Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość peterson66

metoda DGHAL

Polecane posty

Gość peterson66

Chociaż to forum dla Pań, to pozwolę sobie opisać mój przypadek. Przez moje lenistwo i głupotę doprowadziłem do tego, że moje hemoroidy były już IV stopnia i pozostało już tylko operacyjne ich usunięcie, skierowanie do szpitala itd. Lekarz, który miał mi wykonywać zabieg zapytał mnie, czy wiem na czym to polega i jak to wygląda potem dodał jeszcze, żebym sobie trochę o tym wszystkim poczytał w Internecie. I tu szok i cholerny strach, opis bólu i cierpienia skutecznie mnie zniechęciły do takiego zabiegu. Jednakże natrafiłem na opis metody DGHAL. Poczytajcie o tej metodzie, jak to wygląda od strony medycznej, na czym polega zabieg, jakie są konsekwencje i dalsze rokowania. Ja wczoraj wróciłem z Wrocławia (sam jestem z W-wy), gdzie poddałem się temu zabiegowi. Zabieg był wykonany w pracowni endoskopowej Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu (ul. Kamieńskiego) przez Pana dr S. Nabzdyka. Zabieg był wykonany w ramach NFZ ( w większości wypadków jest dostępny odpłatnie). Sam zabieg trwa około 15 min. w znieczuleniu dożylnym. Pacjent leży na lewym boku, w pozycji embrionalnej z mocno wypiętą pupą. Był całkowicie bezbolesny. Potem jeszcze pół godziny odpoczynku i do domu. Chcę podkreślić profesjonalizm i znajomość zagadnienia Pana doktora wykonującego zabieg. Bardzo przyjazne podejście personelu pomocniczego w pracowni spowodowało, że cały zabieg można ocenić tylko na 10/10. Po zabiegu czułem się bardzo dobrze, nic mnie nie bolało. Jedyna dolegliwość, to uczucie parcia, o tym byłem uprzedzony. Parogodzinną podróż powrotną zniosłem bardzo dobrze bez jakichkolwiek dolegliwości. Dzisiaj czuję się bardzo dobrze, żadnego bólu. Tak, jak pisałem zabieg był wykonany w ramach NFZ, trzeba posiadać skierowanie do szpitala na zabieg chirurgicznego usunięcia hemoroidów, jak również aktualne ubezpieczenie. Po zabiegu nie można samemu kierować samochodem. Życzę sukcesów w walce z hemoroidami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta1958
Witaj. Jestem bardzo zainteresowana twoimi doświadczeniami po zabiegu DGHAL. Sama jestem w podobnej sytuacji, doprowadziłam się do stanu wymagającego zabiegu operacyjnego. Obecnie jestem po wizycie u lekarza Pana Janusza Stankiewicza,bardzo polecam. W trakcie badania stwierdził ostry stan zapalny( od tygodnia biorę leki na własną rękę)liczne skrzepy, krwawienie itd,żylaki ponacinał i odbarczył, skrzepy usunął, polecił dalsze branie tych leków które sobie zaordynowałam i nasiadówki.Mam zgłosić się za miesiąc i wówczas podejmiemy decyzję o dalszy losie moich hemoroidów. Czytałam o DGHAL i podoba mi się ta forma terapii.Jeśli możesz napisz jak obecnie funkcjonujesz., czy nie ma nawrotów. z góry dziękuję Elżbieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też zapisałam się na zabieg w listopadzie bardzo proszę o odpowiedź jak rok po zabiegu się czujesz i czy lekarz który to robi jest dobrym znawcą tego tematu czy Twoim zdaniem ta metoda jest skuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje na temat tego zabiegu. W necie niestety jest tego mało, na medycznych stronach naukowych również deficyt informacji nt. Morinagi. Może wiecie również gdzie można zrobić prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pojadę w sierpniu na DGHAL bardzo proszę o opowiedzenia jak było i jak jest i czy hemoroidy wreszcie dały Panu/ Pani spokój. Ja miałam i hemoron i gumki a dolegliwości szybko wracały. Kolonoskopia ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy daly spokoj to sie okaze na przestrzeni paru najblizszych lat... obawiam, sie ze bez malej zmiany diety tez sie nie obedzie... co do tego jak bylo - sam zabieg trwal krotko, 20-25 minut, pozniej godzinka na obserwacji i do domu... pierwszego dnia czulem pewien dyskomfort, ale na tyle maly, ze nie przeszkadzalo (w lezeniu), dyskomfort powraca jesli zbyt dlugo jestem na nogach - oraz po wizycie w toalecie... od powrotu ze szpitala wcianm glownie zupy, kefiry/jogurty, owoce wiec wiekszych problemow z wyproznieniem nie ma - ale boje sie myslec co by bylo gdybym jadl to co wczesniej.... drugiego dnia zaczely sie rewolucje (krwawienia, i to nawet wieksze), ale o tym bylem uprzedzony - pewnie stad tez zwolnienie na 10 dni... dostalem antybiotyk + srodki przeciwbolowe, antybiotyk biore, srodkow poki co nie ma potrzeby, czasem cos poboli, ale jest to na tyle slabe i krotkie, ze sie nie katuje silnymi srodkami p.bolowymi... mam nadzieje, ze z hemoroidami bede mial spokoj na najblizsze pare lat, jesli uda mi sie utrzymac wiecej owocow i warzyw w diecie...a bardzo bym chcial, bo w sumie ich brak jest przyczyna moich problemow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmatti
Witam, a czy orientuje sie Pan czy mozna poddać sie temu zabiegowi (DGHL) w Warszawie lub okolicach? Jesli nie to bardzo proszę o kontakt do gabinetu, w którym Pan miał zabieg. Dziekuje i pozdrawiam matti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do miejsc w Warszawie niestety sie nie orientuje - proponuje przedzwonic do laklnego oddzialu NFZ i zapytac, czy ktorys ze szpitali wykonuje taki zabieg w ramach NFZ, moj zabieg byl przeprowadzony w tym samym miejscu co kolegi @peterson66, rowniez przez tego samego lekarza (gdzies wczesniej natknalem sie na wpis innej osoby, ktora podala miejsce i nazwisko lekarza, i wlasnie dzieki temu tam trafilem, swoja droga osoba ktora to pisala tez byla z Warszawy, przyjechala na zabieg pociagiem i pociagiem wrocila tego samego dnia). Co do mojego zabiegu - szybko, bezpolesnie i mam nadziej ze skutecznie ;-) Dolegliwosci bolowe pojawily sie pozniej... ale bylo to bardziej uciazliwe niz dokuczliwe, choc trauma przed pojsciem na "dluzej" do toalety niestety pozostaly... pocieszam sie tym, ze gdybym nic nie zrobil to zapewne cierpialbym bardziej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze, ze zabieg DGHAL jest przeprowadzony w pracowni endoskopowej, na stronach szpitala podany jest numer pod ktorym mozna sie rejstrowac... powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy może ktoś ppodrzucić jak umówiliście się na jakieś konsultacje do tego dr Nabzdyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kafeterii
Witam, jestem wdzięczna (!) za informacje na tym forum- dwa dni temu również miałam wykonany zabieg DGHAL. Zabieg miałam w pracowni endoskopowej Woj. Szpitala Specj. na ul Kamieńskiego- oczywiście refundowany przez NFZ. Wystarczyło jedynie telefonicznie umówić się na termin zabiegu w pracowni endoskopowej i mieć ze sobą w dniu przyjazdu skierowanie do szpitala na oddział chirurgiczny. Faktycznie, sam zabieg potrwał z 20 min., a licząc czas spędzony w szpitalu (przygotowanie do zabiegu, obserwacja po) wyjdzie w sumie tak ze 2 godziny. Jak na razie- jestem bardzo zadowolona z efektów, dolegliwości po zabiegu nie były zbyt dokuczliwe (uczucie parcia i przepełnienia w podbrzuszu po zabiegu i w dzień następny). Z tego też względu nie polecam jednak wyjścia do pracy w dobę po zabiegu. Ale ogólnie mówiąc- jak najbardziej polecam jako względnie prostą i mało dokuczliwą metodę - w porównaniu z innymi, a zwłaszcza operacyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kafeterii
Ps. Dodam, że według moich informacji zabieg DGHAL wykonać można też we Wrocławiu w przychodni MEDIX- ale tu niestety już prywatnie. Ale, tak czy tak, na pewno polecam bardziej, niż klasyczne operacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćqqqq
Dzięki, że dzielicie się informacjami. Ja dodam, że w W-wie na NFZ podobno wykonuje go dr Małgorzata Kołodziejczak w szpitalu chyba na Solcu. Mam pytanie -czy macie informacje o tym jakie jest ryzyko związane z tym zabiegiem? Jakieś ewentualne trwałe skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmatti
dzwoniłem wczoraj na Solec i dr. Kołodziejczak nie wykonuje takiego zabiegu.... :( Pozostaje Wrocław. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kafeterii
Hmm, wystarczy poczytać artykuł pod linkiem (wyżej). Badania statystyczne objęły 295 pacjentów leczonych DGHAL. To grupa przebadana pod kątem powikłań; co do ogółu nieprzebadanego- użyłam słowa "szacuje się"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w dniu dzisiejszym 10.02.2015 r. dodzwoniłam się do poradni endoskopowej szpitala we Wrocławiu i pielęgniarka kazała mi dzwonić i umawiać się do dr Nabzdyka osobiście... Nie rozumiem właśnie czy prywatnie? Cz DGHAL nie jest już wykonywany na NFZ w tym szpitalu? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsmutny
dr Nabzdyk przyjmuje prywatnie. Koszt DGHL to 1500 pln. Byłem ale się nie zakwalifikowałem niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spóźniony
W szpitalu we Wrocławiu Nabzdyk już niestety nie robi DGHAL na nfz. Jak poprzednik napisał, prywatnie na ul Brossa 1500zł. Krótkie terminy oczekiwania, dziś dzwoniłem 18 lutego środa, a najbliższy termin był na 24 lutego Wtorek. Tak więc chyba już niema szans żeby leczyć się "bezboleśnie" na NFZ w tej ********* nej Polsce. Niekażdego stać żeby w*****ać półtora kafla na zabieg. Płać k****om składki i cierp z bólu. Aż się płakać chce że muszę narzekać na swój kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo ludzi przychodziło do niego na zabieg to sie wycwanił i pomyslal... "przecież z tego moge mieć duży hajs" poczym zaczął działać. Z jednej strony go rozumiem, bo uczył się tego wszystkiego nie dla przyjemności raczej. Ale mogłoby tak zostać z tym szpitalem na nfz, a dodatkowo zarabiac sobie prywatnie. Prywatnie dla osob ktore mają pieniadze i niechcą czekać, a na nfz w szpitalu dla osob ktorych niebardzo stać, tylko tyle ze trzeba by było poczekać troche, ale wkońcu z tym sie uporać. Chociaż kto wie, jak długie kolejki by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do DGHAL podobny jest też zabieg EVRF. Proszę Was podzielcie się swoimi wrażeniami z obu zabiegów i napiszcie gdzie robiliście... Czy ktoś słyszał o tym, że po zabiegu możliwym skutkiem ubocznym jest skłonność do pojawiania się szczelin, nietrzymanie gazów lub zwężenie o***tu? Gdzieś mi się to obiło o uszy (może nawet chodziło o inną metodę), ale przez to od lat waham się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
Dzięki za to ze dzielicie sie opiniami!!! To ułatwia takim osobom jak ja podjąć decyzję. Trzeci rok zmagań z hemoroidami i nic ... A nawet coraz gorzej. Hemoron mi nie pomógł! Moze ta metoda o której piszecie pomoże !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M2015Hem
Czy na bardzo krwawiace hemoroidy ( głownie samoistne krwotoki bez wyprozniania) ta metoda moze pomoc ???? Dzieki Waszym postom zastanawiam sie nad tym zabiegiem,, operacji sie boje strasznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kafeterii
Hmm, właśnie ta metoda jest idealna w przypadku krwawień, ponieważ polega na zamknięciu tętniczek doprowadzających krew do hemoroidów. Najlepiej udać się do lekarza wykonującego zabiegi na konsultację i badanie. Ale, swoją drogą, takie krwawienia muszą mieć jakąś przyczynę- schorzenie ogólnoustrojowe, nadciśnienie, niedobory witamin, itp. Może spróbować to wyjaśnić z lekarzem?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkristoon
Witam, Czy okolice Poznania,albo w Wielkopolsce może też gdzieś się takie zabiegi wykonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkristoon
I jeszcze jedno, ktoś napisał, że się nie zakwalifikował, co dyskwalifikuje kandydata do usunięcia ta metodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiadam: pojechałem do Wrocławia i dr Nabzdyk uznał, że mam za duże żylaki, że zabieg będzie zbyt bolesny, że anoskop nie przejdzie. To wszystko. Mam za duże zmiany patologiczne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLL
Mnie ten zabieg bardzo pomógł. Miałam go robionego w Krakowie ( koło Wieliczki ) przez Pana doktora Piotr Wałęga, koszt 2800 zł prywatnie ( rachunki ). Polecam. Zabieg nie jest przyjemny i bezbolesny ale opłaca się. Na mnie ani gumki a ni hemoron nie zadziałały. A to przyniosło wielką poprawę. Natomiast polecam jeszcze jedną rzecz. Codziennie rano jako pierwszy posiłek ( napój ) sok wyciśnięty z połowy selera plus 2 marchewki. Nie wiem co w tym jest i jakim cudem ale pomaga. Nie tylko na hemoroidy ale i na szczeliny o***tu. Kuracja co najmniej 2 tygodnie, chociaż ja pije na wszelki wypadek cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli że dr Nabzdyk nie robi juz tego zabiegu na nfz w szpitalu na Kamińskiego we Wrocławiu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×