Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie daje juz rady

MĄŻ MNIE BIJE I TŁUMACZY ŻE ZASŁUZYŁAM SOBIE NA TO.......

Polecane posty

Gość nie daje juz rady

bo: podczas kłótni używam niecenzuralnych słów.Jestem kłębkiem nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzuc go, kobieto. jesli jest zdolny podniesc na ciebie reke to nigdy sie nie zmieni i bedzie coraz gorzej!!! rzucaj dziada i nie patrz na nic! a jak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli raz podniósł rękę, zrobi to i drugi i kolejne... po każdym będzie się tłumaczył, bądź zwalał wine na Ciebie, bo zasłużyłaś, nie będzie przepraszał, a przeprosił oczekiwał... nie zmieni się... mój ojciec bił mame, zawsze tak samo, zawsze tłumaczył że zasłużyła, bo podała mu gazete nie na tym dniu tygodnia, bo do drugiego dania dostał tylko widelec, bez noża... zawsze znalazł powód... policja, karetki, nic go nie przekonywało... odeszła sama, z trójką małych dzieci.... ja miałam niecałe 3 lata, a mimo wszystko pamietam, karetki, policje, płacz mamy... nie warto tego znosić, odejdź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady
jestem raptem rok po ślubie. Od pewnego czasu bije mnie i poniża, 2 miechy temu pozbawił mnie garstki włosów z głowy:O oszpecił mnie niesamowicie a ja się musze tłumaczyć jak głupia i kłamać:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest za silny, żebyś mu oddała to poczekaj; kiedyś musi iść spać. Taboret, deska do krojenia, młotek do mięsa. Jak się \"kutas\" obudzi w szpitalu to może przemyśli swoje zachowanie. Moja małżonka powiedziała, że tak by postąpiła gdyby dostała takiego drania. Ale zdaję sobie sprawe, że to nie takie proste. W każdym bądź razie nie bądź bierna. Musisz na to jakoś zareagować. Policja, szpital-pokazać ewentualne obrażenia. Jeśli nic nie zrobisz, może być coraz gorzej. Wiem, jestem facetem i zaraz ktoś mnie skrytykuje, takie jest moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze odejdz na kilka dni, wyprowadz się do mamy, przyjaciółki, i powiedz mu dlaczego to zrobiłaś, że jeżeli nie zmieni swojego zachowania, wyprowadzisz się na stałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady
mieszkamy w innym kraju, nie moge sie wyprowadzic do mamy.najgorsze jest to, ze to zawsze ja byłam uważana za tą ZŁĄ-(mam twardy charakter ukończone studia--a on po zawodówce) mimo tego wobec zaistniałej sytuacji pozostaje całkowicie bezradna.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tłumacz się, nie kłam, nie broń przestępcy!! zasięgnij rady specjalistów z niebieskiej linii nie pozwalaj na takie zachowania które Ci nie odpowiadają, nie pozwalaj by winę za swoje chore zachowania spychał na Ciebie!! Nie poczuwaj się do czegoś co nie jest Twoją winą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UCIEKAJ!!! Nie zmienisz go, wrecz będzie coraz gorzej. To żaden wstyd że rok po ślubie. Nie ciągnij tego przez kolejne bo już w ogóle nie będziesz miała siły odejść. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moją koleżankę mąż naparzał raz na kwartał. Nie odeszła bo była zbyt uzależniona od niego, ale zapisała się na sztuki walki. Teraz nie podniesie na nią ręki bo się boi. Mała delikatna kobietka wykorzystuje siłę wielkiego draba i to on jest teraz poszkodowany. Zapisz się na takie zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska linia PRZEMOC W RODZINIE TO ZAMIERZONE I WYKORZYSTUJĄCE PRZEWAGĘ SIŁ DZIAŁANIE PRZECIW CZŁONKOWI RODZINY, NARUSZAJĄCE PRAWA I DOBRA OSOBISTE, POWODUJĄCE CIERPIENIE I SZKODY. PRZEMOC W RODZINIE CHARAKTERYZUJE SIĘ TYM, ŻE: 1. JEST INTENCJONALNA Przemoc jest zamierzonym działaniem człowieka i ma na celu kontrolowanie i podporządkowanie ofiary. 2. SIŁY SĄ NIERÓWNOMIERNE W relacji jedna ze stron ma przewagę nad drugą. Ofiara jest słabsza a sprawca silniejszy. 3. NARUSZA PRAWA I DOBRA OSOBISTE Sprawca wykorzystuje przewagę siły narusza podstawowe prawa ofiary (np. prawo do nietykalności fizycznej, godności, szacunku itd.). 4. POWODUJE CIERPIENIE I BÓL Sprawca naraża zdrowie i życie ofiary na poważne szkody. Doświadczanie bólu i cierpienia sprawia, że ofiara ma mniejszą zdolność do samoobrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady
Znajomi pewnie i tak juz podejrzewają w czym rzecz, liczne siniaki na twarzy, rękach nie sposób zakamuflować. Jade na swięta do polski powiem wowczas teściowej w czym rzecz.Straciłam radość życia i nie godze się na to!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nastroju na czerń
Nie daj sobie robić wody w mózgu, dziewczyno! Nie ty masz czego się wstydzić! Nie wyszukuj w sobie jakichś przyczyn! Skorzystaj z rad tutaj i to nie jutro ale dziś już. O, a teraz mi się przypomniało. Myślisz że możesz się przyzwyczaić?: Myślisz że może to się jakoś unormuje, poprawi? Może być gorzej! Mój facet miał "kolegę" z pracy. Ten kolega nieraz odgrażał się że kogoś pobije. Raz po imprezie zakrapianej powiedział do wszystkich o swojej żonie "Zabiję ją". Ludzie byli zdegustowani ale przekonani że to taka pijacka gadka bo on miał zwyczaj mówić coś takiego. Tymczasem dla niej już poranka nie było, tylko dla jej zmasakrowanych (dosłownie) zwłok, tak ją skatował (lekarz który ją znał bo pracowała na poblisiej poczcie) miał problem z rozpoznaniem osoby. A ty chyba już wiesz że coś takiego nie zdarza się tylko innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady
facecik-->dzieki wielkie. Przeczytam napewno, ale w tej chwili mam zapłakane oczy i nie jestem w stanie.....Nigdy nie sadziłam, że będe musiała siegnąć po tego typu literature.A jednak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszkowa
to jest zade zycie z takim psychopatą 😠 Wiej od bydlaka poki nie masz z nim dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady
nie mam nastroju na czerń--> racja, na początku znęcał sie nade mna pod wpływem alkoholu, teraz juz nawet na trzeźwo mnie bije:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkoholizm jest przyczyną przemocy. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Uzależnienie od alkoholu nie zwalnia od odpowiedzialności za czyny. Należy karać sprawcę przemocy i leczyć jego chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nastroju na czerń
"Jesu kobieto ? Jesteś po studiach i wyszłaś za gnoja po zawodówce ? Rozwiedź się i podaj go do sądu. To smieć nie człowiek" Do autorki zacytowanej uwagi. Rozumiem że chcesz dobrze ale mam nadzieję że rozróżniasz (choć wydaje się że nie) pojęcia "gnoja po zawodówce" i "człowieka po zawodówce". Mój mąż ma skończoną tylko zawodówkę, ja jestem prawniczką. Podobny związek mam w rodzinie, ciocia po prawie, jej mąż po zawodówce. Oba te zwiazki są udane a przemoc nie do pomyślenia. Przemoc to ja miałam w domu ze strony dobrze wykształconej matki. Jest stwierdzone że przemoc występuje we wszystkich środowiskach społecznych a potwierdzanie stereotypów np że ludzie biją się tylko w melinach, sprzyja jej ukrywaniu i niepotrzebnemu wstydowi ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem to samo ci inni i to samo co od zawsze powtarzam - odejdź i to jak najszybciej!!! jak przyjedziesz do Polski to już nie wracaj!!! jak tylko podniesie na Ciebie rękę to idź na pogotowie, zrób obdukcję, nie oszukuj znajkomych, ani tym bardziej rodziny!zrób wszystko aby oni wiedzieli co się dzieje u ciebioe w domu!!! mój ojciec jest alkoholikiem, damskim bokserem, mama nie może się od niego uwolnić od...25 lat, 4 dzieci....obecnie w prokuraturze jest jej zaiwadomienie o popełnieniu przestępstwa-groźby karalne i pobicie, a także moje i mojej siostry z takimi samymi zarzutami. ale Ty nie masz dzieci! to naprawdę duże ułatwienie!wiem nie będzie łatwo, nie będzie prosto, ale odejdź jak najszybciej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoc w rodzinie to problem marginesu społecznego. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Przemoc domowa zdarza się we wszystkich grupach społecznych niezależnie od poziomu wykształcenia i sytuacji ekonomicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nastroju na czerń
nie daje juz rady --> to przestań się z tym zmagać trwając w tym co znasz, przestań, dzisiaj dziewczyno... on już w tej chwili jest przekonany że uchodzi mu jego działanie na sucho, to wzmaga agresję, chęć utrzymania takiego stanu rzeczy... on się może czuć zagrożony tym że wyjeżdżasz... uważaj na siebie ale ja osobiście sądzę że jeszcze dzisiaj powinnaś się udać do jakiejś instytucji która ci pomoże może w polskim konsulacie mogłabyś zapytać o instytucję do której możesz się zwrócić lub o to jak zgłosić sprawę polskim organom ścigania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRAWO ŚCIGA SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW PRZECIWKO OSOBOM BLISKIM ZA: art. 207 §1 k.k. Znęcanie się fizyczne lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny - podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (ścigane z urzędu)*. art. 191 §1 k.k. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbą bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (ścigane z urzędu)*. art. 197 §1 k.k. Kto przemocą lub groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 (ściganie na następuje na wniosek pokrzywdzonego)**. art. 209 §1 k.k. Kto uporczywie uchyla się od wykonywania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki prze nie łożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych - podlega karze pozbawienia wolności do lat 2 (ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego)**. * ściganie z urzędu polega na tym, że prokurator i policja prowadzą postępowanie niezależnie od woli i zgody osoby pokrzywdzonej. Wycofanie skargi lub odmowa zeznań nie jest podstawą do umorzenia postępowania, jeśli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniono przestępstwo. **ściganie na wniosek polega na tym, że bez wniosku osoby pokrzywdzonej postępowanie w danej sprawie nie może być wszczęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem pewna czy mówić teściowej. Facecik, wygląda na to ze orientujesz się dobrze w temacie przemocy domowej, czy uważasz ze powinna mówić teściowej. One zwykle w takiej sytuacji biorą stronę synusiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze wez
przestan,po co do tesciowej!jak jej powiesz to co zrobi?jeszcze dostaniesz za to ze sie zalisz jego matce!jedz do swoich rodzicow i olej palanta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszkowa
i powiem Ci, ze powinnas szybko zaczac dzialac, bo potem sie przyzwyczaisz i sama przed soba bedziesz mowic, ze to nic takiego:o A to nie jest nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyksztalcenie
nie ma znaczenia. Moj wielce wykształcony kuzyn bił żone. Sa i wyksztalcone chamy i damscy bokserzy,Moj mąż równeiz jest po zawodóce , ja po studiach.W naszym małżenstwie obowiązuje zasada szacunku i milosci.To zakomplksione gnojki uzywaja przemocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×