Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
znikąt

materac do spania -jakie macie i dla czego?

Polecane posty

jak się zabrać za wybór materaca do spania ja nie mam pojęcia kurcze boje się że źle wybiorę i będę cierpieć za własne pieniądze więc pytanie jak w temacie co macie i dla czego właśnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela_19
Kupowałam w Jysku na szybko i nie za bardzo się zastanawiałam nad jego parametrami i właściwościami i muszę przyznać, że bardzo mile mnie zaskoczył. Okazał się strzałem w 10! Mają tam zaskakująco dobre i wygodne materace! Moi rodzice mają w domu z Ikei i też bardzo sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela_19
Na stronie Ikei jest interaktywny przewodnik dla klientów wybierających materace, pościel itd. Wypełniasz sobie taką ankietę/quiz z ulubionymi pozycjami spania, budową ciała itd i program na końcu wyświetla ci jakie materace są najodpowiedniejsze dla ciebie (twarde, średnio twarde, czy miękkie). Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zadajesz pytania
i jeszcze pyta dlaczego, ano dlatego, że raczej ludzie już na siennikach nie sypiają. A kupno materaca doradzi ci ktoś, kto sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla tego
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tego doradzania się boje każdy chwali to co ma na stanie w sklepie buty to sobie przymierzę, ciuch też, okulary a materac ? więc dlatego się pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idąc tropem za ankietą IKea trafiłam na coś takiego - mata sensoryczna która bada nacisk ciała Firma robiła akcję, że jak kupiło się materac wskazany, jako najlepszy po badaniu matą a i tak nie odpowiadał można było go oddać w ciągu 90 dni Ale jak ma się pecha to akcja się kończy miesiąc przed tym jak się wpadnie na pomysł dokonania takiego zakupu Pal licho tą matę, ale świadomość możliwości oddania materaca po przespaniu na nim kilku nocy, gdy będzie cos nie tak - bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materac sie zazwyczaj uklada
nieco dluzej niz kilka nocy, wiec sie tym nie sugeruj. ja mialam z ikei nowy, to przez pierwsze tygodnie zdarzalo mi sie obudzic rano ze zdretwiala reka lub noga, bo byl jeszcze twardawy, niewyrobiony, a pozniej po jakims czasie sie dopasowal i dzis jest super wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armani Code
ja mam materac kupiony w sklepie specjalizujacym sie w materacach i lozkach. to troche wiekszy wydatek, ale jesli ma sie wymiarowe lozko (ja mam) to materac jest tanszy bo nie trzeba go robic na zamowienie. moim rodzicom taki materac slozy juz dobre 6 lat i praktycznie nie widac roznicy w miekkosci/twardosci. jedyne co to byl odswiezany w sensie utrzymania czystosci. polecam materac kauczukowo-kokosowy. nie jest miekki, nie jest twardy - bardzo dobrze sie na nim spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
my mamy duzy materac co sie nazywa Afrodyta firmy Janpol - dlaczego go mamy? po prostu wydawal nam sie fajny w sklepie i sie nie mylilismy, jest zajebisty, wart swojej ceny, 1100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajtuzzzka
Sprężynowy, sprężyny kieszeniowe. TWARDY ponieważ mam dyskopatię i na każdym bardziej miękkim bolał mnie kręgosłup a na tym NIE. Sprężyny 7 stref twardości (osobiście uważam ze to bujda i chwyt marketingowy bo jakoś nie mogę się dopatrzyć różnicy twardości!:-D) Na wierzchu z matą kokosową /dodatkowo utwardza. Już jak szukałam to wiedziałam, ze MUSI BYĆ TWARDY kupiłam przez allegro i jestem nadal zachwycona /2 lata. jest cudownie twardy i wspaniale się wysypiam. szerokość 160cm. Poradził mi kuzyn, pracujący w ekskluzywnej firmie robiącej łóżka sypialniane za 40 czy 60 tyś(!!!) Kazał mi kupić twardy(wiedziałam wcześniej ze muszę mieć twardy), ze spr. kieszeniowymi i jak najtańszy. Bo "sprężyna za kilka lat i tak wyjdzie, czy zapłacisz 600 zł. czy 3000 i tak będziesz go wymieniała a tego taniego nie będzie żal." Tak tez zrobiłam. Przyjaciele mają średnią twardośc, tzn. jak się położysz to wokół ciebie delikatnie, cudownie się ugina ten materac, masz poczucie miękkości od razu po położeniu, ale nie zapadasz się! Wspaniałe uczucie i oni od wielu lat cudownie się wysypiają ale mają zdrowe kręgosłupy. Mi tez na nim wygodnie ale budzę się połamana. Jak jesteś zdrowa to możesz rozważać średnią twardość /miękki chyba ogólne nie jest zdrowy. Kuzyn powiedział mi też, żeby nie brać z lateksem bo wszystko się kisi w tym materacu, mnóstwo wilgoci się kumuluje, że to guma która zatrzymuje wilgoć. Więc mam z kokosem /tez podobno z tworzyw naturalnych które obok kokosa nie lezały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lateksowy nie? a ja już myślałam że taki kupię- ale co - naturalnego lateksu też to dotyczy? bo czytałam że i tu cytat " wspomaga cyrkulację powietrza i w sposób naturalny pozwala odparowywać gromadzącej się podczas snu wilgoci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też kupiłam w jysku
nie pamiętam jak się nazywa, bo to było dawno. W każdym razie drogi jak cholera i twardy - chociaż dla mnie i tak za miękki - ja to bym chyba najlepiej się na deskach czuła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ta co duzo gada. :)
No w Jysku są drogie ale bardzo dobre, trzeba przyznać. I duży wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajtuzzzzka
Tak mi powiedział kuzyn który robi łóżka, że wszystko w lateksowym będzie się kisiło i zaparzało bo przecież to pianka syntetyczna. nie ma lateksu naturalnego. A te teksty o cyrkulacji to bujda podobno. Ale ludzie mają takie i śpią szczęśliwi. Ale ja znam eksperta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie ma lateksu naturalnego? a nie robi sie go z mleczka kauczukowego czy czegoś w tym rodzaju? a do jysku sie przejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bylam wczoraj w Jysku
i faktycznie materace i wypelnienia poscieli niczego sobie. Chyba wezmiemy od nich ramy do lozek na nogach ze sklejki profilowanej, bo bardzo nas zachwycily. Co jeszcze widzielismy? Maja czadowe zestawy ogrodowe (piwkne!) z drewna i stali, super donice odrodowe na niskie iglaki. Niestey trzeba sie tam naszperac i naszukac, zeby powylawiac perelki, bo jest duzo towaru na bardzo malej przestrzeni, doslownie poupychanego na polkach (w Ikei pod wzgledem porzadku jest luksus, no ale maja olbrzymia przestrzen wiec to zrozumiale). Wyszlismy wczoraj w koncu stamtad z koszami z hiacynta wodnego, nozyczkami kuchennymi, czasomierzem, recznikami i mamy zamiar regularnie tam zagladac. :) Ceny porownywalne z Ikea i sa teraz promocje na niektore produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bylam wczoraj w Jysku
(piekne!)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spie wygodnie
a nie mozesz sobie isc do sklepu i polezec na roznych materacach zeby zobaczyc, jakie sa ci bardziej wygodne? zastanow sie, czy lubisz raczej miekkie, czy raczej sztywne. cenowo tez sie zastanow na co cie stac. ja powiem tak: nie kupuj najtanszego, ale tez nie daj sie naciagnac na jakie upiekszane i dosladzane, bo to nie jest koniecznosc tylko raczej luksus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam z pianki memory foam
I jak narazie ( już rok) dobrze mi się śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HareHareee
bardzo ważną cechą materaca jest wymyślona przez NASA pianka termoelastyczna MEMORY FOAM. Dzięki posiadanym właściwościom - pianka dopasowuje się do kształtu ciała ponieważ jej sprężystość wzrasta wraz z temperaturą, a więcgłównie w miejscach gdzie ciało styka się z materacem. Optymalizuje to rozkład nacisku wywieranego przezmateracna ciało zapobiegając uciskowi miejscowema oraz zwiększa komfort snu. Piankazachowuje profil kształtu jeszcze przez pewien czas po odciążeniu danego punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to byłam w jysk sporo śmiesznych gadżetów mają, kupiłam sobie jakieś drobiazgi ;) ale do materacy - przynajmniej w tym sklepie dość trudno się przymierzyć- strasznie ciasno ;( więc odwiedziłam black red white tam wystawka naprawdę niezła. poleżałam sobie, - no ale ceny niektórych to obłęd np takiego tempur. w oko wpadł mi materac z pianki termoelastycznej firmy hilding, choć po głowie chodzi mi nadal materac lateksowy ma ktoś coś od nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Maverick
a co to jest: 'dla czego' ??????? Ja rozumiem walenie bykow ortograficznych, ale takie COS ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oryginalna nie jesteś już mnie skrytykowano choć sama nie bardzo wiem jak mi to wyszło pomroczność jasna albo coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzlandia
wbrew pozorom dobry materac to nie taka bzdura, siostra zmieniła materac na nowy i nagle wyskoczyły problemy z kręgosłupem, bóle przy podnoszeniu przedmiotów, cierpnięcie nóg, ogólne rozbicie po wstaniu rano, bóle o dziwnych porach dnia, okazało się, że to właśnie wina materaca! po zmianie na właściwy wszystko przeszło przede wszystkim musisz kupić materac dostosowany do sposobu, w który śpisz - inny do spania na boku, inny do spania na wznak itp. w necie jest sporo informacji na ten temat, nie podam teraz stron, bo już się zbieram ;-) plus leń mnie ogarnia, ale parę lat temu kupowałam nowe materace do domu i znalazłam masę pomocnych wskazówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nadal bez materaca wakacyjny skok nad morze ale w końcu coś muszę wybrać więc wracam z zapytaniem czy ktoś ma termoelastyczny i czy jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitka93@
my mamy materace janpol i sa fajne ,ale zrobilismy jeden blad, a mianowicie lózko mamy 180 cm szerokie z pojemnikami i dalismy sie namowic na dwa materace po 90 cm.Niestety materace sie rozchodza na boki i w srodku robi sie dziura ,a my z mezem gnieciemy sie na 90 cm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz czytałam na jakimś forum podobno można kupić taki cienki 2-4 cm grubości materac nawierzchniowy w rozmiarze całego łóżka, kładzie się na materace co zapobiega robieniu się dziury w środku może warto zainwestować w taki top czy jak to tam się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×