Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcina*

moja córcia ma 2 latka i ciągłe zaparcia co robić????

Polecane posty

Gość marcina*

co podawac dziecku na zaparcia i jak to wyleczyc, byłam u lekarza i stosuje syropek, je duzo owocków i warzywek. zupełnie nie podajemy jej czekolady i innych słodyczy a i tak nie przechodzi. co robic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koktajl blonnikowy
www.bioslone.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _wredota_
sprobuj z suszonymi morelami moja kuzynka daje je corce z powodu zaparc a mala je wcina jak szalona, bo sa dobre :) mozesz tez np zmiksowac i dorzucic do mleka, kaszki czy co tam dajesz corce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mama córci
lekarz mi powiedział że przyczyna moze byc także woda chlorowana takaz kranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcina*
w sumie spróbuje jeszcze z morelami, nie sadze żeby to była kwestia przerzucenia na nocnik bo ona korzysta z niego od roku, a pieluche zakładam tylko na noc. Jej zaparcia zaczeły sie gdzies miesiac temu. Gotuje jej kompot z suszonych sliwek, staram sie podawac koktaile z kwasnego mleka z owocami, pije syropek, chwile to dziłało a teraz od nowa. Nie moge patrzec jaki jej to sprawia ból. Chyba znowu bedzie potrzebna wizyta u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _wredota_
a swoja droga...dlaczego nie dajecie slodyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama córci
słodycze mają dużo węglowodanów które mogą powodowac zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może za malo pije wody
samej wody nie herbatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie niech wiecej pije..wody, sokow i je warzywa owoce- jabłka..;) powinno pomoc te dzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatwo sprawdzić
pestki dyni, ale uwaga efekt jest czasem na drugi dzień, więc nie warto dać za dużo pestek, bo dziecko moze dostać rozwolnienia. Wystarczy raz dziennie dać 5-10 pestek. Lub dodać lyżeczkę siemienia lnianego do jogurtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbrdfgbt
moj syn je slodycze wiadomo, ze nie tylko slodycze alee nie zabraniam mu ciastka czy cukierka jak chce nigdy nie mial zaparc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama córci
każdy organizm jest inny . Faktem jest że osoby ze skłonościami do zaparć nie powinny spozywac duzo słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhhhh
corcia, syropek, owockow, warzywek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
0 czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghjj
moze trzeba urozmaicic diete i np pozwolic raz na jakis czas na slodycze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup lacidofil
fajnie działa a daodatkowo jeszcze siemie lniane tylko nie wiadomo czy 2 latkowi to posmakuje- zmielić w młynku do kawy i dodawać do jedzenia- starsze dzieciaki jedzą kisielek z tego . Te 2 proste metody mnie wyleczyły z zaparć i pomogły juz wielu osobom z rodziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topkojio
siemie lniane najlepsze sama zmiel w młynku . Dorosłym na zaparcia rewelacyjnie działa. Mnie wyleczyło z kiklunastoletnich zaparć. Konieczna systematycznośc. Ja mielone zalewam woda albo zimna albo goraco i pije- chodzi o to że takie mielone pęcznieje w jelitach i pobudza ich perystaltykę i sa naturalne wypróznienia bez bólu. Mozna dodawac do jedzenia - popróbuj w koncu dla 2 latka trrudno coś doradzić bo wiadmo dziecku nie wiadomo czy posmakuje. Jesli pije z butelki przez smoczek to nawet przez sen mozna spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcina*
od 2 tygodni córcia pije codziennie w dawkach podzielonych siemie lniane razem z mlekiem, byłam jeszcze raz u lekarza i nic. w sumie dalej ma zaprcia :( lekarka ma to gdzies bo jak robi codziennie to jest ok. owszem robi ale z jakim trudem i raczej nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujara
Aby uniknąć zaparć u dzieci podawaj im dużo jarzyn, surówek i świeżych owoców. Natomiast tłuste, ubogie w błonnik potrawy usuń z diety. Zwiększ ilość płynów. Doskonale reguluje wypróżnienie sok z buraków. Możesz również podać dziecku przed śniadaniem pół szklanki przegotowanej wody z łyżką miodu. I nie żałuj kostki czekolady raz na jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boziaaaa
Dzieci w tym wieku też mogą zaprzestać robienia kupki ze stresu najnormalniej, bo to zwykle wtedy zaczynamy je uczyć robić kupkę na nocniczek i to dla nich wielka zmiana i w stresie ragują zatwardzeniem . Tak ja też activię podawalam ale podobno nie jest to dobre dla maluszka bo pózniej bez tego ani rusz, jelitka uzelazniaja sie i poźniej już cały zcas na activi trzeba jechac. Zmiana diety to podstawa i suszone owoce beda swietnym rozwizaniem. Moja coreczka (3 latka) codziennie jed suszone owoce i robi kupki czasami nawet 3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz spróbować podawać lactoral bakterie kwasu mlekowego które skutecznie regulują pracę całego układu pokarmowego, poprawiają perystaltykę jelit, jednka u takiego małego dziecka radzę stosować bezsmakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moja córka ma zaparcia po jogurtach własnie a po czekoladzie rozwolnienia i co ja mam zrobic powiedzcie właśnie walczymy z zaparciem i nic nie działa nie wiem jak mam jej pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewi
Moj synek ma 2,5 roku i straszne zaparcia,az z krwia zrobil kupke. Najgorsze ze jest niejadkiem a owocow i warzyw nie je w ogole (od urodzenia nie zjadl jeszcze zadnego, nawet jogurtu owocowego :() Jak probuje mu cos przemycic lub dac na sile to wymiotuje. I co ja mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowe sposoby na zaparcia nawykowe u dzieci i dorosłych 1. Szklanka przegotowanej wody Warto sprowokować wypróżnienie poprzez wypicie szklanki przegotowanej wody rano, na czczo. 2. Kompot z suszonych śliwek W tradycyjnej medycynie ludowej na zaparcia nawykowe stosuje się kompot z rozgotowanych lub rozmoczonych śliwek suszonych. Suszone śliwki zawierają 7 razy więcej błonnika niż śliwki surowe (aż 10 g w 100 g), dzięki czemu skuteczniej regulują perystaltykę jelit. Błonnik zawarty w śliwkach (pektyny) wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym i wchłania wodę, przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza jego wypróżnianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemię lniane Lecytyna znajdująca się w nasionach siemienia lnianego nie tylko wzmaga perystaltykę jelit, lecz także np. zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi. Wystarczy wsypać 2-3 łyżki zmielonego siemienia lnianego do szklanki z ciepłą wodą i pozostawić na 2-3 godziny. Wypicie tak przygotowanego napoju przed snem gwarantuje wypróżnienie następnego ranka. 4. Kiszona kapusta Kiszona kapusta także zawiera duże ilości błonnika (2,5 g w 100 g) Jednak swoje przeczyszczające właściwości zawdzięcza żywym kulturom bakterii (obecnym podczas fermentowania kapusty), które usprawniają proces trawienia. Osoby skarżące się na zaparcia nawykowe powinny także wypróbować soku z kiszonej kapusty. Szklankę napoju najlepiej wypijać na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5. Buraki Buraki warto jeść nie tylko w przypadku przewlekłych zaparć, lecz także wzdęć, uczucia pełności lub kiedy dokuczają nam skurcze jelit. Aby skutecznie pozbyć się nawyku wstrzymywania, warto regularnie spożywać na czczo sałatkę ze startego buraka połączonego z łyżeczką mielonego kminku, łyżeczką oleju oraz szczyptą soli. Tak przygotowaną sałatkę należy jeść na czczo. Po kilku dniach częstotliwość wypróżnień powinna się zwiększyć. 6. Zioła Rumianek, kminek, arcydzięgiel, ostropest plamisty, melisa, mięta, glistnik, lukrecja i ubiorek gorzki to zioła, które m.in. regulują napięcie mięśni przewodu pokarmowego. Napary z ziół należy pić co 2-3 dni na czczo. WAŻNE! naparów nie można przyjmować zbyt długo, ponieważ organizm może się szybko przyzwyczaić do ziół, a przez to rozleniwić i rozregulować układ pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PoradnikZdrowie.pl > Zdrowie > Układ pokarmowy > Domowe sposoby na zaparcia nawykowe u dzieci i dorosłych Domowe sposoby na zaparcia nawykowe u dzieci i dorosłych The Most Terrifying Yet Bizarre Ancient Grave Yard With COFFINS Nailed To A Cliff! | BuzzWok.com | The Best Buzzing Stories Frying In One Place (Buzzwok) 8komentarze Autor: Monika Majewska Domowe sposoby na zaparcia nawykowe warto wykorzystać przed udaniem się na konsultację lekarską. Może się bowiem okazać, że zaparcia nawykowe są wynikiem stosowania nieprawidłowej diety lub ograniczenia ruchu. Co ważne, z tego typu naturalnych metod mogą skorzystać także małe dzieci. Wypróbuj sprawdzone domowe sposoby na zaparcia nawykowe u dzieci i dorosłych. Domowe sposoby na zaparcia nawykowe są alternatywą dla leków z apteki. Dzięki nim szybko i skutecznie pozbędą się tego uciążliwego problemu nie tylko dorośli, lecz także dzieci. Domowe sposoby na zaparcia nawykowe u dzieci i dorosłych 1. Szklanka przegotowanej wody Warto sprowokować wypróżnienie poprzez wypicie szklanki przegotowanej wody rano, na czczo. 2. Kompot z suszonych śliwek W tradycyjnej medycynie ludowej na zaparcia nawykowe stosuje się kompot z rozgotowanych lub rozmoczonych śliwek suszonych. Suszone śliwki zawierają 7 razy więcej błonnika niż śliwki surowe (aż 10 g w 100 g), dzięki czemu skuteczniej regulują perystaltykę jelit. Błonnik zawarty w śliwkach (pektyny) wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym i wchłania wodę, przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza jego wypróżnianie. SPRAWDŹ >> Jakie wartości odżywcze mają suszone śliwki? 3. Siemię lniane Lecytyna znajdująca się w nasionach siemienia lnianego nie tylko wzmaga perystaltykę jelit, lecz także np. zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi. Wystarczy wsypać 2-3 łyżki zmielonego siemienia lnianego do szklanki z ciepłą wodą i pozostawić na 2-3 godziny. Wypicie tak przygotowanego napoju przed snem gwarantuje wypróżnienie następnego ranka. 4. Kiszona kapusta Kiszona kapusta także zawiera duże ilości błonnika (2,5 g w 100 g) Jednak swoje przeczyszczające właściwości zawdzięcza żywym kulturom bakterii (obecnym podczas fermentowania kapusty), które usprawniają proces trawienia. Osoby skarżące się na zaparcia nawykowe powinny także wypróbować soku z kiszonej kapusty. Szklankę napoju najlepiej wypijać na czczo. Nie przegap DIETA BŁONNIKOWA doktora Siegala DIETA BŁONNIKOWA doktora Siegala Zaparcia nawykowe u dzieci: przyczyny i objawy. Jak leczyć przewlekłe zaparcia u dzieci? Zaparcia nawykowe u dzieci: przyczyny i objawy. Jak leczy… WZDĘCIA: gdy gazy gromadzą się w jelitach WZDĘCIA: gdy gazy gromadzą się w jelitach 5. Buraki Buraki warto jeść nie tylko w przypadku przewlekłych zaparć, lecz także wzdęć, uczucia pełności lub kiedy dokuczają nam skurcze jelit. Aby skutecznie pozbyć się nawyku wstrzymywania, warto regularnie spożywać na czczo sałatkę ze startego buraka połączonego z łyżeczką mielonego kminku, łyżeczką oleju oraz szczyptą soli. Tak przygotowaną sałatkę należy jeść na czczo. Po kilku dniach częstotliwość wypróżnień powinna się zwiększyć. 6. Zioła Rumianek, kminek, arcydzięgiel, ostropest plamisty, melisa, mięta, glistnik, lukrecja i ubiorek gorzki to zioła, które m.in. regulują napięcie mięśni przewodu pokarmowego. Napary z ziół należy pić co 2-3 dni na czczo. WAŻNE! naparów nie można przyjmować zbyt długo, ponieważ organizm może się szybko przyzwyczaić do ziół, a przez to rozleniwić i rozregulować układ pokarmowy. 7. Miód Łyżkę lub dwie miodu rozpuść wieczorem w ciepłej (max. 60 st. C.), przegotowanej wodzie i zostaw na noc. W tym czasie miód nie straci swoich leczniczych właściwości i ułatwi pracę jelit. 8. Ćwicz! Regularne ćwiczenia "rozruszają" zastałe mięśnie jelita grubego. Szczególnie pomocny będzie trening, w trakcie którego biorą udział mięśnie całego ciała, np. bieganie. 9. Owsianka Do niedużego garnka wlej szklankę wody lub mleka i wsyp 3/4 szklanki płatków owsianych, łyżeczkę siemienia lnianego i garść bakalii. Możesz też dodać otręby orkiszowe lub pszenne. Garnek wstaw na mały ogień i ciągle mieszając, gotuj do momentu, kiedy owsianka zacznie wrzeć. Jeśli owsianka jest przeznaczona dla dziecka, można do niej dodać np. łyżeczkę dżemu. Owsiankę należy jeść codziennie na śniadanie. Najlepiej, aby była stałym elementem diety dziecka, które zmaga się z zaparciami nawykowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×