Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćMakrelka

NIE ZACHODZĘ W CIĄZE. PORA NA BADANIA. JAKIE?

Polecane posty

Gość gośćMakrelka

Miesiąc temu robiłam TSH i morfologię. Są wzorowe. Co powinnam jeszcze zrobic? Myślałam o testosteronie, prolaktynie i progesteronie. Coś jeszcze radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaka jest twoja waga? jeżeli jest za duza to czasem może przeszkadzać w zajściu w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprócz tego co wymieniłaś to zrób monitoring cyklu .Sprawdź czy masz owulację i zrób posiewy czasami bakterie przeszkadzają w zajściu w ciąże .My staraliśmy się bardzo długo prawie 10 lat mamy córkę ma 8 miesięcy .Powodzenia i życzę szybkiego zajścia w ciążę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej ustalić to z lekarzem. kafeteria nie robiła studiów medycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMakrelka
Ważę 47 kg przy wzroście 158 cm. Monitoring też w planie oczywiście. A którą prolaktynę zrobić? Tą tradycyjną czy Prolaktyne po MTC? Mam juz jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie robiła!! Co druga ma tu dyplom z medycyny, psychologii, pedagogiki, technologii żywienia i dietetyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weissa
Powiedz mężowi żeby zaczął zażywać folik, może wina leży po jego stronie, a kwas foliowy poprawia *****iwość plemników i jakość nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaczyna sie od zbadania nasienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMakrelka
Na razie myslę o zrobieniu swoich badań. W zeszłym roku brałam tabletki anty, wprawdzie tylko 4 cykle ale być może zaburzyły mi one gospodarkę hormonalną. Ostatnie opakowanie w listopadzie. Cykle regularne co 28 dni. Stąd moje pytanie, jakie badania. Jeśli u mnie będzie ok, to zajmę się mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMakrelka
5 miesiecy. OK a co mąż może zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 miesięcy to przecież jeszcze nie czas na panikę. Badanie dla męża - seminogram , jest to badanie nasienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMakrelka
Monia ja wiem, że 5 miesięcy to nie dużo. to nie pierwsze moje dziecko więc wiem jak to działa :) Ale w zeszłym roku miałam duży problem z cerą o podłożu hormonalnym, wyniki miałam przy górnej granicy ale w normie. Stąd brałam tabletki anty. Po odstawieniu nie robiłam ponownie badań na poziom hormonów i pomyślałam że w sumie czemu nie zrobić. Chce iść na kontrolę i na monitoring w przyszłym cyklu i pomyślałam że od razu podrzucę swoje wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczyna się ZAWSZE od badania nasienia mężczyzny - to tylko jedno badanie, które ewentualnie wyklucza "winę" po stronie faceta. Ty badań musisz mieć więcej. Przede wszystkim krew, mocz, poziom hormonów, usg, monitoring cyklu. Jeśli wyjdzie ok, wtedy badanie drożności jajowodów i test na wrogość śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak miesiaczkujesz bardzo regularnie to na pewno nie hormony... Ale bez przesady 5 miesięcy to nie jest długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem, to mogą być hormony- ja mam cykle 28- dniowe- jak w zegarku i problem z progesteronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg miałam. Jajniki w porządku. Morfologia w porządku. Tarczyca zdrowa Monitoring za półtorej tygodnia (chce reszte hormonow zrobić i dać wyniki lekarzowi na wizycie) Czy jeśli mamy dziecko (2,5 roku) to nagle mogła mi się zrobić wrogość śluzu, niedrożność albo inne problemy? Jeśli u mnie bedzue ok to mąż badanie zrobi. Na razie nie chce mu tym truc. Ponawiam pytanie: czy dzień cyklu znaczenie jeśli chodzi o wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ciąży i porodzie też zachodzą zmiany, np. Niedroznosc jajowodow może się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie największy problem może leżeć po stronie męża, bo pogorszyć stan nasienia to banał i oczywiście, e dzień cyklu przy badaniach hormonalnych ma znaczenie, wejdź sobie na parenting na przykład i tam masz napisane kiedy jakie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ciąży i porodzie też zachodzą zmiany, np. Niedroznosc jajowodow może się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj spokojnie po 5 miesiącach nie robi się żadnych badań. Wyjdzie Ci jakiś hormon nieco ponad normę i będziesz o tym niepotrzebnie myśleć, a przecież yo czesto sie samo szybko wyrównuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze za bardzo chcesz?? znajomi 11 lat się starali i nic z tego nie było, zajęli się procedurami adopcyjnymi i zaszła w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiegoś wielkiego ciśnienia z drugą ciąża nie mam. Mam już jedno dziecko i jestem spełniona. Faktycznie hormony lepiej jest badać po 21 dc. Ja aktualnie jestem w 2 dc wiec do monitoringu nie ma sensu. A co może być przyczyną małej (lub braku) ilości śluzu plodnego? Niestety od kilku cykli go u siebie nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej wybrać się po prostu do odpowiedniej kliniki. Badań jest naprawdę wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wszystkie badania robi się po 21 dc, część rob i się właśnie do 5-6, jak np.prolaktynę , monitoring robi się w okolicy spodziewanej owulacji aż do momentu pęknięcia pęcherzyka, a śluz może być wyłącznie przy szyjce i wcale nie musisz go widzieć na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam 2.5 letnie dziecko. Staramy się od lipca 2014, nadal nic. W listopadzie 2014, właśnie po 5 niezabezpieczania się byłam na wizycie kontrolnej wizycieu gina raz w roku. Powiedział że przy moich regularnych cyklach hormonów nie polecą robić bo nic mi to nie da. Jak nie zajde do wakacji to ewentualne drożność jajowodu i badanie nasienia męża. Z tymże ja w 2011 R. miałam pierwszą ciążę pozamaciczna, mam jeden jajowodow więc umnie to trochę bardziej skomplikowane, choć w drugą prawidłową ciążę zaszła już po 3 miesiącach. Moj gin jest bardzo dobrym specjalistą, także wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makrelka a można zapytać jakie to TSH jest? bo norma jest do ponad 4 co jest absurdem, a do ciąży najlepiej mieć ok TSH 1 maksymalnie 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgg
badania powinien zlecać LEKARZ i tylko on. Bzdurą jest mądrzenie się, pytanie się o badania dr. google jak i tak potem lekarz zapewne każe je powtórzyć. Jeśli starasz się dłużej niż rok regularnego współżycia idz po prostu do lekarza bo nie jesteś najmądrzejsza medycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale nie musze być najmadrzejsza medycznie. Oczywiście ze badania powinien zlecić lekarz i może to zrobi. Ja zresztą nie wymyślam sobie nie wiadomo jakich badań. 3 hormony które zwykle się robi w sytuacji nie tylko gdy jest problem z zajściem w ciążę ale też jak w mojej sytuacji z cera i wypadaniem włosów (nie przesilenie) Myślę że jeśli będzie potrzeba to i zrobię te bardziej zaawansowane badania ale to tylko i wyłącznie jeśli lekarz zaleci. Niestety wyników TSH nie znam. Wiem tylko tyle że są "idealne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie by mój gin wysmial jak bym mu przyniosła jakieś badania robione na własną rękę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×