Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Słowa twe

Nauka języka jaki wybrać jako drugi hiszpanski czy francuski ?

Polecane posty

Gość Słowa twe

Uczę sie już włoskiego i mam zamiar zacząć drugi język tylko zastanawiam się , który lepiej wybrać . Który byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliwwcia
lepiej francuski czyli ORALNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie hiszpański
1/3 ludzi na świecie mówi w tym języku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
To prawda, zastanawiałam sie również nad portugalskim, ale podobno jest bardzo trudnym językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WorkHardPlayHard
Portugalski nie jest trudnym językiem, ma specyficzny akcent (przywodzi trochę na myśl francuski) , ale nie jest trudny. Hiszpański jest łatwy i podobny do włoskiego. Ale ja bym wybrała francuski, jest to piękny język i jeśli trafisz na dobrego nauczyciela to wcale nie jest taki trudny. Ja miałam to szczęście, chodzę od dwóch lat do Szkoły Języka Francuskiego (wawa) i w tym roku zdawałam maturę rozszerzoną z francuskiego, liczę na jakieś 80-90 %, nauczyciele super przygotowali mnie do egzaminu. Poza tym z tego co czytałam francuski jest wysoko ceniony przez wielu pracodawców. Obecnie francuskiego nie uczy się wiele osób, więc w przeciwieństwie do hiszpańskiego, osoby znające ten język są pożądane przez rynek pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
proponuje język wroga , rosyjski lub niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam bardzo dobrze wloski i zastanawiam sie nad nauka hiszpanskiego ale takw domu dla siebie. Czy jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
Tak niby więcej osób porozumiewa sie po hiszpańsku, mam ogromny dylemat bo muszę sie zastanwoic do połowy czerwca i chcę również wybrać dobrze, bo będę sie uczyła w szkole językowej, więc to koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
thaisse , pewnie w szczególnoście,że znasz bardzo dobrze włoski. Bedziesz już na starcie rozumiała wiele słówek , zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie boje sie, ze bedzie mi sie mylic. Ja nie mam mozliwosci nauki w szkole czy na kursie bo mam malutkie dziecko i pracuje w domu. Nauczyc chcialabym sie tak dla siebie glownie by rozumiec piosenki bo lubie muzyke hiszpanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
Często ludzie mówią,że się mylą, jednak ja tego nie odczuwam, znam włoski, a troche sama sie uczyłam hiszpańskiego i nic mi się myliło. Myślę,że zależy od osoby. Możesz poszukać na początku jakiś stron z podstawami hiszpańskiego. A jakiego uczyłaś się drugiego języka romańskiego na studiach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jezyka wloskiego nauczylam sie najpierw na kursie a potem studiowalam we Wloszech (teraz mieszkam tu i pracuje jako tlumacz:)) Oprocz tego znam tez angielski (tak srednio) i podstawy niemieckiego, nigdy mi sie nie mieszalo z tymi jezykami, ale dlatego bo sa one zupelnie rozne od siebie. Hiszpanski chcialabym jako czyste hobby bo bardzo lubie muzyke hiszpanska. W pracy raczej nigdy nie wykorzystam (nawet angielski wykorzystuje bardzo rzadko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrtghh
hiszpanski jest przepiekny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
francuskiego trochę szkoda się uczyć, bo tylko żabojady i Kanadyjczycy nim oficjalnie mówią. Za to hiszpański zaraz po angielskim, jeśli chodzi o globalność, więc chyba lepiej celować w niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
W Afryce używają francuskiego również Szwajcaria, Belgia, ale nie chodzi, którego uzywa więcej osób. ' Thasse to zaczynaj naukę hiszpańskiego, na studiach np iberystyce uczą sie hiszpańskiego i włoskiego i dają radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki:)) no wlasnie tez tak mysle, ja mialam kolezanke co umiala dobrze niemiecki, hiszpanski, angielski i arabski. z pochodzenia byla wloszka i w kazdym jezyku mowila naprawde dobrze. mnie hiszpanski od zawsze krecil ale zawsze czasu brak. a ja uwielbiam muzyke hiszpanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
We Włoszech,:) podobno jak się zna jeden język to drugi już łatwiej wchodzi, więc jak już tłumaczysz to hiszpanskiego powinnaś się nauczyć bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieje:)) Mieszkasz jeszcze w IT? W jakiej czesci? Ja w Umbrii Aburabi - slyszalam, ze francuski jest trudny, ale akurat niezbyt mnie pociaga choc widze, ze w IT jest przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze marzylam aby perfekt hiszpańskiego sie nauczyć.Język italianski to mój drugi język tak jak polski (urodzilam sie i wychowalam we Włoszech) Iberystyki troche liznelam ale to naprawde mało by śmialo móc sie porozumiewać bez czyjeś pomocy.Mój mąż zna bardzo dobrze hiszpański,wiec jak wyjeżdzamy w te kraje to on jest naszym przewodnikiem :) więc wysluguje sie mężem pomimo że jestem ambitna ,to szybko sie zniechęcam jak zaczyna mnie korepetytować i błyskawicznie wkurzam na niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
Wróciłam już do Polski, mieszkałam w Mediolanie :) A ty od dawna we Włoszech i już na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToksycznaKobita - Moj maz tez zna hiszpanski choc perfekt to nie, studiowal jezyki obce w tym hiszpanski i angielski, teraz jednak malo mowi po hiszpansku, a w pracy uzywa sporo angielskiego. Ja hiszpanskiego chce nauczyc sie bardziej dla siebie by rozumiec dobrze piosenki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Umbrii, raczej juz na stale bo zalozylam tu rodzine, byc moze wroce kiedys ale to zalezy tez od meza i dziecka (na razie jeszcze jest malutkie). Nie ukrywam, ze mam mysli by wrocic kiedys ale boje sie tez ze bede potem tesknic. A jak jest z toba? Masz ochote by wrocic zy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie się słucha francuskiego, to fakt ;) Uczyłem sie 3 lata i dukam, o pisaniu nie ma mowy, hiszpański wszedł mi do głowy po roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
Czasami mam takie myśli,żeby wrócić do Włoch w szczególności po rozstaniu z chlopakiem. Jednak chcę dokończyć studia i chyba troche to mnie trzyma w Polsce. A mozesz mi napisać jakie jest ze studiowaniem, czy są studia zaoczne, czy trzeba znać perfekt włoski ? Czy są jakieś ograniczenia wiekowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WorkHardPlayHard
To dziwne, tak jak pisałam chodzę od dwóch lat do szkoły na francuski (zajęcia dwa razy w tygodniu + kursy letnie) i matura poszła mi świetnie. Wcześniej miałam dwa lata w liceum, ale taka nauka to nie była nauka...nauczyciel był kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowa twe - zeby studiowac we wloszech nie trzeba znac jezyka perfekt. ja spotkalam ie z chinczykami, ktorzy ledwo co dukali na poczatku, jak sobie dali rade potem nie wiem. ja studiowalam w perugii i u mnie byl na poczatku organizowany taki test dla cudzoziemcow, ale nie decydowal o przyjeciu, byl bardziej aby sie zorientowac dla samego siebie. studiow zaocznych nie ma, mozna za to umowic sie na indywidualny tok studiowania. generalnie wyklady nie sa obowiazkowe (choc zalezy to od kierunku) wiec duzo osob szczegolnie jak podejmuje juz prace (na wyzszych latach) zjawia sie na zajeciach raz kiedy. Granic wiekowych tez raczej nie ma. Ja zapisalam sie w wieku 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
portugalski jezyk do najlatwiejszych nie nalezy, ale w sumie gdy sie go wyuczysz bedziesz spokojnie mogla dogadac sie z hiszpaninem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×