Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Najbardziej żenujące i wieśniacki nawyki Polaków

Polecane posty

Gość gość

- chodzenie z kocem na plażę - wpieprzanie pomidorów podczas podróży pociągiem/pksem - mycie każdego słoika i kamuflowanie go (PRL już dawno minął) - trzymanie butów na klatce schodowej (jeśli ktoś mieszka w bloku) - oferowanie gościom śmierdzących kapci - picie herbaty w szklankach - klaskanie po udanym lądowaniu dawajcie swoje typy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zdejmowanie butów w domu Ten dość kontrowersyjny zwyczaj traci obecnie swoich zwolenników. Według znawców savoir vivre’u, bardzo nieelegancko jest oferować gościowi kapcie lub sugerować mu, by zdjął buty. Nieprzygotowany gość może poczuć się zażenowany widząc, że ma dziurę w skarpecie. Poza tym ludzie ubrani w garnitury i kapcie wyglądają nieco komicznie. Skąd wziął się ten zwyczaj, którego nie sposób znaleźć w innych krajach? Najprawdopodobniej pochodzi jeszcze z czasów, gdy większość mieszkańców Polski mieszkała na wsi. W wiejskiej chacie nie było podłogi wykonanej z drewna, ale klepisko, czyli powierzchnia wykonana z gliny. Chłop po przyjściu z pola był zmuszony zdjąć obuwie. W przeciwnym wypadku w chałupie zrobiłoby się błoto. Warto wspomnieć, że Polacy nie są osamotnieni w tym zwyczaju. Jeszcze większą troskę o zdejmowanie obuwia przejawiają Japończycy, którzy używają innych kapci do chodzenia po tarasie, a innych do wejścia do toalety" xxx skopiowane z prodecentkapasji.blog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W butach po domu chodzą brudasy. Wyobrażasz sobie przy raczkującym dziecku chodzić w butach w których przed chwila chodziłeś po chodniku na który lał jakiś śmierdzący kundel?? Jak ktoś sam się nie zorientuje to proszę o ściągnięcie butów. Może i to nieeleganckie ale higieniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś kretynką :D Większość rzeczy, które wymieniłaś są zupełnie normalne. Zwykły ból d**y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mowi zebys sama łaziła w buciorach, ale jak sie ma odrobine kultry, to nie wypada kazac gosciom buty sciagac. widzialas kiedy ten serial: "co ludzie powiedza?" Bukietowa zawsze kazała buty sciagac facetowi ktory przychodził spisywac licznik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wziął się ten zwyczaj, którego nie sposób znaleźć w innych krajach? X Eee a taka Japonia na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:15 wpieprza pomidory, myje słoiki, kaze sciagac buty i jeszcze pewnie sciaga buty jak jedzie pociagiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c***j mnie obchodzi jakiś posrany savoir vivre, nie mam zamiaru prać dywanu po kimś kto nie raczy zdjąć butów i zapaskudzi mi go xxx jesteś po prostu wstrętną prostaczką bez jakiejkolwiek kultury, o czym swiadczy twoja wypowiedz i tyle w temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież wiadomo, że nikt nie każe zdejmować butów listonoszowi czy panu od liczników, czyli komuś kto wpada dosłownie na sekundę :O ale co innego gdy ktoś przychodzi do nas w gości 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'k***owanie' na caly glos na glownej ulicy miasta dres dobry jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie Nie oglądałam może za mloda na to jestem. Ja też kominiarzom i innym tego typu osobom karze ściągać buty. Nie będą mi syfu do domu nosić. Ja się ludziom w butach do czystego domu nie laduje i tego samego wymagam od innych. Nigdy bym się nie odważyła w butach u kogoś w domu paradować. Nawet jak ktoś mówi nie ściągaj to ja ściągam. Trochę szacunku dla domu i domownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jesteś po prostu wstrętną prostaczką bez jakiejkolwiek kultury, o czym swiadczy twoja wypowiedz i tyle w temacie smiech.gif" wstrętnym prostactwem bez kultury jest zaglądanie do czyichś mieszkań, idiotko, a moje wypowiedzi dostosowywuję do poziomu tego forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:21 jestes wiesniakiem i tyle. wiadomo ze kazdy wchodzac do czyjegos domu sciagnie buty, ale jesli by tego nie zrobil to ja nie kazalabym mu tego robic. troche kultury WIEŚNIAKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, nie po to sprzątam, żeby mi się jakiś burach do mieszkania w buciorach ładował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko ujdzie ale najgorsze, najbardziej obciachowe jest wychodzenie w kapciach aby wyrzucić śmieci bądź jeszcze - znam takie przypadki osobiście - chodzenia w kapciach do lokalnego sklepu spożywczego. Wśród mężczyzn nie zmienianie ubrania roboczego po pracy, mówienie "cuś" zamiast "coś", wieszanie ubrań na podwórkowych sznurkach, kupowanie najtańszych ciastek na wagę do kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak, tak i co jeszcze wywróżyłaś z fusów? :) Większość rzeczy jest normalna, trzeba być debilem żeby czepiać się tego czy ktoś woli pić w kubku czy w szklance albo umycia słoika skoro komuś on się na coś przyda, jak mówię - zwykły ból d**y. Dowartościowałaś się już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i jestem wiesniakiem ale dbającym o przadek i dobrze mi z tym:) a taki kominiarz wdepnie w psie lajno i wytrze mi to w łazienkowy dywanik. A w życiu. Albo ściąga buciory albo nie wchodzi. Na szczęście u nas widząc dzieci nawet nic mówić nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież te zdejmowanie butów to wyśmiewają tylko ci co mają w całym domu albo panele albo płytki podłogowe - jesteście tacy cwani, bo jak nawet ktoś wam nabrudzi to szybko bez problemu można to wyczyścić ale pomyślałeś przygłupie jeden, że jak ktoś ma dywan to już nie jest to wtedy takie proste? mam dywan ciągle prać, bo komuś nie chce się zdjąć butów? palnij się w łeb już nie wspomnę o jasnych czy białych dywanach na których najmniejsze zabrudzenie mocno rzuca się w oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- polewanie pizzy ketchupem - facet w srednim wieku z plastikowa reklamowka zamiast jakiejs torby/teczki - ciagle obgadywanie innych, plotkowanie, zlożeczenie - faceci obcinajacy wlosy niemal na łyso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepychanie sie w sklepach i rzucanie na nowy towar w Lidlu :O np. buty Croccsy , torebki Wittchen i ostatnio...KARPIE :o Jak ktoś nie widział to w sieci są filmiki, co Ci ludzie wyrabiają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-zakładanie na babskim forum debilnych tematów o nawykach obcych ludzi, które gów/no powinny obchodzić autora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roftl ale wy wymyślacie bzdury, co jest złego w polewaniu pizzy keczupem? wiele osób lubi pizze z keczupem, więc mają jej nie jeść z nim, bo jakiś przewrażliwiony ludzik uważa to za wieśniackie? bicz, plis... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- łamanie się opłatkiem - pijańskie wesela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jest dziwnego w chodzeniu z kocem na plaze? nie rozumiem. a co mam na gołym piasku leżeć? pomidory a co w tym złego? pomidory sa bardzo zdrowe.nie rozumjiem dlaczego wpieprzanie jak ty to okresliłas/es autorko/rze jest wiesniackie? ja słoiki myje i wykorzystuję a jak nie to zanosze do pojemników na segregowane odpady,wlasnie wyrzucanie słoikow do smieci razem z innymi smieciami jest wiesniackie i kretynskie bo szkło mozna jeszcze wykorzystac a tak to zatruwamy nasza planete i przyczyniamy się do jej zasmiecania,niedługo juz wogole nie bedzie miejsca na nic innego tylko wysypiska smieci gdzie kazdy bedzie wrzucał wszystko jakl leci,resztki jedzenia,ubrania,papier,szkło,baterie itd gdzie niektore rzeczy moznaby jeszcze ponownie wykorzystac,nie z biedy tylko z szacunku do Ziemi. jesli ktos mieszka w bloku to na pewnio nie trzyma butów na klatce schodowej gdyz buty te by zaraz znikneły. a w czym niby mamy pic herbate jak nie w szklankach? owszem mozna i w filiżankach itd ale dlaczego w szklankach miałoby byc wiesniactwem? klaskanie po udanym lądowaniu a co to takiego złego? podejrzewam autorko ze jestes na emigracji w Anglii a pochodzisz z zabitej dechami wiochy i cos widze nie mozesz się ogarnać. dla mnie wiochą jest wysmarkiwanie flegmy z nosa przy pomocy samych rąk bez chusteczki i to jeszcze najchętniej niektorzy robią w miejscach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieśniactwo to jest wtedy,gdy niektórzy debile w pociągach w przedziałach zdejmują buciory i kładą śmierdzące giry na siedzenie.:O :O. No i zdejmowanie butów w domu.Ciekawie musi wyglądać typ w garniturze i skarpetach albo babka w eleganckiej sukience i rajstopach :-D. A przy okazji smród ze stóp i skarpet unoszący sie w całym domu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- wtracanie angielskich słów, piszac dodatkowo tak jak to sie wymawia typu "bicz plis" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-bycie osobą z 00:37 to wieśniacki zwyczaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- ubieranie bialych skarpetek do garniuturow albo adidasow- to mi sie nie podoba nawet u nastolatkow :O - ubostwianie wodki, piwa, jakby to bylo super fajne, gadanie o tym , pijackie imprezy w stylu kto naj***e sie bardziej - nowomowa typu : hejtowanie, bicz plis itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"facet w średnim wieku z plastikowa reklamówka zamiast jakiejś torby/teczki" x To było cholernie naturalne i powszechne w latach 90'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastępowanie słowa przynajmniej słowem bynajmniej, myśląc ze to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×