Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marza25

NIE CHCA MNIE ZAREJESTROWAĆ JAKO BEZROBOTNA A JESTEM W CIĄŻY !!!!

Polecane posty

Mam problem. Przez 5 lat byłam za granica i pracowałam \"na czarno\" ale byłam ubezpieczona ponieważ mąż miał legalną prace. Zaszłam w ciąże i zjechałam do kraju mąż ciągle jest za granicą. Chciałam się zarejestrować w Urzędzie pracy lecz powiedziano mi że jeśli jestem w ciąży to nie mogą mnie zarejestrować. Słyszałam od znajomej że ciąża nie ma nic wspólnego z zarejestrowaniem się jako bezrobotna. Chodzi mi tylko o ubezpieczenie. Moża któraś z was miała taki przypadek.Czy urząd ma prawo mnie niezarejestrowac???? PROSZĘ O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni murza curwa ciebie zarejestrować i ciąża nie ma tu nic do tego!!!! jej już ja bym dała takiej babie w urzędzie,nie douczona czy jak.????? Zadzwoń spokojnie do urzędu i powiedz ze chcesz sie zarejestrować a jesteś w ciąży czy są jakieś przeciw skazania ,może jakieś nowe przepisy..ale bardzo w to wątpię a potem jeśli jednak można,a można na 10000% to zgłoś do wyżej ze zostałaś źle poinformowana i daj babie nauczkę! czegoś to ja nauczy! Ps. ja tez w czasie ciąży sie rejestrowałam...fakt było to 6 lat temu ale przepisy sie na pewno nie zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakaś bzdura
dlaczego nei zarejestrowano Cię??? ja jestem w ciąży i normalnie jestem zarejestrowana idź i domagaj się swoich praw - powiedz, że mają Cię zarejestrować i już a mąż pracuje legalnie, nie na czarno? bo jeśli tak to on powinien Cię ubezpieczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakaś bzdura
na pewno nic się nie zmieniło, bo ja rejestrowałam się niecałe 3 miesiące temu i nie słyszałam by od tego czasu cokolwiek się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania767
ciąża jest widoczna ze nie chcieli cie zarejestrowac ? Jesli nie jest widoczna idz jeszcze raz i sie zarejestruj nie mow nic o ciąży . a jak beda problemy to idz do kierownika urzedu i domagaj sie swoich praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakaś bzdura
ale to czy ciążą jest widoczna czy nie, nie ma nic do rzeczy muszą ją zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz...:):) idź tam i nie daj sie !!! kotek my nie jesteśmy dla nich tylko oni dla nas.:) domagaj sie swoich praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciaża jest widoczna bo juz w 6 miesiącu jestem. mąż legalnie pracuje lecz tylko do konca lipca bo potem wraca do kraju. W tej chwili mam ubezpieczenie ale włoskie wiec w innych krajach jak np polsce mam tylko od nagłych przypadków. a ja musze isć na badania i wizyte u gina. Jutro pojde do tego urzędu i zrobie rozrube. Dziki Wam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakaś bzdura
ja rejestrowałam się pod koniec 5 miesiąca napisz jutro co załatwiłaś i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, powoli :). Ty się rejestruj, muszą cię zarejestrować. Ale możesz iść spokojnie do lekarza, ponieważ nawet nieubezpieczonym, opieka w ciąży przysługuje. Także na spokojnie załatwiaj sobie rejestracje w UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy że w ciaży opieka przysługuje?? Moge isc do przychodni normlanie?? Czy musze tyko prywatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anialisa
Być może że cię nie zarejestrują i mają na to jakiś paragraf. Skoro jesteś tak wysoko w ciąży, to wiadoma sprawa, że żadnej proponowanej przez nich pracy nie podejmiesz, a to przecież Urząd Pracy, a nie ubezpieczalnia. Mogą powiedzieć ci wprost, że rejestracja w urzędzie pracy jest jednoznaczna ze zgłoszeniem gotowości do podjęcia pracy. A w twoim wypadku ewidentnie zależy ci na ubezpieczeniu, czego oni nie omieszkali zauważyć i dlatego mają prawo cię nie rejestrować. Poza tym, zgodnie z prawem jeśli twój mąż ma ubezpieczenie, to powiedzą ci, że powinien cię do niego dopisać. Co ich obchodzi, że to od nałych wypadków? Ja mam taką sytuację, że chcą mi zabrać ubezpieczenie na mnie i dzieci, bo mąż pracuje w Norwegii i też ma ubezpieczenie od nagłych wypadków, pod które ja z dziećmi nie podlegamy. Będę musiała sama opłacać sobie składkę. Ja zaszłam w ciążę będąc zarejestrowana i musiałam co miesiąc latać i donosić zaświadczenia do lekarza, że nie mogę podjąć pracy. Po porodzie dali mi 16 tygodni macierzyńskiego, do 7 lipca i wtedy najprawdopodobniej zabiorą mi ubezpieczenie bądź całkiem wyrejestrują, jeśli nie podejmę proponowanej pracy. Ich nic nie obchodzi, że mam 4 miesięczne dziecko i nie mam co z nim zrobić. Rejestracja w urzędzie pracy to ZGłOSZENIE GOTOWOśCI DO JEJ PODJęCIA, i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna sobie sama
napisz pismo z zapytaniem dlaczeg odmowiono ci rejestracji zrob kopie i idz do sekretariatu dyrektora up niech ci sekretarka podbije kopie ze przyjela dostaniesz pismo na jakiej podstawie ci odmowili :) a tak wogole nie maja prawa z tego co mi wiadomo, jak maz pracuje to ma to guzik do rzeczy ty nie pracujesz i w tej chwili jestes bezrobotna masz byc zarejstrowana. Powiem tak jak ktos wam w urzedzie czegos odmawia proscie o podstawe prawna tej decyzji i ustawe niech wam dadza zobaczyc, maja taki obowiazek !!!! Bierzecie kartke i przepisujecie co tam pisze a pozniej na drugiej kartce piszecie zapytanie dlaczego wam odmowiono i skladacie w sekretariacie i to wszystko :) Dodam ze znam te ich praktyki splawiania petentow i robia to na okraglo :O zwlaszcza kobietom ze wsi ,niewyksztalconym ktore nie wiedza co im sie nalezy :( Co do opieki lekarskiej gwarantowanej kobietom w ciazy to ona jest ale w przychodni tez moga robic problemy jak nie masz ubezpieczenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpierdolcie sie za przeprosze
niem od autorki 😡 i uczepcie się tych wszystkich niedouczonych pijaków, którzy są zarejestrowani jako bezrobotni tylko po to by mieć ubezpieczenie!!! wasz debilizm nie zna granic jak widać 😠 ich spytajcie kto ma łożyć na ich ubezpieczenie, a nie dziewczynę w ciąży o to pytacie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto ma kurwa na- weź człowieku wogóle sie nie odzywaj jak nie wiesz o co chodzi nikt nie kazał ciodpowiadac na post jesli masz mówić nie na temat to spadaj i mnie nie obrazaj, naucz sie troche kultury. taka jedna sobie sama - Dzieki za rade jesli mi odmówia to spróbuje tak zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna sobie sama
prosze bardzo tu jest odpowiedz prawnika na twoje pytanie :) http://64.233.183.104/search?q=cache:jVU-KhuJGiYJ:www.poradaprawna.pl/index_pytania.php%3Fco%3Dpozycja%26id%3D25879+ciaza+a+rejestracja+w+urzedzie+pracy&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl cytat:O ile więc osoba bezrobotna spełnia określone powyżej warunki stan ciąży nie ma znacznia przy rejestracji w PUP, mało tego odmowa rejestracji z tego powodu będzie stanowiło dyskryminację. Co istotne w razie urodzenia dziecka przez kobietę pobierającą zasiłek dla bezrobotnych lub w ciągu miesiąca po jego zakończeniu, okres ten ulega przedłużeniu o czas, przez który przysługiwałby jej, zgodnie z odrębnymi przepisami, zasiłek macierzyński. ja na Twoim miejscu zrobila bym takie halo ze by sie tej babie wszystkiego odechcialo :P napisz na nia skarge tylko najpierw podejdz i zobacz na plakietce jak sie ten wredas nazywa :) pamietaj w 2 egzemplarzach i niech podbija :) domagaj sie odebrania jej premi i innych dodatkow albo nagany i zaproponuj aby wyslali ja na szkolenie doksztalcajace :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna sobie sama
Ty tam wyzej przeklinaku przestan krzyczec ze z twoich podatkow placisz jej ubezpieczenie bo pozniej ten jej "bachor" bedzie placil skladke na twoja emeryture :P o ile dorzyjesz bo przy takim poziomie stresu jak masz cienko to widze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpierdolcie sie za przeprosze
i kto mówi, że autorka nie jest gotowa podjąć pracę????? pytanie kto zdecyduje się ja zatrudnić mając świadomość, że za chwilę pójdzie na macierzyński? a jest gotowa? JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania767
to ze jest w ciązy to nie znaczy ze nie moze podjac pracy .urząd powinien ja zarejestrowac ,bo kazda kobieta nawet w ciązy moze podjac prace . Kto powiedział ze kobieta w ciąży nie moze szukac pracy i w ogole pracowac . Jesli pracodawca nie bedzie chciał zatrudnic ciezarnej to jego sprawa , ale kobieta powinna miec szanse na znalezienie pracy w koncu z czegos musi sie utrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpierdolcie sie za przeprosze
uczep się, mówię ci, tych wszystkich pijaków, którzy korzystają z TWOICH PIENIĘDZY, bo są zarejestrowani jako bezrobotni, a i tak żadnej pracy nigdy nie zamierzają podjąć, bo i po co skoro wybrali życie kloszardów i wolą chlać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna sobie sama
hahaha inwestujesz ciekawe kto w to uwierzy :P jeszcze bedziesz po mopsach pomykac na stare lata i mam nadzieje ze cie tak potraktuja jak ty innych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpierdolcie sie za przeprosze
ona siedzi na kasie w realu, a ty będziesz płacić na nią podatki, frajerze i już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna sobie sama
hahaha juz widze twoja rezerwe finansowa no nie moge ,idz leczyc kompleksy gdzie indziej :P a o rezerwie finansowej i inwestycjach to najlepiej z glowa przy poduszce pomarzyc a nie na kafe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idz sprawdz swoje obligacje i inwestycje czy przypadkiem cos nie straciłes a nie marnuj czas na forum w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania767
nie porównujce kobiety w ciązy z pijakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto porównuje kobiety w ciąż
y do pijaków???? niepoważna jesteś?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakończcie ten temat bo on do niczego nie prowadzi ja juz wsyztskiego sie dowiedziałam i bede próbowac jutro. Dzikuje wszytskim którzy mi pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna sobie sama
dobra nie odpisujcie przeklinakowi nie warto sie znizac do jego poziomu wiec cicho sza.. niech sie powkurza na brak reakcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anialisa
Podałaś link do odpowiedzi z 2005 roku. Od tego czasu zmieniło się choćby to, że nie pracująca matka (jak i dzieci) powinna być wpisana do ubezpieczenia męża. Urząd pracy nie musi obejmować ubezpieczeniem osoby, która ma pracującego męża. Tak samo np. ja będąc zarejestrowana w urzędzie pracy mogę zgłosić do swojego ubezpieczenia męża, który np. właśnie stracił pracę. Nie wiem jaka jest podstawa prawna i jaka ustawa to reguluje, ale tak właśnie zrobili, że nie pracująca żona ma być pod ubezpieczeniem pracującego męża. Urząd wtedy tylko rejestruje osobę jako poszukującą pracy bez zgłaszania do ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×