Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Zapraszam wszystkie chetne panie mieszkajace w Niemczech, do podzielenia sie swoim doswiadczeniem w temacie ciazy jej rozwiazania jak i macierzynstwem i zyciem w Niemczech. Ja jestem w 16 tyg ciazy i fajnie byloby podzielic sie spostrzezeniami z inna przyszla mamuska mieszkajaca na obczyznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalozylam kiedys podobny topik i... coz umarl smiercia naturalna bo nikt nie pisal. Jak masz jakies pytania to pisz smialo ja jestem tu czesto :) Tez jestem w ciazy tyle, ze troszke dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o fajnie, ze sie odezwalas. Tak czasem brykam po tych topikach i wiem, ze jest sporo dziewczyn z Niemiec wiec moze dolacza do nas. Z jakiego miasta jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja to mam duuuzo pytan:) Tymbadziej, ze mieszkam od niedawna w Niemczech (ogolnie na obczyznie juz 5 lat) i nie mam tu zbyt wielu znajomych, ktorych temat ciazy dotyczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do znajomych to fakt trudno o takich :) ja mam tyle szczescia, ze moja przyjaciolka tez jest w ciazy i tez po raz pierwszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ile USG pokrywa ubezpieczenie panstwowe? Jest ktoras z Was z okolic vechty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Hannoveru,ojej już nie pamiętaj ile było USG w ciąży,4-5? Wiem,że 3D miałam,czy tam 4D,nie wiem dokładnie jak to się tam nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja chodze jak narazie prywatnie co m-c a wiem, ze ubezpieczenie tylu wizyt nie pokrywa. Zaluje tylko, ze moj lekarz nie ma sprzetu na ktorym moglby mi nagrac plytke CD z takiego badania- bezcenna pamiatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o z Hannoveru, to 130 km ode mnie:) Moglybysmy zrobic taka tabelke na ktorej kazda po skopiowaniu sie wpisze wtedy bedzie wiadomo skad jestesmy bez ponawialnych pytan:) guess82....... Lohne......16 tydzien ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guess82............... Lohne............16 tydzien ciazy madziaatg.............Hannover.......David,2latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja płaciłam tylko w ciąży za test glukozą,a,że się tak spytam,masz obywatelstwo niemieckie bądź mąż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze caly czas panstwowo i tez wypada mi wizyta raz w miesiacu. Co do usg to refundowane sa 3 jesli nie ma zagrozonej ciazy, co do usg3D to lekarz moze je robic w ramach "normalnego" usg jesli ma sprzet. Co do tych na plytkach CD czy DVD to sa odplatne. Ale powiem wam, ze i tak duzo zalezy od lekarza guess82............... Lohne............16 tydzien ciazy madziaatg.............Hannover.......David,2latka 321Mysza..............Gtersloh........Philip, 26 tydzien ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obywatelstwa nie mam ale mam cos lepszego- meza:)) Ja od 10 maja bede w AOK i jak narazie musze chodzic prawytnie ale nie powiem ze prywatnie jestem jakos lepiej traktowana . kazda wizyta trwa nie dluzej niz 10 min ciagle slysze ze ciaza przebiega prawidlowo, bardzo sie z tego ciesze ale wiadomo ze chcialabym cos wiecej uslyszec tymbardziej ze to 1 ciaza. dodam ze jezdze do niego az 30 km do Ankum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321Mysza masz racje , ze to zalezy duzo od lekarza. Mialas juz robione badanie polowkowe? duzo mierzenia co? to jeszcze przede mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guess82............... Lohne............16 tydzien ciazy.....syn Fabian madziaatg.............Hannover.......David,2latka 321Mysza..............Gtersloh........Philip, 26 tydzien ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 3D bo akurat moja lekarka ma taki sprzęt,więc w ramach normalnego USG.. a jak położne już macie wybrane? :)) a i możecie wysłać ksero mutterpass do Familie in Not czy jakoś tak się nazywała ta instytucja i dostaniecie wyprawkę przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz moj tez ma 3D i 4D ale jeszcze nie mialam okazji widziec dziecka w 4, upomne sie przy kolejnej wizycie w maju:) Co do poloznych , to jeszcze nie wbralam. ten szpital jest 30km ode mnie wiec sie w ogole zastanawiam czy nie zmienic na cos blizej ale wolalabym tam gdzie moj lekarz prowadzacy. i tu wlasnie mam dylemat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaatg- masz pozytywne wrazenia z porodu? przy porodzie jest tylko polozna, czy lekarz tez? jak tu jest ze znieczuleniem, podaja go na zadanie? c.cesarskie tez mozna na zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie rodziłam tam gdzie lekarz prowadzący,rodziłam w szpitalu gdzie miałam położną,do szpitala się trzeba na poród zameldować wcześniej dość tak.. ogólnie z moim porodem to przeboje były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ja mieszkam w Monachiu jakieś 7 lat.Moja córcia w maju skończy roczek.Ja mam lat 33.rodziłam w szpitalu uniwersyteckim i nie złuje,opieka super.Mała przez 4 dni pobytu w szpitalu miała kompleks wszystkich badan,nawet usg bioderek.Wszystkie wizyty,usg w ciąży miałam bezplatne,tez jestem wAOK.Na 3D byliśmy w specjalnej klinice,mąż z wrażenia mało mi reki nie zgniótł.Niezapomniane wrażęnie!!! Przy porodzie jest położna ,ja miałam nawet 2,a lekarka jest jedna na kilka sal.W końcowej fazie była prawie cały czas,bada dziecko ,zakładała mi szwy.Tutaj nie ma nacinania,więc popękałam podczas porodu.Ogólne ppodejście do kobiety rodzocej b.dobre.Można wybierac ,jak sie chce rodzić,np.w wannie.wszystko bazpłatne.Szpital poleciły mi 2 znajome,które tez tam rodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba raczej wybiore polozna w szpitalu tam gdzie moj lekarz urzeduje.a ile wczesniej trzeba zglosic prosbe o polozna? jak to sie w ogole wybiera jakos z list, czy poprostu przyznawana jest droga losowa? opowiedz o tych przebojach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki wpisz sie prosze w nasza tabelke:) swietnie sie czyta takie pozytywne wrazenia. W Niemczech nie ma nacinania krocza? slyszalam ze wlasnie nacinanie jest gorsze niz pekniecie, bo rana sie dluzej goi. A jak wyglada sprawa rodzenia i znajomosci jezyka ?ja sobie radze ale w takiej stresowej sytuacji roznie to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×