Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Niedoczynnosc tarczycy wypowiadajcie sie

Polecane posty

Gość gość

Prosze o wpisy osob ktore maja niedoczynnosc tarczycy. Jak sie u was objawia, prosze o spostrzeżenia dotyczace choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co chcesz konkretnie wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mało masz wypowiedzi chorych na niedoczynność w sieci? wystarczy trochę poszukać, to nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zastanawia mnie czy przy niedoczynnosci jest brak apetytu i zimne stopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i czy moze byc to zwiazane z choroba hashimoto, o ktorej niedawno sie dowiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pierwszym objawem było wypadanie włosów. Garściami. Przytyłam też 5 kg, niedużo, ale jest to widoczne, stałam się bardziej 'nabita' i bardzo ciężko jest mi powrócić do wagi, w której czułam się najlepiej. Mam (miałam) też problem z potliwością. Najbardziej jednak zwróciłam uwagę na wypadanie włosów a do zbadania namówiła mnie babcia, bowiem z jej strony wszystkie kobiety cierpią na tę przypadłość (ona, jej siostry, moje siostry cioteczne także). Poszłam więc się zbadać i potwierdziło się, że niedoczynność tarczycy dotyczy też mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu równiez karmimy tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze objawy to oczywiście wypadanie włosów, potliwość okropna, ciągłe uczucie zimna i zmęczenia. Od prawie już 5 lat choruję na hashimoto. Na ostatnim usg wykryto guzka, czekam na biopsję pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co dynie cieszysz???ze czekasz na biopsje??nie ma sie czym chwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mogłam spać. I prawdę mówiąc, biorę euthyrox 100 już trzy lata i dalej mi nic nie pomogło. Jedynie TSH w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ci nie pomogło to juz ci nie pomoze to po co sie trujesz juz 3l????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślisz, że można chodzić od tak sobie z niedoczynnością? A może będę miała ochotę założyć rodzinę w niedługim czasie? Ale tutaj są głupio-mądrzy ludzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA35
Mam niedoczynność (Hashimoto), już 15 lat. Biorę leki: letrox. Tarczyca ustawiona. Wczesne objawy : mega osłabienie, otępienie, zimne ręce i stopy, smutek i apatia. Przed planowaną ciążą dostałam większą ilość hormonu i w samej ciąży także. Zaszłam w pierwszym cyklu, nie było problemów z owulacją (choć zakupiłam testy żeby wszystko zaplanować). Dziecko donoszone, dorodne i przede wszystkim zdrowe. Ma teraz 4 lata. Jemu też badam zbadałam TSK. Jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA35
TSH oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.09.09 Mysle ze trzeba nakarmic tarczyce aby funkcjonowała prawidłowo ,a nie truc sie chemia która nie leczy tylko rozwala zołądek,watrobe i nerki nie wspomne juz o róznych działaniach niepozadanych,trzeba myslec nie nazywac kogos głupio madrym jak ci dobrze radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche masz rację, przy tak silnych lekach warto jest mieć na to uwagę. U mnie długo nie mogłam dobrać diety w hashimoto, czasem jeszcze mam problemy, choć chodze do dobrego dietetyka, który nie pozwala mi się załamywać i współpracuje z lekarzem ( http://slimcenter.pl ) - dodatkowo czasem apatia, osłabienie, pogorszenie stanu włosów. Jest trochę lepiej, dzięki diecie, bardzo mnie wspierają ale wiem,że to jeszcze sporo walki o prawidłową wagę bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×