Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

niedoczynność tarczycy

Polecane posty

Gość gość
bierzesz euthyrox? lepiej sie czujesz po tym? ogólnie czy hormony sie wyrównały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę Euthyrox 75(na początku brałam 50). Niby było lepiej przez kilka lat, ale rok temu przeciwciała i TSH mi wzrosły. TSH ostatnio się unormowała, ale przeciwciała nadal wysokie. Endokrynolog polecił mi Selen z witaminą E i zobaczę jakie będę mieć po tym wyniki. Oczywiście Euthyrox cały czas biorę. Jeżeli chodzi o ogólne samopoczucie, to jest różnie. Nie mam za bardzo siły, jestem rozdrażniona, ciągle mi zimno, a nieraz czuję się tak jakby to był ostatni dzień mojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jakim tempie spadało ci TSH? możliwe że mi w ciągu roku spadło z 4.2 na 2.5( nie za wolno?) i do tego wzrosło ft4 do 20 czyli górna granica normy ,gdzie wcześniej było ok 15. przeciwciała anty TPO miałam 22 a teraz mam 8 po roku brania tabletek... mam jeszcze zbadać anty TG , ale obawiam się że i tak nic nie wyjdzie bo skoro TPO spadło to i TG pewno też i nie wykryje Hashimoto , mimo tego że moge je mieć. a ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz spróbować ziół o. Klimuszko na niedoczynność tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TSH to w sumie szybko i spadło, 3 miesiące po nowej dawce. A długo bierzesz lek? I w jakiej dawce? Mam 22 lata, na niedoczynność choruję od 12r.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jak z utrzymywaniem wagi? Czy to jeden z mniejszych problemów w porównaniu z samopoczuciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 24 lata i od roku choruje tzn. mam zdiagnozowane i rozpoczęte leczenie. Jeszcze 3 lata temu moje TSH było w normie ,choć w tej górnej granicy i w ciagu dwóch lat rozwinęła się niedoczynność. Lek biorę od roku w dawce najniższej N25. Teraz zmieniłam lekarza bo poprzedni straszył mnie, że urodze nienormalne dziecko w przyszłości ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarka mówiła, że jak uregulowane jest to z ciążą okej. Ja będę mieć usuwaną tarczycę (nie mam na razie ani niedoczynności ani nadczynności) Ale przyznam się, że będe się bała i wątpię bym celowo próbowała zajśź. Jednak to bardzo delikatna sprawa, trochę stresu, zmienią się poziomy hormonów a na płód może mieć to ogromny wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam niedowage i przytyć nie mogę co wydawałoby się dziwne przy tej chorobie , miałam tez takie objawy jak senność , sucha skóra rozdrażnienie ale nie dokuczało mi to zbytnio..może dlatego że jak narazie mam postać subkliniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego będziesz miała usuwaną skoro hormony w normie, masz jakieś zmiany ? moja mama i jej tzy siostry maja chora tarczyce i wszystkie maja zdrowe dzieci , jedna ma aż pięcioro. z tym że córki tez leczą sie na tarczycę. Jedynie mojej mamie jak w ciązy z bratem była odklejało sie łożysko, a wcześniej dwa razy poroniła.. mimo tego , że miała wole w ciązy ,lekarka widziała ze ma tarczyce ale jej nie leczyła w związku z tym mama miała problem z donoszeniem, ale dziecko zdrowe, tyle że wcześniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam też niedowagę, po usunięciu cholera wie co się będzie działo :O Ale no znałam taką babkę, drobniutka i chuda była a już była w normalnej, jawnej fazie choroby. Więc zawsze jakis tam odsetek "inny" jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, mam wole wieloguzkowe, niestety na obu płatach. Wiem, że generalnie da się, ale ja nawet bez problemów z tarczycą mam mniejsze szanse na zajście i w związku z tym wszystkim za bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tę mam niedoczynność. Biorę Letrox. Przed planowaną ciążą zwiększyłam dawkę hormonu i w ciąży także (po konsultacji lekarskiej). Nie było problemów z poczęciem. Ciąża donoszona. Dziecko zdrowe. Teraz tarczyca wyrównana. Nie mam nadwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będzie dobrze, znam jedną osobe po usunięciu tarczycy , funkcjonuje normalnie tylko musi często kontrolować hormony.wydaje mi się, że ogólnie długotrwale leczona niedoczynność i, mimo tego że leczona i tak prowadzi do większych zaburzeń hormonalnych, problemów z jajnikami np. pcos z czasem cukrzycą , krążeniem... dlatego jestem zdania że im wcześniej tym lepiej póki organizm nie jest jeszcze tak zrujnowany bo z wiekiem jest coraz ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy hashimoto ogólnie jest ciężko, i z hormonami i z wagą, leki dużo swojego robią, u mojej mamy sa takie skoki wagi,że masakra ;/ teraz chodzi tutaj http://slimcenter.pl gdzie ma ułożoną specjalnie dietę przy hashimoto, dopiero zaczęła, ale trafiła na naprawdę rewelacyjną dietetyk, która daje mega wsparcie. Zobaczymy, jak to będzie, jestem dobrej mysli i wam tego życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy niedoczynności tarczycy, zarówno pełnoobjawowej jak i subklinicznej niedoczynności tarczycy mogą być bardzo różne i dotyczą różnych układów narządów. Utrudnia to jednoznaczne postawienie diagnozy. Dlatego tak ważne jest przedstawienie lekarzowi wszystkich dolegliwości oraz wykonanie podstawowych badań, by określić poziom hormonów tarczycy w organizmie. Jakie są objawy niedoczynności tarczycy? Objawy niedoczynności tarczycy są na tyle różnorodne, że często zdarza się, że pacjenci leczeni są z powodu kilku różnych chorób (np. depresji, zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, problemów skórnych czy sercowych). Dotyczy to zwłaszcza postaci subklinicznej niedoczynności tarczycy. Jakie objawy mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy? Subkliniczna niedoczynność tarczycy: objawy W przypadku subklinicznej niedoczynności tarczycy nie stwierdza się typowych objawów (przy obniżonym stężeniu hormonów tarczycy), ale mogą występować: stany obniżonego nastroju depresja zaburzenia gospodarki lipidowej - tj. zwiększone stężenie cholesterolu całkowitego i frakcji LDL, co zwiększa zagrożenie miażdżycą i chorobami układu krążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×