Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie daje rady przetrzec pomidorow przez sitko

Polecane posty

Gość gość

KUpilam dzisiaj 10kg pomidorow celem zrobienia przecieru. W necie wycztalam , ze nalezy je zblendowac a potem przetrzec przez sitko. Jest to podobno sposob najszybszy i najlatwiejszy a mnie przez moje sitko pzrechodzi tylko sok a reszta miazszu pozostaje na sitku i ni cholery nie przechodzi do garnaka mimo, ze przecieram ile sil. Co robic? Pomyslalam, ze nie bede sie bawic w przecieranie tylko po prostu ta moja zblenderowana pulpe maxymalnie zredukuje i wloze do sloikow. Jak myslicie bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zagotuj pomidory i wtedy przecieraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie zagotowane sa i nic nie chce leciec tylko sok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy są bardzo dojrzałe czy tak srednio ...bo musza byc bardzo! dojrzałe i miekkie MOZE ZA KROTKO GOTOWAŁAS ..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może za krótko gotowałaś,najlepszy jest przecierak do warzyw ja takim sprzętem-dostępny w każdym sklepie z z art.gosp.domowego -5 kg przetarłam w 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margola
Na tę radę już za późno ale na przyszłość powiem Ci jak ja to robię,szybko,bez zbędnego odparowywania nadmiaru soku - od razu gęsty przecier,który wkładam w słoiczki i pasteryzuję:) - umyte pomidory tnę na kilka części i wkładam do sokownika -gdy są już miękkie(dobrze uparowane)z dolnego garnka wylewam wodnisty sok. -uparowane pomidory przekładam małymi porcjami do przecieraka i ucieram,aż zostaną mi tylko pestki i skórki,przez sitko też dobrze i łatwo się przeciera. - przetare pomidory dosmaczam solą,pieprzem i cukrem i hyc w słoiki,pasteryzuję 10 minut i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co dajesz cukier? ja planuje przelozyc to wszystko po odparowaniu do sloikow bez dodatkow no, moze dam troche soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecierak najprostszy jest OK, albo takie jakby sitko z korbką albo taka jakby ręczna maszynka do mięsa tylko z inną górą dostaniesz w każdym sklepie z gospodarstwem domowym być może za długo miksowałaś, ja bym wcale nie miksowała, tylko rozgotowała i przetarła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się nie bawię, miksuję, odparowuję i daję w słoiki z pestkami. Tylko oskórowuję przed gotowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×