Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama kasieńki

Meble na zabawki

Polecane posty

Gość mama kasieńki

Jakie macie w pokojach dzieci meble na zabawki? U moich dzieci stoją regały, jest na nich porządek, zabawki mają swoje miejsce (puzzle, książki, gry w pudełkach, większe zabawki typu auta sterowane, kasa czy jakieś grajki, pudełka z zestawami typu lekarz, bob budowniczy) są posegregowane, poukładane, ale mimo to przez taki natłok różnorodności wydaje się że jest brudno (mamy dużo - prezenty od rodziny akurat wszystkie dopasowane do wieku bo chowamy starocie i czasem opiekuje się dziećmi więc różnorodność się przydaje - takie małe przedszkole ) Na mniejsze zabawki typu pluszaki są kufry albo pojemniki więc pytam tylko o właśnie to co wymieniłam - przecież puzzle z kufra ciężko będzie wyciągnąć bo żeby wziąć jedne z dołu trzeba by wszystkie pierw :O No ale denerwuje mnie że jak tak spojrzę czasem to się to wydaje takim bałaganem. Szafki? Szafki są na ciuchy więc połowa już jest szafek zamkniętych, jakbym miała jeszcze zabawki w nich chować to bym musiała mieć całą zamkniętą meblościankę a to już by chyba tak dziwnie się prezentowało? Co jest u was i jak to wygląda? Tylko przypominam, że chodzi mi o dużo zabawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kasieńki
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kasieńki
pisałam przecież że nie chodzi mi o zabawki typu pluszaki czy klocki jak tu pokazane :O Nie wiem ile bym musiała takiego typu organizerów kupić, żeby pomieścić pudełka z puzzlami czy jakieś duże zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kasieńki
I wygodnie sie z tego wyciaga np puzzle? patrzylam na to ale wydawalo mi sie ze to wlasnie na zabaweczki a nie na konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zwykle polki z ikei??? my mamy takie biale az do sufitu:) fajnie wyglada. od gory poukladane ksiazki i puzle i duuuze zabawki a na dole pojemniki tez z ikei na male gratki:) jakies lokomotywy i kosze z pluszakami stoja po prostu pod sciana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kasieńki
No to tak właśnie mam ;) Ksiązki zabawki i te takie pudełka kartonowe z Ikei na regale np z kolekcją kucyków czy autek, pod regałem takie większe pudła plastikowe kolorowe z leroya czy z czegoś np z klockami itp, w pokoju na ziemi dwa takie duże kufry jeden z pluszakami, jeden z totalną graciarnią ;) i dwa takie wiszące na ścianie też z ikei no żaba z pluszakami czy zabawkami małymi. ale na tych regałach próbowałam już układać na różne sposoby a i tak mi się wydaje że bałagan :( Nie wiem, chyba w drzwiczki zainwestuje i za nimi pochowam wszystko, tylko książki i dosłownie 2-3 zabawki na widoku zostawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jeździj codziennie na
Expedity z Ikei zdają egzamin. W środku wkładasz koszyki do których możesz przywiesić ręcznie wykonane etykiety sygnalizujące obrazkowo jakie rzeczy znajdują się w danym koszyku: puzzle, klocki, lego, pociąg i tory, ubranka lalek, akcesoria plastyczne, gry logiczne, auta, lalki, akcesoria do zabawy w dom itd. Na reszcie półek mogą stać książeczki, duże pudełka z grami i większe zabawki. Na duże zabawki świetnie nadają się duże plastikowe kolorowe elastyczne wiadra z Jysku albo OBI typu Tubtrugs. Pomieszczą duże klocki, pluszaki, duże auta, bobasy, stroje do przebierania, piłki i sprzęt sportowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jeździj codziennie na
Do Expeditów pasują kosze z Ikei, Jysku i wielu innych sklepów (fajnie wyglądają naturalne plecione a nie plastiki). Trzeba tylko dobrać rozmiar do otworu regału i voila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kasieńki
Czyli napisałaś mi wszystko to co już wiem i co już mam ;) klocki, zabaweczki itp MAM POUKŁADANE W SWOICH MIEJSCACH, pytam tylko o te większe zabawki typu właśnie puzzle, mam dzieci z różnicą wieku że jedno dopiero zaczyna, drugie układa już kilkasetek i jeszcze lego też w pudełkach jak poukłada, nudzi się ale zostawia dla młodszego, a więc leża mi wszystkie pudełka różnych wielkości łącznie ze 50 pudełek :/ , to samo z grami od jakiś typu pamięć, układanki z literkami czy cyframi, po jakieś gry logiczne dla starszaków, a jeszcze jakieś gry zręcznościowe typu spadające małpki, operacja - łącznie będzie z 50 następnych pudełek :/ Różne wielkości, różne kolory, jedne w stanie idealnym inne już po którymś dziecku wykrzywione czy wygniecione - wszystko leży ułożone ale wygląda brzydko. Nie wyrzucę bo to akurat ten typ zabawek co moje dzieci lubią ( za to na szczęście nie ma żadnych gier komputerowych bo takie siedzenie je nudzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jeździj codziennie na
Lego, puzzle i podobne drobiazgi trzymam w koszach w Expedicie. Nie mam już wielu opakowań, bo powyrzucaliśmy, albo się podarły (sprawka najmłodszych dzieci). Rzeczy które mają jeszcze opakowania to niektóre planszówki i inne gry, a te również trzymam w tym regale, tylko wyżej nad koszami, poukładane jedne na drugie od najmniejszych do największych. A bardzo duże rzeczy to trzymam na podłodze pod ścianą w wiadrach elastycznych: http://www.trot2.com/images/_lib/tubtrug-flexible-bucket-6000807-0-1236251740000.jpg Występują chyba we wszystkich możliwych kolorach i nadają się również do kąpieli dzieci pod prysznic albo latem na podwórku i do wielu prac domowych. Ja rzeczy typu puzzle, domino, kulki, memory, literki, cyferki, pieniążki i inne maleństwa mam posegregowane w tych koszach w torebkach foliowych ze zgrzewem (takich do wielorazowego przechowywania żywności i mrożonek). Kupiłam tanio 2 lata temu całe opakowanie w Ikei. Chyba nadal tam są. W opakowaniu są 2 rozmiary tych torebek (średni i bardzo duży) i jest ich naprawdę dużo. Można je podpisywać w wyznaczonym miejscu markerem do płyt albo foliopisem. http://farm3.staticflickr.com/2190/2328827075_36dc2a4323_z.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jeździj codziennie na
Nie które drobiazgi, akcesoria plastyczne, pisaki, kredki można tez przechowywać w plastikowych pudełkach dla dzieci, albo plastikowych pojemnikach do żywności. Sprawdzają się szczególnie na flamastry, kredki itd. jeśli chcemy posegregować je rodzajami, żeby świecowe nie leżały z ołówkowymi czy pastelami, grube flamastry z cienkimi, albo żeby posegregować koraliki do nawlekania, spinki i gumki do włosów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jeździj codziennie na
Niektóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja06
fajnym rozwiązaniem jest tez kosz na zabawki. Czasami bardziej jest pomocny niz jakis mebel. Jeśli jeszcze wygląda fajnie, kolorowo, to juz w ogóle. My ostatnio kupiliśmy kilka takich koszy od Skip Hopa. Mają naprawdę ciekawe rzeczy i wzory. Kosze są pojemne i wytrzymałe. Dodatkowo są dekoracją pokoju dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy koszt na zabawki a dokładnie taka skrzynia drewniana z siedziskiem, fajnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego dziecka o d***** swietnie sprawdzily się regaly szkolne, dlugo szukalam i akurat one okazaly się idealne. Kupowalam je tutaj www.refas.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patttka321
Fajnym rozwiązaniem jest kosz, zwłaszcza jak mój syn ma dużo klocków, odkąd raz pozwoliłam mu wybrać na https://skleprevell.wordpress.com/ , to co kilka miesięcy prosi o nowe - przynajmniej się grzecznie bawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda firma Refas ma naprawdę świetne meble. Mamy od nich takie fajne regały które są też u córki w przedszkolu, można tam naprawdę sporo zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja0892
Ja bardzo serdecznie polecam "skrzynie na skarby", kupiłam ją tu: https://www.facebook.com/drewnianehistorie/?fref=ts skrzynia ma otwierane siedzisko, w środku są dwie przegrody, ja akurat zmieściłam do niej wszystkie zabawki synka :) jest duża, pięknie wygląda i można na niej siedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam natomiast skrzynię drewnianą którą przemalowałam sobie na bialo. jest świetną ozdobą i naprawdę designersko wygląda http://drewnopak.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem zainwestowaliśmy w mega fajną skrzynię drewnianą. Wygląda bardzo designersko i naprawdę się sprawdza. A zakupiliśmy ją tutaj http://drewnopak.eu/. Solidna, lite drewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupiliśmy taką drewnianą skrzynię od http://drewnopak.eu/ i pomalowalismy na bialo - bardzo fajna inwestycja. Opłacalna no i zabawki się mieszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja odradzam wszelkie nieprzezroczyste pojemniki. najlepiej kupić duże przezroczyste pudła na kółkach, które można ustawiać jedno na drugim. W takim przypadku zawsze wiadomo, co gdzie jest i nie trzeba wywalać z pudła wszystkiego, zanim nie dokopiemy się do danej zabawki. Dodatkowo kółka zapobiegają szuraniu po podłodze i niszczeniu parkietu. Takie pudełka są też bardzo tanie i lekkie :) A jak ktoś ma mało miejsca, to układanie jedno na drugie to duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My natomiast kupiliśmy http://drewnopak.eu/ i jesteśmy bardzo zadowoleni. Tamtejsze opakowania drewniane są bardzo dobrej jakości. Cenowo także super wychodzi. Pomalowaliśmy je na biało i są świetną ozdobą pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×