Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nadmiar Kwasu Foliowego

Polecane posty

Gość gość

Witam, jestem w 35 tc i do tej pory biore kwas foliowy + prenatal classic. Moja Pani doktor nic mi nie mówiła o odstawieniu kwasu foliowego przepisując witaminy. Dzienna dawka jaką biore kwasu to 1,2mg. Ostatnio znajoma mi powiedziała ze mogę tym zaszkodzić dziecku, szukałam informacji na internecie, ale nie znalazłam nic konkretnego. Powiedzcie czy faktycznie moge zaszkodzić maluszkowi? czy może urodzić sie chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadmiar kwasu foliowego może doprowadzić do tego, że dziecko będzie miało różnorakie alergie kwasu nie powinno przyjmować się już po 30tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam- nie alergie, ale astmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem do kwas foliowy do 3 miesiaca ciązy a potem witaminy,przynajmiej mi tak gin kazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za bzdury, kwasu foliowego nie sposób przedawkować bo nadmiar wydala się z moczem i to mit że powinniśmy go zażywać tylko do jakiegoś okresu ciąży kwas foliowy jest witaminą którą powinni zażywać dorośli, dzieci, wszyscy takie bzdury wypisują Ci co nie mają pojęcia o niczym niby czemu mamy jeść dużo jarzyn, surówki ? bo zawierają kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje osobom ponad najpierw sie dowiedziec a potem przekazywac takie informacje. Nie ma zadnych przeciwskazan zeby brac kwas foliowy, wiecej, jezeli ktos ma obnizone wyniki krwi ( nie anemia) lub anemie w ciazy to jest wskazany razem z zelazem. Dodatkowo poczytajcie sobie czy przypadkiem nie ma kwasu foliowego w Waszych mix witaminkach:):):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każda witamina w nadmiarze szkodzi. Jeżeli naukowcy udowodnili, że kwas foliowy zażywany do końca ciaży wpływa na możliwość pojawienia się astmy u dziecka, to oczywiście mądre mamuśki z kafe muszą to podważyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nieczego nie podwaza tylko pytanie ile to nadmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×