Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nareszcie jasno opisano dlaczego poród sn jest lepszy

Polecane posty

Gość gość

bo że jest, to dawno było wiadomo, ale do niektórych tutaj nie dociera http://dzieci.pl/kat,1033565,title,Co-daje-czlowiekowi-porod-silami-natury,wid,17048916,wiadomosc.html?smgputicaid=613dc2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wniosek poród naturalny jest lepszy bo więcej będą za niego płacić szpitalom niż za cc, teraz lekarze bedą jeszcze bardziej zwlekali z cc nawet jak beda komplikacje nie bedą robić cesarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwolenniczki CC i tak wiedzą swoje. boją sie porodu naturalnego więc piszą te dyrdymały o dzieciach umęczonych porodami naturalnymi, podduszonymi, wyciąganych kleszczami, porozrywanych pochwach itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poród przez Cesarskie cięcie powinien być tylko w razie powikłań, przy porodzie naturalnym może i ból większy i trauma po porodzie przez jakiś czas jest, ale mamy przecież znieczulenia, które ten ból osłabią. Rozmawiałam z dziewczynami/kobietami po cięciu cesarskim, z których część z nich rodziła naturalnie pierwsze dziecko i każda z nich radziła mi żeby rodzić dziecko tylko naturalnie jeśli nie ma przeciwwskazań oczywiście. Rodziły one w innych szpitalach, a każda z nich miała jakieś komplikacje poporodowe związane z CC i przynajmniej tydzień po porodzie była wyjęta z życia z bólu. Mówiły także, że po porodzie naturalnym już na drugi dzień można w miarę normalnie funkcjonować, nie ma takiego dużego bólu, nie ma infekcji i zapaleń, pielęgnacji rany i zdejmowania szwów i co najważniejsze nie ma ryzyka, że Cię mogą nie wybudzić z narkozy (bo to duże ryzyko). Tak więc, jeśli mamy wybór to należy rodzić naturalnie. Podobno dzieciaczek w domu rekompensuje przeżycia porodowe i niedługo później pragnie się kolejnego maleństwa w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też to widziałam - właśnie założyłam podobny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Miałam trzy razy cc , znieczulenie w kregosłup , po dobie opiekowałam sie dzieckiem . Nie czulam bólu ew dyskomfort nie mogłam sie wyprostowac . Wiele kobiet po sn stekało jecząło nie mogły usiaśc . Po pięciu dniach w domu normalnie funkcjonowałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA już dawno o tym pisałam. Mam dziecko z zaburzeniami SI spowodowanymi wcześniactwem i dużo rozmawiałam o tym z naszą terapeutką. Dzięki jej wiedzy i podpowiedziom siostra, która musiała rodzić przez cc potrafiła lepiej zająć się i pomóc swojemu synkowi- który przez pierwsze miesiące życia krzyczał niemal nieustannie. Teraz również chodzi na terapie bo stwierdzono u niego SI a za przyczynę uważają właśnie cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz ile dzieci rodzi sie sn z porażeniem mózgowym ? nie ma zasady czy SI jest pzryczyną cc , co za bzdura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bla bla bla ile jeszcze muszę wysłuchiwać peanów na temat porodu sn??! rodziłam sn i miałam cc - wybieram cc, bo mam porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zwolenniczki CC i tak wiedzą swoje. boją sie porodu naturalnego więc piszą te dyrdymały o dzieciach umęczonych porodami naturalnymi, podduszonymi, wyciąganych kleszczami, porozrywanych pochwach itd xxx No jak zwolenniczki cc zabrały cc bardziej potrzebującym, to potem z tych potrzebujących a nie mających cc, były dzieci umęczonych porodami naturalnymi, podduszony, wyciągane kleszczami, porozrywane pochwy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poród naturalny to rzeźnia potworny ból - skurcze kilkanaście godzin wycia z bólu Wywoływanie porodu masaże szyjki i inne bolesne atrakcje Parcie : straszny wysiłek i ból Naciecie lub pękniecie krocza Szycie krocza dodatkowy ból Nie można kilka tygodni usiąść Pękniecie naczynek na twarzy z wysiłku przy parciu Komplikacje krwotoki , rozejście się szwów, ropień krocza Krwiaki pochwy utrudniające współżycie Komplikacje dla dziecka : niedotlenienie , kalectwo , porażenie mózgowe , gorszy rozwój dziecka, ADHD na skutek ciężkiego porodu Problemy z załatwiam się i oddawaniem moczu Problemy ze współżyciem : luźna pochwa lub źle zszyte krocze , uszkodzenie nerwów krocza, bolesne współzycie przez długi czas Nieotrzymanie moczu Wypadanie pochwy Pękniecie macicy – niepłodność Pękniecie kiszki stolcowej – dożywotnie nieotrzymanie kału hemoroidy Kompletne obdarcie z intymności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×