Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość amina777

Mieszkanie w Warszawie czy dom pod Warszawą

Polecane posty

Gość amina777

Naszedł mnie taki dylemat. Mam dwie realne opcje: 1. zakup działki i wybudowanie domu pod Warszawą (około 30-40 km), mały dom ale własny, kawałek ogródka, cisza. Dojazdy do pracy codzienne i stanie w korkach. Chociaż w okolicy budują trasę szybkiego ruchu więc może być lepiej. 2. zakup mieszkania w Warszawie w dobrej lokalizacji, z dojazdem do pracy na pewno lepiej, ale i tak może być różnie. W zasadzie wkrótce może być tak, że z podwarszawskiej miejscowości szybciej dojade do pracy niż np. z Białołęki czy Wawra. Marzyłam o własnym domu. A teraz mam taki dylemat. Co radzicie??? Myśleć przyszłościowo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkalam w Warszawie, w centrum, i pod Warszawą, we wlasnym domu. Są zalety i wady obu opcji. Z mojego doswiadczenia powiem ci, ze mieszkanie. Ale takie, by w pobkizu bylo albo metro, albo tramwaj. Cos, co jeździ po szynach. Nie autobus. Domek z ogrodem to swietna sprawa, ale pracujac w miescie, praktycznie nie korzysta się z uroków ciszy i powietrza, natomiast dojazdy to jeden wielki horror i stres, zabijający skutecznie radosc z posiadania domu. Wybralabym mieszkanie i wypady na wszystkie weekendy gdzies do agro, za miasto, do róznych ciekawych zakątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działkę można juz za 50-70 tys znaleźć, dom za 200 postawić i żyć w pięknym miejscu:) Koło Błonia kupisz taką działkę. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na miejscu autorki kupilabym mieszkanie w Warszawie. Gość wyżej dobrze mówi - dojazdy do pracy są potwornie meczące, całe dnie jesteś poza domem więc nawet nie masz kiedy się nim nacieszyć. W weekendy jesteś tak zmeczona, że na myśl o przekopaniu ogródka aż masz gęsią skórkę :D najlepsza opcja to kupno mieszkania plus kupno małej działeczki poza miastem, gdzie będziesz mogła spędzać weekendy latem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziękuję za odgłosy kochającej się pary za ścianą w bloku. Czy koniecznie muszę wiedzieć co sąsiadka ma na obiad bo zapachy niosą się wentylacją i przez klatkę. Tylko dom pod Warszawą z dobrym dojazdem. Mieszkałam w bloku, nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pisalam o bloku, tylko o mieszkaniu, ze względów praktycznych. Najlepsza opcja to kamienica, albo budynek mieszkalny z lat 50-60tych. Grube mury z cegly, widne, ustawne pokoje, osobna kuchnia. Fajnie miec dom, ale tylko w przypadku, gdy pracuje się w domu, np.przez internet, albo mieszkając w Piasecznie, Pruszkowie, Międzylesiu, pracuje się własnie w tych miejscowosciach. Owszem, mozna pomyslec o dojazdach WKD, i przy trasie mieszkac, albo na linii otwockiej, legionowskiej, bo jest SKM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam cudowne miasto-ogród Podkowę Leśną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amina777
Też uważam, że jeśli dom jest ulokowany na trasie kolejki czy przy trasie szybkiego ruchu to dojazd do Warszawy nie powinien stanowic problemu. Mają budować kilka obwodnic na przestrzeni 5-10 lat . Bo że linie kolejowe dodadzą to nie słyszałam niestety. A co myślicie o okolicach Błonia? Albo Mińska Mazowieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GochaKocha
Zgadzam się w 100% że zdecydowanie mieszkanie a nie domek ponieważ pracując z WWa się z tego nie skorzysta. Gdybyś na przyklad planowała założyć rodzinę i wychowywać dzieci tak, abys nie musiala regularnie jezdzic na wczesne poranne godziny do Warszawy, to owszem ma to sens i wtedy i Ty i dzieciaki skorzystacie z tego domu. W przeciwnym razie będziesz się tylko denerwować dojazdami. Na pocieszenie powiem Ci, że przeszłam przez kilku pośredników w Warszawie i nie każdy miał ten sam cel co ja - znaleźć mieszkanie odpowiednie dla mnie. Różnie się zdarzało z tą "opłacalnością" i tak dalej. Ostatecznie dokonałam transakcji z pomocą firmy http://e-development.pl, która jako jedna z niewielu wzięła pod uwagę moje faktyczne wymagania i możliwości. Polecam - jeśli masz wątpliwości czy dom czy mieszkanie oraz gdzie - to oni napewno spojrzą na Ciebie jak na człowieka a nie jak na zarobek i dobiorą mieszkanie/dom w okreslonym miejscu dobrane do Twoich faktycznych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama jeszcze mieszkam w mieszkaniu ale dom chciałabym mieć w przyszłości :) Znajomi kupili dom szeregowy na Osiedlu Dębinka w Nowym Dworze MAzowieckim http://osiedledebinka.pl/, przy samej trasie na Warszawę więc drogą jest naprawdę spoko. Ale ehh tego ogródka to im zazdroszczę, teraz sobie piekne umeblowali, podjazd kończą i super będa miec. A cenowo mniej zapłącili niz ja się dowiadywałam mieszkanie mniejsze 60 m2 do remontu w warszawie np na Gocławiu. Ja tak się nakręciłam na Warszawę ale za każdym razem jak jestem u nich to nabieram ochoty na taki domek. A z tym czasem to jest tak, że aby kupić mieszkanie w Wawie to więcej kasy potrzebujesz więc więcej pracujesz, i mniej czasu masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam, tylko Podkowa Leśna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wybrałąm opcje mieszkania pod warszawą, dokładnie w Ząbkach. Dużo tam się teraz buduje i jest w czym wybierac, a co najważniejsze ceny są o wiele nizsze niż w Warszawie. Tu http://www.gor-pis.pl/ mają bardzo ciekawą ofertę i już czekam na koniec budowy, żeby być w koncu na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda opcja ma wady i zalety. Coraz więcej jednak osób przeprowadza się pod większe miasto. Tak np jest z Wrocławiem, coraz większym powodzeniem cieszą się nieruchomości blisko Wrocławia. Zobacz np http://www.equator.com.pl/oferta/mieszkania/ - inwestują w domu i mieszkania pod dużą metropolią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze bylam za domem. Jakoś mieszkanie w domu to dla mnie co innego niż w bloku, nawet najbardziej nowoczesnym. My mieszkamy na osiedlu w Stróżewku kolo płocka, wybudowanym przez firmę polski dom ze Słupna. Oni buduja tez osiedla blisko trasy na wawę w przyjemnych okolicach, koło lasy itp. Moim zdaniem domki gotowe bardzo opłaca się kupowac. To spora oszczędność na wykończeniach no i sam fakt ze ide na gotowe i nie musimy sami oganizowac jakiś budolwanców http://www.polskidom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka24333
Nie wiem czy kupiłabym mieszkanie pod samą Warszawą. Jestem zdania,ze warto jest zastanowić się nad dojazdami. Nie ma niczego przyjemnego w marnowaniu połowy zycia na dojazd do miasta. A niestety komunikacja z tych dalszych dzielnic może być kiepska. Ciekawe mieszkania powstają obecnie na Wilanowie. Na przykład Zora Wilanów na Teodorowicza. Piękny apartamentowiec o wysokim standardzie, patio w środku. Jednocześnie z dzielnicy jest bardzo dobry dojazd do innych części Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gastoleks
Im dalej od miasta tym lepiej. Generalnie ludzie nie chcą mieszkać w centrum. Zdecydowanie bardzo odpowiada im mieszkanie poza miastem. I w sumie nie ma się co dziwić. Inne warunki, ładniejsze otoczenie - co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grojecka216.com - Polecam. Świetny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bliskitarchomin.com - Polecam. Jeżeliszukają państwo mieszkania w Wawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wybierzesz mieszkanie w Warszawie, w bloku, zwracaj uwagę na to, czy osiedlem zarządza zarządca czy wspólnota mieszkaniowa. Z doświadczenia wiem, że o wiele lepiej jest, kiedy jest to firma zarządzająca i zarazem administrująca nieruchomościami jak np. www.zawiszanieruchomosci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grojecka216.com - Polecam te mieszkania. Naprawdę świetny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie, ale sprawdzaj zawsze kto jest administratorem, jeśli osiedle jest pod opieką takich firm jak http://zawiszanieruchomosci.pl/ to śmiało mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hambert
Pod miastem te warunki są dużo lepsze, a przede wszystkim życie tam nie wymaga kredytu na 30 lat. Wszystko jest znacznie tańsze, otoczenie ładniejsze, więcej jest zieleni. I to mnie skusiło na Radzymin. Zresztą... na Akacjowej Alei mam bardzo ładne mieszkanie, z którego po prostu jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja osobiście wolę dom pod miastem niż mieszkanie w ciasnym i zakorkowanym centrum. Teraz jestem na etapie zakupu domu od http://pbekodom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałam kupno mieszkania w Warszawie, taka decyzja, ponieważ od zawsze mieszkałam w tym mieście i po prostu nie chciałam nigdzie indziej się przeprowadzać :). Moje osiedle mieści się w warszawskiej dzielnicy Wawer, jego zarządcą jest firma Lemmon House. Z decyzji o zamieszkaniu tutaj jestem zadowolona, bo po pierwsze mam piękne i przestronne mieszkanie, a po drugie osiedle na którym mieszkam zarządzane jest wzorowo - jest zadbane i jeśli już zdarza się jakaś usterka, to szybko jest naprawiania. Oprócz tego nasza wspólnota ma także zapewnioną obsługę księgową oraz prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O dojazdach juz było sporo powiedziane. Weź pod tez inne czynniki jak wasz styl życia czy lubisz wieczorne wyjścia do kina, znajomi, knajpka czy masz czas i przykemnosc z prowadzenia ogrodu. Jeśli masz dzieci to gdzie szkoła, jakie są dojazdy komunikacja publiczna, czy chcecie mieć zwierzęta, etc. PS. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie nieruchomości która można sprzedać. Tak jest szansa na ewentualna zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem wybraliśmy pod Warszawą bo nie chcieliśmy żyć w tym całym harmidrze i smogu (może nie takim jak w Krakowie ale jednak ^). Rozważyliśmy wszystkie za i przeciw i ostatecznie padło na Piastów. Bardzo fajne małe miasto ale cały czas się rozwijające. Mieszkamy na osiedlu w jego centralnej części gdzie wszystko jest blisko a jednocześnie mamy ciszę i spokój. A jak coś to w Warszawie jesteśmy w kilkanaście minut. Kupowaliśmy na kredyt ale deweloper (Barc www.barc.com.pl) pomógł nam załatwić taki na bardzo korzystnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×