Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziewiędziesiąt dwa

Miałem prostować zęby aparatem ortodontycznym ale

Polecane posty

Gość dziewiędziesiąt dwa

zrezygnowałem bo to by się wiązało z wyrwaniem 4 (!) zdrowych zębów. Doszedłem do wniosku że to głupota. Kto normalny wyrywa zdrowe zęby?! A na starość mogą się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u dołu prawie każdy facet ma krzywe zęby. o ile nie zbiera ci się tam herbaciany/kawowy nagar nie jest to az taki defekt urodowy. gorzej, jak zęby sa krzywe u góry, to juz trochę nieteges, przynajmniej mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u dołu prawie każdy facet ma krzywe zęby xxx ja mam proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do innego ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bernikla kanadyjska
Ja nosze aparat i wyrwałam 4 u góry i nie żałuje ! aparat zamknął szpary i nic nie widać! Zęby jak będą miały Ci wypaść to i tak wypadną! Na starość i tak szuflada;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypada więc się cieszyć. :) ale PRAWIE doczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez musze wyrwac 4 zeby i nie mam z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wy macie takie poglądy, ze na starość koniecznie sztuczna szczęka? Do kowala chodzi cie czy dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inaczej się nie da,zawsze trzeba jakieś zęby usunąć,by reszta weszła w łuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haa żadna głupota, żęby usuwa sie kiedy inne są krzywe i nie maja miejsca w szeregu , po usunięciu prostuja się i w szczęce jest porządek jak sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź do innego ortodonty. Może wcale nie będziesz miał wykrywanych zębów. Niektórzy ortodonci ida na latwizne. I niestety wyrywaja za często i za dużo. Warto to skonsultować z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewiędziesiąt dwa
Tylko że wiecie, ja nie wiem do kogo mam się zwrócić, byłem u jednego z najlepszych w mieście, przekazałem swoje uwagi, miała się zastanowić jeszcze 2 tygodnie i nie zmieniła zdania a każda taka wizyta wiąże się z kosztami 100-150 PLN u mnie źródło nie bije żeby tak każdego obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na starość ci się właśnie nie przydadzą, bo krzywe zęby się niszczą, napierają jeden na drugi i od tego się kruszą. Jak wyrwiesz te zbędne i wyprostujesz, to wtedy możesz liczyć że na starość w ogóle jeszcze będziesz mieć zęby. Mi to tłumaczyła ortodontka, nie wiem może też idź do niej http://kaiserziorkiewiczbeata.pl złoto kobieta, ma dużo cierpliwości do pacjenta. U mnie trzeba bylo wyrwać 2, ale i tak z początku byłam w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrwanie zdrowego zęba jest na tyle poważną decyzją, że faktycznie jak jeden mówi usuń, to dobrze zapytać jeszcze dwóch. Ale jak masz zęby typu łopaty, jest wielce prawdopodobne, że usunąć musisz. U mnie się nie obyło. Nosiłam clear aligner przez rok - taki bez drutów zdejomwany www.clearaligner.pro . Ale chodziło o jeden ząb, nie cztery poza tym cały wic polegał na tym, żeby praktycznie tego aparatu nie zdejmować, tylko do jedzenia. Efekt bardzo dobry, w sumie się cieszę, ze zawierzyłam ortodoncie i usunęłam tego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektóre zęby do niczego zbytnio nie slużą a własnie wykrzywiają inne sąsiadujące. Wiec zdarza się ze wyrwanie zeba jest wskazane i glupotą nie jest. Ja kiedy ortodonta http://www.ortodonta-katowice.eu/page/oferta mi zalecil aparat, nie wahałam sie ani chwili i usunełam 2 zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to częsta praktyka zalecana przez ortodontę. Jeśli jest za duże sciśnienie zębów, to się usuwa zbędne. Niektóre zęby nam rosną, ale nie są do konca potrzebne i spokojnie można je usunąć. A często to własnie te zęby rozpuchajac się wykrzywiają inne i stad problemy. Ja bylam ostatnio z córką w gabinecie u http://ortodontawroclaw.com.pl/oferta/ i tez zaleciła usunięcie 2 zębów i sie zgodziłysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz ze aparat ortodontyczny moze Cie kosztować nawet 4 tyś euro :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrażam sobie takiej sytuacji aby noszenie aparatu wiązało się w wyrwaniem zdrowych zębów. Chyba powinnaś zmienić stomatologa. Ja noszę aparat i zakładali mi go w gabinecie stomatologicznym http://www.viscardi.com.pl/ i na szczęście nie musiałam mieć wyrywanych zębów aby go dopasować. Dobrze znoszę noszenie aparatu, nie przeszkadza mi on w codziennym funkcjonowaniu. Wiem że jest ona na okres tymczasowy, na czas wyprostowania zębów i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SabinaKa
Również przed założeniem aparatu miałam wyrwane zęby, dokładnie dwie górne czwórki. Owszem na początku się obawiałam, że te zęby mi się nie zejdą, ale oczywiście to były tylko obawy i wszystkie ząbki idealnie się rozstawiły. Po prostu miałam ich zbyt wiele, nie mieściły się w szczęce, przez co zęby nawzajem na siebie nachodziły, ale udało się wszystko doprowadzić do porządku :) Aparat to był naprawdę strzał w dziesiątkę, a ja po prostu musiałam zaufać mojej Pani ortodontce :) No i dobrze, że to zrobiłam bo dzięki temu teraz mam proste zęby :) Teraz chodzę jedynie do Pani ortodontki na wizyty kontrolne. W sumie Klinikę Odent mam blisko więc nie przeszkadza mi to. Warszawa jest duża, ale na szczęście mają dwie lokalizacje - Żolibórz i Ursynów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×