Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielony_szalik

Midiana - nowość na rynku

Polecane posty

Witam. wczoraj wróciłam od lekarza z receptą na Tabletki Midiana. Jako ze będą to pierwsze tabletki jakie będę brać, mam pewne obawy. Lekarz zapewnił mnie że mają dobry wpływ na cerę (a ja niestety od lat walczę z trądzikiem), a na innym forum przeczytałam, że niestety nie pomagają, a wręcz przeciwnie - jeszcze pogarszają stan cery. Czy któraś z was jest juz w trakcie brania? Jak na was wpływają? Ja szczerze mówiąc ze strachem czekam na pierwszy dzień cyklu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore Midianę, ale nie są to moje pierwsze pigułki. Kończę teraz pierwsze opakowanie. Nie czułam się dobrze, miałam mdłości(pierwsze kilka dni), plamienia(4 dni), bolą mnie bardzo piersi od kilku dni. Ale lekarka mówi, że to zamieszanie może być spowodowane przejściem z poprzednich tabletek na te, a bardzo różniłą się one składem. Poprzednie natomiast wywoływały plamienia w ciągu cyklu w różnych dniach. Też pamiętam, że miałam stracha przed swoimi pierwszymi tabletkami. Ale nie działo się nic szczególnie niepokojącego. Zmieniłam je na inne, bo miałam bolesne krwawienia z odstawienia. Midiana to moje czwarte pigułki, które mam nadzieję w końcu będą działały tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się wydaje że te jesteśmy królikami doświadczalnymi... byłam u ginekologa razem z przyjaciółką i jej też przepisał Midiane... tyle że u mnie nie przeprowadził nawet wywiadu :/ nie wiem co o tym myśleć, nie chcę sobie popsuć zdrowia z powodu tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jest możliwość zajścia w ciążę pomimo brania tabletek? siostra chłopaka opowiadała i o takiej jednej dziewczynie która wpadła mimo że była zabezpieczona... podobno to się zdarza 1 na 1000 osob,a Midiana mają zmniejszoną dawnę hormonów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest możliwość w przypadku pominięcia tabletki lub kilku, zwymiotowania tabletki zanim się wchłonęła albo jednoczesnym przyjmowaniu leków obniżających skuteczność tabletek. A Midiana ma wystarczającą dawkę hormonów by zabezpieczyć przed ciążą przez cały cykl przy prawidłowym przyjmowaniu, więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyna forma jaka daje 100% pewności, że nie zajdziesz w ciążę to wstrzemięźliwość. Niestety przy tabletkach też zdarzają się wpadki. Jednak często one są bo sama pacjentka zawiniła np. brała antybiotyk, miała wymioty lub biegunkę, jest wiele czynników które mogą zakłócić wchłanianie tabletki. Jeśli miałaś robione odpowiednie badania i lekarz przepisał Ci te tabletki pod kątem ich wyników to nie powinnaś się martwić. Zazwyczaj dużo skutków ubocznych spowodowane jest tym, że lekarz nie zlecił badań,a przepisał tabletki tylko po wywiadzie. Aby dobrać dobrze tabletki trzeba zrobić badanie na poziom estradiolu. Inne badania nie związane są już z hormonami. Takie dobieranie tabletek bez badań w ostateczności może skończyć się śmiercią. Niestety trzeba z tym uważać bo tabletki podnoszą znacznie ryzyko zakrzepicy i trzeba robić regularnie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kay Chyba plamienia po Midianie to standard z tego co czytałam na innych forach. Ja je miałam tylko kilka dni przy pierwszym opakowaniu. Teraz biorę drugie, juz drugi tydzień i trochę nie podoba mi się to co się dzieje z moimi piersiami, cały czas bolą, powiększyły się i teraz dodatkowo zrobiły się strasznie tkliwe. Mam nadzieję, że z czasem sie to unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka115
biorę Midianę drugi miesiąc . W pierwszy miesiącu bolały mnie piersi, myślałam, że urosną, bo trochę by się przydało i miałam problemy z cerą jak nigdy :) ale teraz wszystko jest w normie... od 2 dni mnie lekko mdli po jedzeniu ale buźka ładna jak przedtem i cycki też małe jak przedtem :)) pierwszy miesiąc chyba najgorszy ;] nie zmieniajcie od razu tabletek może dolegliwości miną ;] pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz też biorę drugie opakowanie tych tabletek. I również myślałam że piersi trochę urosną bo napuchły w 1miesiącu ale niestety wszystkie skutki uboczne minęły po pierwszym opakowaniu:) no może mam trochę większy apetyt niż przy novynette...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliski
A ja właśnie słyszałam,że to zamiennik Yasminelle, a nie Yasminu... A nie mogę nigdzie składu tego specyfiku znaleźć.Ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Midiana Skład tabletki: 0,03 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Yasmin Skład: 1 tabl. powl. zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu Yasminelle Skład 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu Czyli Midiana ma takie samo zestawienie hormonów jak Yasmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)Często czytam to forum,ale dzis chciałam zapytać,czy przy zmianie tabletek czekałyście na pierwszy dzień okresu?Mi lekarka zmieniła Yaz na Midianę,ale po tabletkach placebo nie dostałam okresu(miał być w poniedziałek)i nie wiem kiedy teraz zacząć Midianę:)Z góry dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że lekarka mówiła żeby zacząć w pierwszy dzień okresu,a w ulotce pisze żeby zacząć po placebo.....bądz mądry człowieku i pisz wiersze....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli dawka pierwszego hormonu jest taka sama lub wyższa to możesz po przerwie. jeśli jest niższa to lepiej się zabezpieczaj przez kolejne 7 dni :) też mam zmieniać z Yaz na inne tabletki i właśnie też pisało w ulotce, żeby nie robić przerwy,a gin mi powiedziała, że mam normalnie je wziąć i okazało się, że patrzy się na pierwszy hormon, drugi jest odpowiedzialny tylko za samopoczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myk ^
Ja nie miałam, żadnych nieprzyjemnych objawów. Wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliski
bojabojaboja - dzięki za rozjaśnienie sytuacji:)) mój ginekolog chyba się trochę pomylił mowiąc,że skład midiany jest taki jak Yasminelle. Jeszcze nie zmieniałam piguł, brałam zawsze Yasminelle, trochę się obawiam po tych wszystkich raczej średnich opiniach:) ale miejmy nadzieję,że wszystko będzie ok, bo rosnąca cena yasminelle mnie trochę już przeraza;) pozdrawiam forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxexx
ja właśnie skonczyłam pierwsze opakowanie... to są moje pierwsze tabletki więc mam obawe czy wszystko jest ok... czy są skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny już jestem prawie w połowie trzeciego opakowania i muszę stwierdzić, że o tym, że biorę pigułki przypomina mi tylko alarm w telefonie, bo tak na co dzień w żaden sposób tego nie odczuwam. Ciekawa tylko jestem jak dalej będą wyglądały krwawienia z odstawień, bo po drugim opakowaniu było obfite. Ale wybieram się po kolejne recepty w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę MIdiana - już kończę drugie opakowanie - nic mi nei jest - nie mam żadnych jak na razie skutków ubocznych - nie wiem jak będzie po odstawieniu :) - bo np po Diane 35 jest masakra :). Podro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllga
Ja właśnie skończyłam 2 opakowanie i również nie odczuwam żadnych skutków ubocznych (Przy pierwszym opakowaniu dokuczały mi plamienia, ale to jak twierdzi lekarz zupełnie normalne i występuje u 70% kobiet), poza tymi pozytywnymi tj: większe piersi, coraz lepsza cera, zwiększone libido i nie mam problemu z zasypianiem (a wcześniej męczyła mnie bezsenność). Także te tabletki są zdecydowanie dla mnie, przynajmniej na razie. Zaletą też jest cena, przynajmniej u mnie w lublinie kosztują 19,50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagusia lipcowa
Hejka właśnie gin mi je zapisał i jestem bardzo ciekawa jaka będzie moja reakcja na te tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmarta
Ja biorę midianę od dwóch miesięcy. Nie są to moje pierwsze tabletki, ale są tańsze od poprzednich. Reakcja organizmu na pierwsze kilka sztuk- troszkę nowych wyprysków, poza tym nic więcej. Miesiączki są uregulowane, bez bólów. Żadnych plamień po rozpoczeciu opakowania, wszystko w porzadku. Rosną piersi (w moim przypadku). Osobiście polecam, dla mnie są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasika33
Polecam midianę- nie wiem , mi ona bardzo odpowiada. Ani mi się cera nie pogorszyła, ani nie przytyłam. Naprawdę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allga
ul. obywatelska (chyba 7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tagami
Biorę od 10 dni te tabletki, czuję się fatalnie po nich. Moja cera jest fatalna i samopoczucie również, mam mdłości i plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś wie - midiana to jest dokladnie to samo co YASMIN? a ile dni ją się przyjmuje? ile dni przerwy? jaka to jest firma? Też bayer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomtunia
Hej dziewczyny !!! Niestety u mnie tabletki sie nie sprawdziły a kupilam 3 opakowania. Jeśli któraś chce moge odsprzedać. odbior osobisty Kraków. Cena 40zł.za 2op. piszcie tomtunia@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanie na nowej stronie :P Czy któraś wie - midiana to jest dokladnie to samo co YASMIN? a ile dni ją się przyjmuje? ile dni przerwy? jaka to jest firma? Też bayer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubka Midiana ma taki sam skład hormonalny co Yasmin, producent to Geoden Richter, z tego co wyczytałam to różnią się one składem substancji pomocniczych, ale nie mogłam znaleźć tych pełnych składów, żeby porównać. Natomiast schemat dawkowania jest take sam jak Yasmin, 21+7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×