Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ekwipunek

Mieszkanie czy dom

Polecane posty

Gość ekwipunek

Co byście zrobili mając 200 tys w gotówce? Czy budowalibyście dom czy kupili mieszkanie? Moim marzeniem był zawsze dom. Kupując mieszkanie lub budując dom chciałabym wziąć jeszcze max 100 tys kredytu ponieważ zależy mi oby to było miejsce w którym zamieszkam do końca życia. Nie mam dziec**planuję dwójkę, jestem mężatka. Mieszkanie musiało by mieć 4 pokoje, dom-byłby też do 100 m2, salon i 3 pokoje. W budowie domu trzeba wziąć pod uwagę kupno działki 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogadaj lepiej z mężem na ten temat a jak już podejmiecie jakąś decyzję to wtedy podziel się ze mną w sieci.. głupia babo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekwipunek
głupia to jesteś ty kretynko, w moim mieście można kupić 4 pokojowe mieszkanie za 200 tys bez problemu, działki chodzą po tyle ile napisałam, projekty domów do 100m2 też oglądałam stan surowy zamknięty 150-200 tys więz zanim coś napiszesz to się 10 razy zastanów! Czekam na podpowiedzi osób, które mają coś konstruktywnego do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekwipunek
Wpadnę tu potem bo teraz wychodzę, czekam na jakieś mądre wypowiedzi, dane, które napisałam na temat cen w moim miescie są jak najbardziej aktualne i rzeczywiste. Z męzem to omawiałam i oboje mamy dylemat. Może ktoś się wypowie kto budował taki mały dom od 80-100 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może skonsultuj to z kochankiem ...no nie wiem jak c***omóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daruj sobie lepiej i już tu nie wpadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie ty mieszkasz u nas garsonierę trudno kupić za 200 tys. działki b. drogie i z 500 tys a dom? to nie powiem, bo mnie nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupia pipa z pipidówki założyła temat mały domek, to koszt min. 300 tys. a wykończenie w przyzwoitym standardzie, to nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma kobieta pojęcia o czym pisze...aaa piszeee zawzięcie ...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i wyzywa ludzi od kretynów...tylko żeby w banku sie nie pomyliła jak kredyt będzie brała na te wille

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak dla mieszkania w centrum dużego miasta tak dla domu z bala w górach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ceny z kosztorysów to sobie możesz... zużyc do podtarcia:( lepiej poszukaj gdzie pisza ludzie, którzy się budują - lepiej się zorientujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekwipunek
No dziękuję za miłe odpowiedzi :) widzę, że na kafe same zazdrośnice :) Patrząc na projekty domów nie kierowałam się ceną, która tam jest podana tylko opiniami ludzi, którzy takie domy budowali. Domy do 100m2 są małe jak mieszkania dlatego nie są takie drogie. Mieszkam na Dolnym Śląsku i w okolicy mojego miasta są działki, które można kupić za 50 tys , patrzyłam na ogłoszeniach. No faktycznie jestem głupia bo myślałam, że na tym forum ktoś mi coś konkretnego podpowie, ale jak widać wypowiadają się same frustratki. A najgorszy jest poziom kultury niektórych osób, które się tu wypowiadają, rodem z rynsztoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie słuchaj mądrości z kafe, tu ci nikt nie doradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego zakładasz temat o zakupie domu/mieszkania w "dietach"??? My kupilismy dom do remontu, który wcale do remontu nie był, zrobilismy tylko kosmetyke, łazienki, nowe drzwi, sciany itp. Dom duży ok 150m plus piwnica, 2 garaże i strych. Do tego budynek gosp z łazienką i działka 15 arów. Cena 260 tyś. Warto poszukać ofert domów na sprzedaż, niektóre są rewelacyjne i zawsze wychodzi taniej niż kupno dzialki i budowa nowego domu. Mieszkanie jak dla mnie nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dom Mam dom i jeśli miałabym radzić przyjacielowi - to tylko mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fili80
Witam. Ja taki Dom o pow 85 m2 użyt a ok 130 m2 po podłodze posiadam i koszt wybudowania i wykończenia ale wyjaciowo jedynie w środku razem z wyposażeniem wyniósł ponad 300 tyś zł blisko 350. Co do tego czy mieszkanie czy dom. To ja jeszcze w trakcie budowy nie raz płakałam i żałowałam że z mieszkania które mieliśmy na własność wykupione zdecydowaliśmy się na dom. Jednak teraz nie żałuję kiedy jest ciepło to wychodzę na ogród tam coś sobie porobie wypije kawę w słońcu po opalam się itd trochę bym tego wymieniala i jest super :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekwipunek
Cześć, dziękuję w końcu za jakieś konkretne odpowiedzi:) o to mi chodziło. Ja właśnie tego się boję, że jak zdecyduje się na dom to będę płakała, że się wpakowałam, a z drugiej strony też marze o tym aby pic kawę we własnym ogrodzie:) Ktoś tu napisał dlaczego napisałam w "dietach" przez pomyłkę bo akurat wątki o dietach przeglądałam, napisze gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wyobrażam sobie np. przez całą zimę (choćby to były tylko 3m-ce) odśnieżać podjazdu i chodnika przed domem. Musiałabym wstawać z 1,5h wcześniej, żeby odśnieżyć, a potem prysznic, ułożyć włosy itp. A jak będą dzieci to trzebaby wstać jeszcze wcześniej. Mój partner czasami wyjeżdża, czasami musi być wcześniej w pracy, czasami jest chory, więc odśnieżanie na mojej głowie, a straż miejska tylko czeka żeby wlepić mandat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy z tym odśnieżaniem ? mam drogę wewnętrzna tylko do nas należącą , ogrodoną i na posesji - od bramy do domu ponad 35 m i nikt nie odśnieża jej codziennie przecież . zwłaszcza jeśli dizałka jest nieduża , dom będize stał blisko ogrodzenia to o jakim straszliwym odśnieżaniu wy mówicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odśnieżona
to ja , z tym odśnieżaniem też mieszkam na dolnym śląsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt przecież nie chce mieć domu obok ogrodzenia, każdy chce mieć jakąś prywatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odśnieżona
nikt nie chce ale nie wszystkich stać na działki powyżej np . 10 arów , które dają odrobinę prywatności i czasami trzeba kupić działkę taką coby tylko " uniosła " dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DNA
jak leniwiej babie niechce sie koło domu robic ,widocznie woli płacic więcej za mieszkanie w blokach a potem jęczy ze mało ma na życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co kupować działkę, skoro sąsiedzi mają mi zaglądać w okna. Chyba chcemy domów po to, żeby mieć prywatność, a nie tylko dla samej idei posiadania domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odśnieżona
ale mieszkanie w domu też za darmo nie jest każdy kto tak myśli srodze sie zawiedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odśnieżona
czasami musimy iść na kompromisy pomiędzy tym co byśmy chcieli a tym co możemy :) chyb ,ze masz dużo kasy na sama działkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro wychodzę do pociągu o 5:15 (partner o 6:00) i wracam po 17:00 (robię obiad, ogarniam w domu, jakaś chwila dla siebie i o 22 trzeba iść spać) to jakoś sobie nie wyobrażam wstawać o 3 czy 4 żeby robić wkoło domu czy odśnieżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy od naprawde wielu czynnikow naprawde no bylo juz na ten temat gadanie na necie ktos sie wypowiedzial tu i tam ale nie wiem co myslec 🌼 www.youtube.com/watch?v=aHLH7L_I1wQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to kup w blokach tam wszystko ci wchodzi w czynsz ciemnoto płacisz dużo i masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×