnerzy muszą się obmyć "z nieczystości" po czym wieczorem przewina znika. Kościół jest bardzo konserwatywny ale głównie jeżeli chodzi o własną wypracowaną naukę więc dalej tkwi przy św. Augustynie... który zignorował taką "Pieśń nad Pieśniami..., w XIX wieku gdy społeczeństwo wręcz wywierało na takie aspekty nacisk. Zamiast podać ludziom konkretne fragmenty z Biblii formułuje własne wersje w oderwaniu od niej, bez tych konkretów. Pytanie czy zatem Katechizm Kościoła Katolickiego stawiać ponad Biblię. Oczywiście mamy jeszcze słowa Jezusa do Piotra o roli i mocy ustalania prawa przez papieża - pewnej nieomylności -tylko znów, znając historię papieży i degeneratów jacy dostąpili tego zaszczytu... tylko znów pojawia się pytanie czy Jezus, Syn Boży, mógł nie zwrócić na taki przebieg wypadków uwagi... i czy to nie zostało dopisane w czasach późniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momlover321
Nikomu krzywdy tym się nie robi, i się nie cudzołoży bo we własnym wyrku i na własnym sprzęcie się człowiek zabawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A słowo ciałem się stało. Ament :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze mam moralniaka po masturbacji bo to grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johnzotwocka
gość jeden - bardzo fajna analiza, wielokrotnie się sam nad tym zastanawiałem - co jeśli Bóg faktycznie nie ma nic przeciw jeśli jednocześnie będąc np. w małżeństwie nie unikamy normalnego współżycia czyli dawania szansy Bogu na poczęcie nowego życia? Nie jest to nigdzie napisane tak wprost, ale właśnie - "mądrość" Kościoła, tradycja itp... ale kto znów wyjasni czy ktoś kiedyś czegoś nie nadinterpretował? To są dylematy ludzi wierzących... a co do grzechu Onana, to sprawa też jest wątpliwa czy Pan Bóg gniewał się na gościa za samo "wylewanie nasienia" czy za to, że uparł się chłopak żeby nie zapłodnić żony? I to jest właśnie ta wątpliwość, bo może jakby Onan bzyknął babkę a sobie w międzyczasie dogadzał to by nie było sprawy. A on sięuparł, że jej nie zapłodni... czemu sięnie dziwię, bo według ówczesnego prawa wziął żonę po bracie, ale dzieci spłodzone przez niego miały być dziećmi brata a nie jego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Biblii w listach jest chyba mowa o złych uczynkach biorących się z ciała więc do takich można zaliczyć chyba też masturbację poza tym Jezus mówił mniej więcej że jeśli Twoja ręka Cię gorszy lepiej ją odetnij i bez ręki wejdź do nieba a w jaki sposób ręka może gorszyć ? moim zdaniem to kojarzy się z masturbacją poza tym Jezus mówił że kto pożądliwie patrzył na kobietę już dopuścił się z nią w swoim sercu cudzołóstwa a ile osób myśli o seksie podczas masturbacji, poza tym katechizm kościoła katolickiego mówi chyba o masturbacji że to grzech, moim zdaniem masturbacja to grzech z którego trzeba się spowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6. Nie cudzołóż... tyczy się kobiet i mężczyzn... mężczyzna opuszcza matkę swoją i ojca swego i łączy się z żoną. 9, nie pożądaj żony bliźniego swego...tylko do męszczyzn (zezwolenie na fantazje seksualne kobiet) Mężczyźni byli powiernikami Boga w domu (z tąd nakrycie głowy u kobiet w kościele..są niegodne) Grzeszysz myślą , mową, i uczynkiem..więc sprawa jest jasna..onanizm to grzech. Sam onanizuję się często, mam żonę i miałem kochanki...niemniej na PŚ się znam i wiem że popełniam grzech cudzołóstwa z którego nigdy się nie spowiadałem...a co za tym idzie wszystkie moje spowiedzi są nieważne...a kto spożywa ciało i krew chrystusa ten dostąpi królestwa niebieskiego . Mam nadzieję że moja dusza będzie osądzona wg. Prawa naturalnego ...chociaż to prawo przestaje obowiązywać gdy poznasz chrystusa (chrzest)...ale mam cichą nadzieję że kapłani się mylili, a jak nie to trudno....dowiem się za kilkadziesiąt lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistyk z mistyczką
Pomijając głupoty napisane powyżej powiem, że natura obdarzyła mnie popędem, stojącyn członkiem, ręką właściwej długości i wyobrażnią. Jako dzieło boże na wzór i pobobieństwo, które z pewnością odnosi się nie tylko do członka, jego wielkości, ręki i jej długości ale również do popędu, podniecenia i potrzeby j****ia, dziekuję z to wspaniałe dzieło jakim jesteśmy. STOP bożym uzurpatorom, złodziejom życia i najgłębszych radości umysłowych dostępnych tylko w czasie uprawiania seksu. Nie czyńcie grzechu z dzieła bożego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapisz to co napisałeś i jak bedziesz nad grobem przeczytaj to sobie..w myśl powiedzenua jak trwoga to doBoga..i wtedy zobaczysz xzy podchodzisz do tego z taką ignorancją. W życiu na początku ważne są emocje, miłostki potem rodzina a na samym końcu człowiek zaczyna rozumieć że poza Bogiem nic nie jest ważne , tylko wtedy już nie ma czasu na nawet częściowe naprawienie krzywd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistyk z mistyczką
Jeśli miał bym być w niebie z tymi czarnymi to chyba nie dał bym rady. Nie strasz tylko używaj mózgu. Straszysz ludzmi bożymi, którzy mordowali na stosach gejów i lizbijki w ilościach wiekszych niż domniemane czarownice, a papierze mieli prywatne burdele. Nikt nigdy nie powiedział przepraszam. Pomyśl, czy Bóg jesli jest to jset taki ? I przeczytaj może treść orginalnych przykazań prosto z bibli a nie te "lekko zmodyfikowane" z katechizmu. Może dowiesz się czegoś o swojej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"tylko wtedy już nie ma czasu na nawet częściowe naprawienie krzywd . " Jezeli wyrzadzasz krzywdy, to widac masz czego sie bac. Ja nikogo nie krzywdze, (bo i po co?) wiec sumienie mam czyste. I bez straszenia, bo to juz na nikogo nie dziala 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikogo nie straszę, po to jest wolna wola, tylko umiem obserwować i wyciągać wnioski...a biblię czytałem kilja razy, a w iryginale nikt nie czytał z was bo takowych w obiegu poprostu nie ma. Widzę jak ludzie z wiekiem się zmieniają, ot i tyle. A jeżeli ktoß posze że nigdy nikogo nie skrzywdził to dopiero jest śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pisze ze "nigdy" - dawno temu, moze w podstawówce zdarzyło sie zrobic to i owo, aczkolwiek subiektywnie stwierdzam, ze wiecej oberwałem, niz sam zadałem. Co to tego co kogo smieszy, to mnie smieszy czytanie w kolko ksiegi napisanej 2000 lat temu przez/dla pewnego koczowniczego plemienia z pustyni z haczykowatymi nosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×