Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brydziaa

Nadżerka-LEEP czy wymrażanie dla jeszcze nierodzących?

Polecane posty

Gość Brydziaa

Piszcie, jeżeli leczono Wam nadżerkę którymś z tych dwóch sposobów. Szczególnie interesują mnie kobiety, które jeszcze nie rodziły. Ja rok temu miałam grupę IIIb, pobierano wycinki - dysplazja. Obecnie mam II i szykuję sie do zabiegu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda Brunchilda Kwiatkows
ja leczyłam nadżerkę specjalnym plłynem - u ginekologa miałam 3 razy smarowane chore miejsce, w różnych odstęach czasowych. Po ostatnim smarowaniu lekarz przepisał mi globulki dopochwowe, które stosuje się co 3 dni, powodują złuszczenie endometrium. No a po tym wszystkim kontrolna cytologia za 3 miesiące. Te leczenie jest o tyle uciażliwe, że trwa ok.1.5 miwsiąca, no i smarowanie troszkę boli - tak jak przy okresie, ale po kilku minutach przestaje. (nie rodziłam jeszcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brudziaa
Niestety - z tego co się orientuję smarowanie mi nic nie pomoze. Muszę jak najszybciej zdecydowac sie na jeden z zabiegów: LEEP lub wymrażania, póki znów mi nie będzie grozic wycinanie kawałka szyjki. Pierwsza z tych metod jest o tyle dobra, ze będę miec dokładne badania nadżerki - czy znów nie ma stanów przedrakowych. Natomiast z drugą najczęściej się spotykam, że jest polecana nie rodzącym, a laserem nie chce usuwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brudziaa
odświerzam topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trishka
witam...dla nierodzacej jeszcze kobiety najlepsza metoda pozbycia sie nadzerki jest krioterapia(zamrozenie)...bo przez wypalanie mozesz prawdopodobnie pozegnac sie z zajsciem w ciaze a po plynach nadzerka baaardzo czesto sie odnawia...ja poradzilam sie na wszelki wypadek nie jednego ale trzech lekarzy i kazdy z nich byl za zamrozeniem nadzerki gdyz nie rodzilam,sek w tym ze ja mam grupe druga i nadzerka jest niegrozna ale mysle ze to twoja niebezpieczna tez usunie sie poprzez zamrozenie i nie bedzie nawrotow,nie powinno byc,pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brydziaaa
dzieki trishka czekam własnie na zabieg zamrazania, ale wczesniej chyba wybiore sie do ginekologa który robi leep-loop, zeby sie dowiedziec co to dokładnie jest. tez byłam u kilku lekarzy - ale kazdy polecał inna metode :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×