Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nauka języków obcych

Polecane posty

Gość gość

Mój 11-letni wnuk mieszka z rodzicami w DE, chodzi do 6 klasy gimnazjum, jego wykładowym językiem jest niemiecki, przez 5 lat chodził dodatkowo do polskiej szkoły[raz w tygodniu na 3 godziny lekcyjne], od pierwszej klasy uczył się angielskiego - nieźle już posługuje się tym językiem. W tym roku doszła nauka języka francuskiego - 3 godziny tygodniowo. O języku rosyjskim nie wspomnę, uczy się jego na przerwach, treningach, ulicy, koledzy i koleżanki tez posługują się tym językiem. Ja przez 9 lat uczyłam się rosyjskiego [kiedyś obowiązkowy język, ale kiedy to było?] i nie umiałam odpowiedzieć po rosyjsku na pytanie jak trafić do hotelu. Moja wnuczka 14 lat, od pierwszej klasy podstawówki mająca w programie naukę języka angielskiego z trudem im tłumaczyła[pytający znali doskonale język angielski] Wnuczek słuchając nas[o dojściu do hotelu rozmawiałyśmy z wnuczką po polsku] szybko przełożył na angielski dodając komentarz po rosyjsku. Po kilku zdaniach tylko z nim rozmawiali. Jak wygląda nauka języków obcych w naszych szkołach?Wnuczka ma piątkę z angielskiego? Kto jej taką notę wystawił? i za co? Jak wygląda nauka języków obcych w naszych szkołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorym,to pisanie po polsku sie klania ... A co to jest DE? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że wnuczek chodzi do niemieckiej szkoły a wnuczka do polskiej? Nie wiem jak uczą języków w naszych szkołach, bo do szkoły chodziłam dawno, ale wiem na pewno, że nauka języków obcych na zachodzie wygląda inaczej i też nie wiem, czym to jest spowodowane, że dzieci uczące się w innych krajach znają drugi czy trzeci język duuuużo lepiej. Pracowałam kiedyś w hotelu. Nigdy nie zapomnę, jak przyjechała do nas grupa Finów- licealistów. Każdy, dosłownie każdy mówił biegle po angielsku, podczas gdy licealiści z Polski ledwo trzy, cztery proste zdania byli w stanie sklecić, z najprosztszych słówek i w najprostszych czasach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nic nie rozumiem o co chodzi babci-nota(ocena?),de(Niemcy?) ...itp.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiesz, rozumiesz, tylko się czepiasz byle się czepić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie,tak jak ja zreszta.To jakies gderanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość97382
rozwiązywanie kursów i testów w internecie daje szybkie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
gimnazjum ,południe kraju , na języku angielskim nauczyciel siedzi na lapku i coś tam sobie robi ,a uczniowie radzą sobie sami , niby mają jakieś ćw do rozwiązania ,ale spytać nie można bo uwaga pt "przeszkadza na lekcji" . Hiszpański- tu wygląda super , dostosowane do młodzieży ,z jajem ,ale wymagająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn 9 lat, w szkole uczy sie 3 jezykow.: angielski codziennie -od 1 klasy niemiecki 4 godz tygodniowo- od tego roku hiszpanski 2 godz tygodniowo- od 2 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
a syn chodzi do szkoły językowej ,czy uczy się gdzieś prywatnie ? chyba że teraz w podstawówce są trzy języki obowiązkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
i to w ogóle Polska ? ,angielski codziennie ? niemiecki 4 x tydzień a gdzie czas na religie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to spoleczna szkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusina
Zdecydowanie polecam e-testy. e-learning robi teraz furorę a to dlatego, że jest skuteczny! ja sama robię testy online i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teranowy
a co to za problem, co nie? jest mnóstwo banków słów, testów online. rozwiązywanie zajmuje chwile a wiedza w głowie pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wirkas
Ja się uczę angielskiego na portalu przedtestem.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusina
Znam ten portal - uczę się tam do matury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość009900
no i jak oceniasz postępy? warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wirkas
Tak warto, jest dużo ciekawych testów. U mnie najlepiej się sprawdziły te gramatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda! dlatego własnie zastanawiam się czy nie lepiej byłoby posłać dziecka od początku do szkoły dwujęzycznej... https://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Prywatnych-DUAL-w-Miko%C5%82owie/974434205907104 jestem ze śląska i myślę włansie nad ta szkołą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×