Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Junona

Mata ozonowa - cud czy kit?

Polecane posty

Witam Wszystkich O macie ozonowej, mającej pomagać na chyba wszystko, dowiedziałam się z reklamy telewizyjnej. Chciałabym zapytać \"użytkowników\" maty ozonowej, czy warto wydawać pieniądze? Czy zauważyliście jakies efekty? Zdrowotne i kosmetyczne. Troche poczytałam, najpierw wystraszono mnie stwierdzeniem, że ozon jest gazem trującym. Potem uspokojono, że w takich stężeniach jak przy macie nie jest on szkodliwy. Stosuje się ozon do dezynfekcji w szpitalach, a nawet podobno niektóre nowoczesne baseny nie mają wody chlorowanej lecz, nie wiem czy poprawnie stylistycznie - \'ozonowaną\'. Dowiedziałam się, że takie zabiegi (kąpieli perełkowej) są stosowane w sanatoriach, dla rehabilitacji.. ale pod czujnym okiem lekarzy, rehabilitantów.. Są też różne źródła, gdzie można taka matę dostać, oprócz TV marketu, w niemieckich katalogach (dużo tańsze), na allegro (różnie to bywa) i jest tez mata kilkakrotnie droższa, ale po części refundowana przez NFZ (podobno ta najbezpieczniejsza, jedyna która daje efekty). Planuje otworzyć salon kosmetyczny, solarium.. Jak sądzicie Panie - Panowie: czy skusilibyście się na taką kąpiel ozonową po wygrzaniu w solarium? Czy przyjemnie byłoby zanurzyć się w bąbelkach przy relaksującej muzyce, w blasku i zapachu świec zapachowych.. Płatne w takie sposób jak solar, może od minuty, czy tam pięciu, karnety.. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H.. widzę, że nie jest to zbyt popularny temat. Na inne tego typu topiki tez nie było wielkiego odzewu. Czyli dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, więc tak. Właśnie sama się nad tym zastanawiałam, niechętnie przyznaję, że taka myśl kołatała mi już w głowie. Bo utlenianie jest \"złe\", powoduje starzenie się skóry, organizmu, czyli po co dostarczać jeszcze więcej tlenu. Zastanawiają mnie też kosmetyki \"dotleniające\". Skoro powinnićmy jeść to co zawiera antyutleniacze. To po co sie utleniać... Dzięki za wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymamn kciuki
polecam ta mate naprawde bardzo relaksuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki dotleniajace
powoduja nie dostarczanie wiecej tlenu a poprawe krązenia krwi w skórze co jednak bardzo dobrze wpływa na cere:) Ale nazwa jest jednak bardzo myląca. Tak samo bary tlenowe sa stanowczo nie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O barach tlenowych też słyszałam, że niezdrowe. Co do kosmetyków dotleniających to rzeczywiście, myląca nazwa, skoro chodzi tutaj o pobudzanie mikrokrążenia. Dzięki :-) Podobno taka mata ozonowa ma funkcje bąbelków bez ozonu, czyli byłby to masaż powietrzem, czy może samym tlenem? Coś w stylu jacuzzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego nie wiem
bo nie uzywałam tej maty, ale cos takiego byłoby fajne, taki masaż:) ale nie wiem czy nie warto by było jednak zainwestowac w cos profesjonalnego a nie sprzęt z telewizji. Nigdy unich nie kupowałam wiec nie wiem, ale jednak miałabym watpliwosci co do jakosci tego. Życze powodzenia w otwarciu tego salonu:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Muszę sie potężnie zastanowić. Trzeba to poważnie przemyśleć.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rnatalia
takie maty uzywane sa np w sanatoriach wiec tam tez takie niezdrowie rzeczy maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że też się zastanawiałam nad taką matą. Reklamy są niby przekonujące, ale nie ufam specjalnie reklamom, więc... Może ktoś coś konkretnego napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rnatalia
ja napisalam o tym sanatorium bo moja mama wrocila i miala tam cos takiego i mowi ze super- skora gladka i w ogole fajnie i chcemy cos takiego kupic ale widzialam ze sa rozne te maty i w najrozniejszych cenach np ponad 3 tys a sa tez po 300 zl. ale nie za bardzo wiem na co zwrocic uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrenabosto
mam do sprzedania ozonomatic - allegro - do 31 stycznia 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek tg
Sam osobiście próbowałem u znajomych-matę z tv markietu i taką za około 4 tys.zł niemiecką(nabytą przez rodziców chłopca niepełnosprawnego w celu rehabilitacji i refundowaną przez NFZ). Były to moje doświadczenia jednorazowe po których moje samopoczucie było znacznie lepsze.Po otatnim nawet lepiej spałem niż zwykle(jakby głębszym,bardziej zdrowym snem). Myślę,że wytwarzanie ozonu w takim agregacie jest mozliwe-jak są mozliwe wyładowania elektryczne w naturze,które to elektronicznie,o odpowiedniej mocy w takim agregacie można wytwarzać( obecnie w dobie postępu technicznego nie jest to z pewnością dla profesjonalistów żaden problem). Mysle,że na wiele dolegliwości moze być dobra-ale najlepiej to uzgodnić z odpowiednim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venecja .
mata ozonowa jest dobra ale do stosowania w domu. przynajmniej mi sie tak wydaje, nie mialabym ochoty wlazic do wanny w jakims gabinecie i podejrzewam ze wiekszosc ludzi ma takie odczucia bo w hotelach zawsze jest prysznic. tlen atomowy jest tez w wodzie utlenionej i ci co stosuja kapiele z taka woda chwala je sobie. a nadtlenek wodoru znaleziono nawet w miodzie ktorym teraz goi sie rany- art na kopalni wiedzy poza tym h2O2 produkuja nasze granulocyty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyia
witam są rożnego rodzaju maty z ozonem...wszystko zależy od tego o jakiej macie mówimy ja osobiście mogę wypowiadać się jedynie co do jednego typu mat z ozonem niemieckiej firmy dr Frenkel naprawdę solidny produkt na wstępie chciałabym zaznaczyć jedną różnice pomiędzy ową matą a matą np z Mango maty z Mango wyprodukowane są z plastiku szybko się przecierają a ozon jest odczuwalny i to można powiedzieć bardzo...leżenie na takiej macie nie jest komfortowe i szybko może człowiek się zrazić do tego typu urządzeń...maty dr Frenkla natomiast wyprodukowane są z kauczuku i pianki silikonowej dlatego dysze nie powodują ogólnego dyskomfortu...zgadza się mata dr Frenkla ma tylko jeden program ozonujący inne (jedenaście) są wolne od ozonu dodatkowo najlepsza ich mata ma wyjmowane dysze w miejscach gdzie taką dysze wyjmiemy powstaną bicze wodne jak w jacuzzi owa mata zajmuje naprawdę mało miejsca jest giętka i elastyczna dlatego łatwa w przechowaniu ma również przekręcane dżety powodujące to że strumień perełek wodnych będzie kierował się w poszczególną partię naszego kręgosłupa co do ozonu jeszcze... ma on właściwości czyszczące więc po skończonej kąpieli perełkowej możemy np na 5 minut włączyć program ozonujący a wtedy mata się sama przeczyści tak również możemy zastosować ozon;] pozdrawiam www.ZdroweZycie.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiago
mam pytanie odnośnie kąpieli z matą, rozumiem że skóra powinna byc juz czysta , czy moze mozna używać mydeł itp. znalazłam info ze mozna używać olejków eterycznych które pozostawiaja osad a pózniej wystarczy włączyc matę z ozonem na 5 min i sama sie oczyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tester
Witam. Odnośnie poruszonego tu tematu mat ozonowych. Profesjonalne urządzenia produkuje zaledwie paru producentów w Europie, są to głównie koncerny niemieckie oraz włoskie. Ze wględu na słabą jakość odradzam produkty chińskie. Tak naprawde najlepsze rozwiazania oraz nowatorskie rozwiązania oferuje niemiecki producent Dr Frenkel. Pracują w wielu polskich oraz niemieckich sanatoriach. Jeżeli szukacie czegoś sprawdzonego i trwałego polecam produkty tej firmy. www.hydromasaz.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie wypowiedzi użytkownika "Tester" - w tym przypadku akurat nie zgadzam się. Zacznijmy od tego, że większość największych firm światowych produkuje swoje produkty w Chinach i stwierdzenie, że towary z Chin to badziew jest po prostu głupie - jest to stereotyp, w który jeszcze sporo osób wierzy, a tak naprawdę produkty wytwarzane w Chinach są coraz lepszej jakości. Ja kupiłam matę ozonową w sklepie firmy Allego: http://www.allego.sklepna5.pl - mata wyprodukowana jest w Chinach, a jej jakość jest bardzo dobra i to, że pisze na niej "Made in China", w ogóle mnie nie obchodzi. Dla mnie ważna jest jakośc produktu, a nie to, gdzie był wyprodukowany. Wystarczy spojrzeć np. na takie firmy jak Homedics, czy "nasz" Zelmer - jakościowo mają bardzo dobre produkty (przynajmniej Homedics z USA), ale produkują je w Chinach, bo jest tam tania siła robocza. Także to, że kupujemy produkt np. firmy niemieckiej, wcale nie znaczy, ze był on wyprodukowany w Niemczech... Nie podoba mi się takie generalizowanie i ten durny stereotyp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dianthus
Tak jak wyżej, większość dobrych i znanych firm produkuje urzadzenia w Chinach bo to się opłaca i przez to produkty nie są droższe. Ale nadzór prowadzony jest przez te znane firmy wiec i normy wysokie przy produkcji. A co do samej maty miałem okazję raz jej użyć. Faktycznie czuć zapach ozonu i penie "produkowany" jest w tym urzadzeniu przy macie. Ze sklepów telewizyjnych nie kupuję bo to ten sam produkt który sprzedają inni tylko droższy i też z Chin. W/g mnie mata rewelacja tylko z ilością lynu do kompieli trzeba uważać bo wylewa się poza wannę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandylady
Wszystko fajnie ale te maty na stronie http://medicom.bielsko.pl/ też kosztują powyżej 4000zł więc nie wiem skąd niby ta cena poniżej 3000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lort
Oni na stronach mają jakieś ceny dystrybucyjne czy coś, jak się zadzwoni albo napisze maila - tak jak ja zrobiłem to automatycznie podają niższą cenę za zakup bezpośrednio od importera, bodajże o 30% niższą.Tak jak napisałem, ja kupiłem zestaw Multiwhirl za 2800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam matę od 8 lat, działa wszystko jak w opisie, skończyły mi się bóle kręgosłupa, skórę mam jak niemowlak a u mojego dziecka skończył się katar alergiczny, mata warta swojej ceny, nic się nie psuje ,nic nie popękało, po ośmiu latach jest jak nowa, przestrzegam przed chińskimi podróbkami, sprzęt pod każdym względem przebadany klinicznie. gdyby ktoś chciał kontakt do babki ktora zajmuje się tym super profesjonalnie, to proszę pisać dam telefon. Chyba jest z Warszawy, U mnie prezentacja trwała 4 godziny, mieliśmy 1000 pytań i na wszystkie odpowiedziała, na pewno doradzi. a i nie mylcie tej maty z tą tandetą z telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bibliofil50
Ozonomatic sprawdza się w praktyce lecz musi to być urzadzenie z prezentacji z pokazem uzywania i gwarancja. Nie moze to być zadna tandeta z rynku i TV marketów. Jest warta swej ceny po paru miesiącach zmniejszaja sie bóle kręgoslupa, poziom cukru i nadciśnienie. Ma równieżświetny program antycelulitowy, sportowy czy relaksacyjny. Polecam mogę zaprezentować na swiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porządna mata ozonowa to produkt dość drogi, bo rzeczywiście cena to okolice 3 tys. zł. Nie każdy może sobie pozwolić żeby taki produkt kupić "w ciemno" i bez oszczędzania czy refleksji. Wydaje mi się jednak, że o tym, jak przydatne może być takie urządzenie świadczy to, że niemała część takiego sprzętu jest dofinansowywana osobom potrzebującym terapii przez PCPR czy różne fundacje. Często z maty korzystają chore dzieci, które cierpią choćby na przykurcze mięśni i inne dolegliwości. Argumentem za zakupem maty ozonowej na pewno jest to, że ma ona szerokie spektrum działania. Korzystnie wpływa na układ krążenia więc osoby z nadciśnieniem czy cierpiące na żylaki mogą zauważyć poprawę przy jej stosowaniu. Dzięki temu, że w macie wytwarzają się bąbelki może ona działać też jako metoda inhalacji, jeśli zastosujemy odpowiednie olejki eteryczne. Oczywiście muszą one być naturalne, bo inaczej mogą spowodować zapychanie dysz i uszkodzenie maty. Ale jeśli wybierze się odpowiedni olejek to można uzyskać dobre efekty. Np. olejek z kosodrzewiny ułatwia odksztuszanie i tym samym ułatwia oddychanie, gdyż działa rozkurczowo na oskrzela. Jeśli ktoś liczy na działanie pielęgnacyjne raczej niż zdrowotne, to również może być zadowolony z efektów, gdyż masaż wodny działa dobrze na przemianę materii a także na kondycję skóry. Staje się ona bardziej sprężysta i gładka, a zastosowanie olejku z alg morskich może jeszcze wspomóc w zwalczaniu cellulitu. No i nie można zapomnieć o tym, że kąpiele mogą działać relaksująco, odprężać, koić nerwy, albo wręcz przeciwnie - mieć działanie pobudzające. Wydaje się, że taka kąpiel perełkowa nie może zaszkodzić, a pomaga w wielu przypadkach. Umiejętny wybór programu masażu może sprawić, że z jednej maty korzystać będzie cała rodzina. Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, to okazuje się, że taki zakup jest bardzo opłacalny, bo podobnie jak np. z telewizora, korzysta z niego więcej niż jedna osoba. Bardzo pożyteczne jest też to, że mata ma program samoczyszczący, co umożliwia łatwą jej dezynfekcję za pomocą ozonu, a tym samym jest naprawdę higieniczne. Co do tego jaką matę kupić, każdy musi decyzję podjąć samodzielnie, ale warto zwrócić uwagę na to, żeby nie była ona wykonana z plastiku, ale z tworzywa kauczukowego, gdyż wówczas nie będzie się łamać i wytrzyma przy prawidłowym użytkowaniu długie lata, a także na gwarancję jaką ma urządzenie. Zgadzam się, że godne polecenia mogą być maty marki Dr Frenkel, bo są naprawdę dobrej jakości i mają aż 5 lat gwarancji. Taką matę można kupić choćby tutaj: http://www.rehabilitacja.org/hydroterapia-aquavibron-maty-do-hydromasazu-ozonowe/maty-ozonowe-do-hydromasazu.html Ale najlepiej najpierw zadzwonić i zadać wszystkie pytania, które mogą nas nurtować. Nie jest to w końcu najmniejszy wydatek i warto go dobrze przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie znalazla
To zwykły hydromasaż a ozon to SCIEMA . (ładniej brzmi) większość ludzi nie wie co to ozon i że fo wdychają na dworze w czasie burzy - gratis . :D i co pomaga na coś ? hhahahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Prowadzę sklep internetowy UlgaDlaKregoslupa.pl w którym sprzedaje między innymi,a href="http://www.ulgadlakregoslupa.pl/Sklep/Maty-do-hydromasazu/Mata-ozonowa_308.html">maty ozonowe. Na dowód tego że one działają i to bardzo skutecznie polecam przeczytać opinie zadowolonych klientów.Opinie dostępne pod tym adresem: opinie mata ozonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angi222
Mata ozonowa to świetna sprawa. Używam jej już ponad rok i dobrze się sprawuje.Polecam może drogą ale naprawdę dobrej jakości firmy Dr.Frenkel kupiłam ja w sklepie internetowym ulgadalkregoslupa.pl. link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×