Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewa.....

moje dziecko ma atopowe zapalenie skory POMOCY

Polecane posty

Gość ewa.....

czy są tu mamy dzieci chorych na AZS ?Czy mozecie coś napisac o tej chorobie alergii? moje dziecko ma roczek i od 3 tygodni zdiagnozowane AZS jej ciałko jest calutkie wysypane czerwonymi ,szorstkimi plamami nie znikają mimo trzymanej diety jak dlugo może sie utrzymywać AZS czy da się je wyleczyć jak długo to trwa proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno zniknac do 2 roku zycia .moj syn to przechodzil.kurcze nie pamietam jak sie nazywal taki plyn ktory dodawalo sie do kapieli.pamietam ze serio mozna bylo tylko kilka kropelek, ale bardzo pomagal.jak sobie przypomne to ci napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajdz forum o tym
pomagaja oleje z ogorecznika i wiesiolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek ma 4,5 m-ca zycia i ma AZS. Znajoma pediatra twierdzi, ze nie ma dowodów na skutecznośc diety (tzn. diety matki karmiacej, bo co co diety szkraba to nie wiem), że zapalenie powoduje wiele czynników i nie wszystkie są poznane. Gdy kiedyś pytałam ją, dlaczego tak się dzieje, czemu on tak koszmarnie wygląda, powiedziała mi, ze lepiej nie wiedzieć, że tak jest łatwiej...zmroziło mnie, bo to zabrzmiało jakby miał za 5 minut umrzeć:). ale jej chodziło po prostu o to, ze odpowiedzi na to pytanie nie ma i lepiej przyjąć,że tak po prostu jest i tyle. Nie chcę absolutnie wyrokować, bo twoje dziecko jest jednak trochę starszeo od mojego, a poza tym nie jestem lekarzem, ale głowa do góry, ani sie obejrzycie, a AZS będzie tylko wspomnieniem:) A ten płyn, o którym piszesz Mo.nika. to pewnei Oilatum-drogi, ale rzecywiście rewelacyjny. Polecam, jest bez recepty, warto sięszrpnąć na niego- na szczęście jest wydajny:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, na buźkę dostałam od tej pediatyr receptę na elocom+ robiona maść natluszczająca i od tego zcasu ani śladu, a jak tylko coś się pojawia, to smaruję i znika w kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firstiy
elocom to sterydy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mama
ten płyn o którym pisze Monika to NADMANGANIAN POTASU jest naprawdę bardzo dobry. Dodaje sie dwe kropelki do każdej kąpieli.Rewelacyjnie odkaża skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nadmanganian potasu jest w granulkach? I trzeba bardzo z nim uważać bo nierozcięczony bardzo podrażnaia skórę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.....
dziękuję wszystkim za odpowiedzi swoją niunię kąpię w oilatum ale skórka nadal wygląda fatalnie robiłam niedawno testy z krwi w jakim stopniu jest uczulona i czy na mleko zobaczymy co wyjdzie NARAZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdą jest, ze elocom to sterydy i ze stosowanie go na twarzy moze dać efekty uboczne w postaci przebarwień nie do usuniecia...jednak jest druga strona medalu- nie staosowanie NICZEGO albo czegoś nieskutecznego na buzię pokrytą liszajami jak tarka prowadzi do powiekszania się tych liszajów-wiem, bo sparwadziłam. Co w momencie, gdy podraznione zsotaną okolice oczu, bardzo wrazliwe? Są maści niesterydowe, malutka tubeczka za ok. 100 zł. Nie każdego stać na taki wydatek, zwlaszcza jak mozna tego uniknąć. Ja elocom stosują z mascia robioną wymieszany w proporcji 1:2 i póki co żadnych zmain nie widzę, zresztą pedaitra tez mi mówiła, ze wszystkim matkom tak zaleca i nie spotkała sie z ubocznymi efektami do tej pory..to raczej u starszych dzieci, nastolatków które stosuja sterydy jak zwykły krem widziała przebarwienia tak potworne, ze -jak to określiła-jako dorosłe kobiety nie mogły wyjść na ulicę bez grubej warstwy makijażu. Tak wiec umiejętne stosowanie nie szkodzi niczemu ani nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przerabiałam \"umiejętne stosowanie\" Elocomu u mojego dziecka przez 2 miesiące, oczywiście nie non-stop. Jak poszłam na wizytę do dermatologa i alergologa to powiedzieli, że nie widzieli jeszcze tak zniszczonej skóry. Ja SZCZERZE ODRADZAM, ale jest to indywidualna decyzja każdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka rzeczy dodam, bo sama mam atopowe zapalenie skóry, jako dziecko byłam królikiem doświadczalnych lekarzy, którzy nieczęsto spotykali się z tak ostrym przebiegiem choroby.Elocom i wszystkie maści sterydowe przeznaczone do smarowania ciała pozostawiają przebarwienia na skórze dlatego nienależy ich stosować na twarzy - do twarzy bardzo polecam Elidel, jest na receptę i dość drogi ale nie hormonalny i bardzo bezpieczny. Bardzo przyspiesza regenerację skóry i eliminuje swędzenie.Co do krochmalu - ktoś go zalecał - a ja przed nim ostrzegam, coraz częściej odnotowuje się uczulenie na krochmal - z opóźnionym działaniem, nawet do dwóch tygodni od pierwszego zastosowania.Takie dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, nienależy ubierać go w rzeczy z naturalnych materiałów, nie używać ubrań z wełny i zlikwidować pierzę czyli kołdra musi być ze specjalnym antyalergicznym wypełnieniem. Nie ubierać w spodenki z ciasną gumką ani skarpetki z ciasną gumką na kostce.W diecie unikać przetworów mlecznych i przede wszystkim czekolady. Nie dawać owoców drobnopestkowych (truskawki, maliny) ani żadnych cytrusów. Unikać ostro przyprawianych potraw.Najbezpieczneijsza dla alergika jest dieta złożona z kurczaka, marchewki, buraków,, ziemniaków, ryżu, makaronu. Unikać jak diabeł święconej wody JAKICHKOLWIEK kontaktów ze zwierzętami futerkowymi w tym przede wszystkim kotów i gryzonii płci męskiej (często uczula przy kontakcie skóra człowieka - mocz gryzonia).Testy można wykonać po siódmym roku życia, wcześniej wyniki nie są wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam, że nienależy ubierać w rzeczy z naturalnych materiałów - oczywiście poprawka, nienależy ubierać w ciuszki z materiałów sztucznych i nieprzewiewnych.Najbezpieczniejsza jest bawełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.....
a czy zna ktoś może dobrego specjalistę - alergologa dziecięcego z Warszawy bądz okolic?Bylabym ogromnie wdzięczna za informacje.Chcę aby moim dzieckiem zajął się naprawdę dobry lekarz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.....
podnoszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam dobra pani alergolog
ale ze Slaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny wiedzialy jak nazywa sie srodek ktorego nazwy nie moglam sobie przypomniec:) Ale jeszcze jest drugi , tez bardzo skuteczny, nazywa sie balneum herbal plus.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.....
A CZY TEN BALNEUM HERBAL PLUS MOŻNA STOSOWAĆ U ROCZNYCH DZIECI BO SLYSZAŁAM,ŻE JEST ON PRZEZNACZONY DLA STARSZYCH DZIECI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama ALICJI 30 M-CY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama ALICJI 30 M-CY
Kochana Ewo ty napisałaś o jakiejś pani alergolog ze śląska czy mogłabyś mi dać jej adres .Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama ALICJI 30 M-CY
Ja czytałam wasze wypowiedzi i teraz się naprawde pogubiłam. Wczoraj wykompałam moje dziecko pierwszy raz w krochmalu i narazie nie wiem czy dobrze zrobiłam .Ja już nie wiem jak jej pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama.
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgodze sie z elocomem uzywam go juz od kilkunastu lat rowniez na twarzy i nigdy nie mialam zadnego przebarwienia.oczywiscie jest to steryd i teoretycznie mozna go stosowac tylko punktowo.jednak wiele razy "uratowal" mi zycie.moze laticort?daje duzo lepsze efekty i mozna stosowa na wiekszych powierzchniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ewy i mamy Alicji
A próbowałyście dwać swoim pociechom zioła Alveo? Są rewelacyjne na wszelkie uczulenia i nie tylko. AZS też ustąpi przy systematycznym podawaniu, sprawdzone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama.
a możesz coś więcej napisać o tych ziołach? jak je stosować gdzie kupić jaka cena itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghjk
w internecie mozna zamowic buteleczka miesięcznego stosowania kosztuje 175 zł, są zniżki, trzeba co najmnie 3 ,4 miesiące stosować. Gdybym wierzyła w skutecznośc tego medykamentu to tak, ale z tymi cudowqnymi to ja juz za duzo miałam do czynienia, i niestac mnie na kolejne tak drogie medykamenty i eksperymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kr
świetnym środkiem na AZS jest Alveo,POLECAM. znam kilkoro dzieci, które albo całkowicie zostały wyleczone albo objawy ustępiły w znaczznym stpniu!jedyny przypadek, gdzie poprawa była nieznaczna to wynik złego dawkowania!!! jeśli ktoś miałby pytania dotyczące tego preparatu proszę o kontakt emailem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77Madzik
Czy wy tez macie juz dosyć tych reklam? Czlowiek szyuka pomocy w necie, rady, wskazówki Wymienia si edoświadczeniami i współczuje innym bo samemu wie jaką uciązliwościa jest AZS a tu znajduja sie takie hieny co przy cierpieniu innych -i to dzieci- probuje ubić interes! Gdzie si enie wejdzie na jakieś forum to reklama AVEO potrwierdzona zekomo z wlasnej autopcji znajomości wyleczonych dzieci ! i mimochodem podane dane kontaktowe -założe si eze mozna u tej osoby odrazy kupic owcy "cudowny" lek! Przeciez gdyby istniaj taki cudowny srodek to nie byloby tego forum -bo na dzien dobry dostawało by sie ten środek u lekaża na prierwszej wyzycie tak jak dostaje sie leki na grype czy przeziębienie. A to forum po prostu by nie istniało -bo cierpienie dzieci nie spędzałoby nam snu z powiek i nie trzeba byłoby szukać pomocy i rad u innych naprawde doświadczonych i rzyczliwych osób. Ci sprzedawcy AVEO przypominaja mi cos ludzi pokroju HERBALIFE -też "cudownego" środka jak sie nie mylę na odchudzanie! KOCHANI szukają pomocy, ulgi w cierpieniu dla swych dzieciaczków NIE DAJCIE SIE WKRECIĆ!! NIE TESTUJCIE DZIWNYCH SPECYFIKÓW NA SWYCH DZIECIACZKACH I NIE TOPCIE KASY!! POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×