Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam male pytanie........

mialem dostac umowe o prace a dostalem umowe zlecenie,czy moge

Polecane posty

Gość mam male pytanie........

po prostu olac taka robote bez konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbejxisidvf
No powiedz temu chujowi co obiecywal umowe o prace, ze sie inaczej umawialiscie, i ze taka "oferta" Cie nie satysfakcjonuje, i ze rezygmujesz z jej przyjecia. Masz przeciez takie prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farety
tak, umowa zelecenie , możesz zerwać w każdej chwili albo nie przyjść to jest umowa cywilna a nie umowa o prace każdy zlecenie może zawrzeć na kolanie np napisze - wujek mietek zrobi mi hydraulikę w łazience i zapłacę mu za to 200 zł, podpis zelceniodawcy i zleceniobiorcy - i to tez jest umowa zlecenie na pełnych prawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam male pytanie........
chodzi o to,ze umowe podpisalem,ale okazalo sie,ze robota ciezka,na pewno nie zaslugujaca na umowe zlecenie. Więc zastanawiam sie,czy jak ja oleje i nie pojde do roboty,to pracodawca moze cos mi nasrac w papierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbejxisidvf
farety co za bzdura! taka umowa nie jest pelnoprawna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farety
nie pracowałeś, umowy o prace nie masz więc nie możesz mieć porzucenia pracy nic nie może ci spaprac w papierach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farety
jest pełnoprawna - nie ekscytuj się , w umowie jest wpisana działalnosc wujka mietka ,nasze dane więc to jest jego zlecenie za które dostanie wynagrodzenie co ty bredzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam male pytanie........
czyli nawet jak bylem jeden dzien w pracy,podpisalem taka gowniana umowe,moge ich po prostu olac i nie isc do roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktora z kolei ta umowa zlecenie? Trzecia umowa zlecenie jest traktowana jako umowa o prace bez wzgledu na to czy pracodawca daje trzecia czy tez czwarta z rzedu umowe zlecenie,zmiana prawa pracy bodajze do lutego br.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farety
tzn poprawka - jeśli nie ma sprecyzowanego czasu to jest umowa o dzieło jeśli jest sprecyzowany czas to umowa zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam male pytanie........
pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam male pytanie........
umowa jest na miesiac tzn na sierpien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbejxisidvf
kazda umowa musi byc dokladnie sporzadzona wg kodeksu cywilnego, ze wszystkimi podpunktami, a nie na zwyklej kartce z imionami nazwiskami i miejscami zamieszkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam male pytanie........
a tak przy okazji,to polscy pracodawcy to chujee straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farety
kurde młotku - napisałam w skrócie, rozumiesz ? mam przytaczać cały zakres ? węź spadaj i nie zawracaj doopy tylko skoncentruj się na temacie i nie rozpraszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbejxisidvf
w skrocie...no kurwa wlasnie! wiec nie piertol, ze taka umowa jak napisalas jest pelno prawna 🖐️ autorze zgadzam sie z Toba polscy pracodawcy sa straszni...wpiertalaja tylko te umowy smieciowe i gowno je to co obchodzi, ze emerytury sobie nie uzbierasz itp... no maja to niby zmienic, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry,mialo byc od lutego A tak na marginesie umowa o dzielo zawiera rownierz czas pracy od do jak i zakres wykonywanej pracy,moja corka pracowala caly lipiec na umowe o dzielo. A umowy zlecenia sa dwa rodzaje,pierwsza ze wszystkimi swiadczeniami oprocz urlopu a druga tzw.smieciowa czyli prawie jak umowa o dzielo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam male pytanie........
A umowy zlecenia sa dwa rodzaje,pierwsza ze wszystkimi swiadczeniami oprocz urlopu ale ten rodzaj tez mozna olac bez konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mogles podpisac umowe nie wiedzac, ze to umowa zlecenie? chyba ze podpisales i dopiero pozniej ją przeczytales. Niestety w umowie zlecenie również może obowiązywac okres wypowiedzenia- przeczytaj jąd dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop umową śmieciowym
na ulice rodacy!!!!trza pokazac zlodziejom gdzie ich miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,moze obowiazywac wypowiedzenie i wcale nie musi byc to zapisane czarno na bialym a moze to zawierac ktorys z artykulow zawartych w umowie zleceniu. Sluchaj jesli nosisz sie z zamiarem rzucenia tej roboty to poprostu pojdz do tego naciagacza ktory Ci ja wystawil i powiedz mu ze albo zmieni Ci umowe na czas okreslony lub nie albo dziekujesz za taka smieciowa umowe. Na podstawie takiej umowy napewno nie zaplaci Ci nadgodzin lub ewentualnej premii,dostajesz tylko ta kwote ktora jest w umowie minus podatek minus skladki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowa zlecenie jest sprzeczne z konstytucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×