Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zelazo

Niski poziom zelaza we krwi

Polecane posty

Gość zelazo

Czy taki poziom zelaza moze byc juz niepokojacy: 52 ( 50 - 150 g/dL ) i co moze byc tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adela_89
ja mam poziom żelaza 36, ale w moim przypadku to przez ciążę ;) i lekarz kazała mi jeść dużo buraków codziennie, nać pietruszki i powiedziała że po miesiącu powinno wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Ano widzisz, ja w ciazy nie jestem :) bede wcinac te buraki i pietruche, dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gemma80
Obfite miesiączki lub problemy z tarczycą. Zrób TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Tarczyca w normie. Miesiaczki umiarkowanie obfite i w miare regularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gemma80
Czyli anemia :) tabletki i zmiana diety powinny pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goracy dzień
taka madralisnka a jak wyniki tzreab odczytac to zniekneła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Znalazlam cos takiego na temat niskiego zelaza...kurde cos w tym jest bo czesto mam jakies dolegliwosci zoladkowe... "Przyczyną zaburzeń mogą być zmiany w błonie śluzowej żołądka. Na skutek przewlekłych zmian zapalnych dochodzi do intestinizacji czyli zaniku wytwarzania przez błonę śluzową żołądka tzw. czynnika niezbędnego do włąściwego wchłaniania vit. B12. To często bywa przyczyną niedokrwistości. W takich przypadkach należy stosować substytucyjne podawanie vit. B12 w zastrzykach."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hytr77777
Lecze od paru lat.Tylko tabletki lub zastrzyki.Samo nie minie,malo prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hytr77777
Wiesz ile kilo dziennie tej pietruszki powinnas jesc zeby byl jakikolwiek efekt?Tabletki przyjmuje sie minimum 3-4 miesiace.Nie czujecie sie zle?Slabo,nerwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
sok z buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miumiuu
U ciebie poziom hemoglobiny jest okej, żelazo mieści się w normie więc nie masz się czym martwić. Ja mam anemię i niestety tylko leki na receptę i pewnie do końca życia. Jak nie biorę żelaza w tabletkach to hemo potrafi mi spaść nawet do 8, wtedy czuje się masakryczni ciągle bym spał, zero koncentracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hytr77777
Przy tak niskim zelazie stezenie jest za male w burakach.Ale co ja tam sie znam,tylko 10lat sie lecze,2 razy w roku seria;) ze strony http://www.poronienie.pl/forum/topic.php?id=2368 "Oto zawartość żelaza w 100 g produktów: Zawartość Produkt żelaza w 100 g wątroba wołowa 0,30 mg szpinak 0,20 mg nać buraków 0,20 mg chleb z pełnego ziarna 0,20 mg ziemniaki 0,10 mg jaja 0,10 mg wołowina 0,10 mg groszek zielony 0,10 mg marchew 0,10 mg kapusta 0,06 mg chleb biały 0,06 mg buraki 0,05 mg twaróg 0,03 mg "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Dzieki za odpowiedzi:) No dziwi mnie to troche, ze hemoglobina w normie a to zelazo takie marne. Czyli mowicie, ze jedzeniem nie podgonie raczej tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wit b12, to jest ppodawana, gdy wartość mcv jest powyzej 100 ale u ciebie nie widziałam wszystkich wyników i trudno coś rzec najlepiej zrobić sobie poziom ferrytyny - ona oddaje właściwy obraz żelaza w organiźmie poza tym hgb, rbc są jak narazie ok, ale gdy zapasy zelaza sie wyczerpią, to i te parametry zaczną spadać płytki krwi do anemii nijak się mają, to zupełnie inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
MCV : 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mcv w tym poziomie to jest super poziom musi być co najmniej powyżej 110, nawet nie 100, zeby mówić o anemii megaloblastycznej i niedoborze wit b12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może śrubkę zjedz?
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Dzieki. To ja juz nie wiem co z tym zelazem, jaki jest powod jego niskiego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogą być różne przyczyny poczytaj, nie koniecznie z powodów żywieniowych i proponuję oznaczyć poziom FERRYTYNY przy niskim poziomie żelaza we kwri zawsze powinien ten poziom być oznaczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
No o ferrytynie niestety w wynikach nic nie mam, ale nastepnym razem poprosze i o to, dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Ciesze sie, ze nie anemia. Doktor olal sprawe i powiedzila tylko, ze moge czuc sie lekko oslabiona przy niskim zelazie. Nic wiecej nie poradzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha, bo zazwyczaj zwykły lekarzyna ma w nosie nas i nasze zdrowie wykwalifikowani lekarze oznaczają jej poziom, ale tylko hematolodzy, którzy wiedzą o co chodzi w życiu leukocycty do parametrów czerwonokrwinkowych też mają sie nijak o anemii mówimy gdy są ponizewj normy: hgb, rbc, hct i mvc - lub przy dolnej granicy normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
ok, dzieki za informacje, hematokryt: 40 %, reszte juz podawalam wiec tak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
ok, dzieki za informacje, hematokryt: 40 %, reszte juz podawalam wiec tak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może coś z wątrobą, labo inna cholera, poczytaj, zobacz sama z jakiego powodu bardzo obniza się poziom żelaza (u ciebie jak narazie w normie, ale bardzo niskiej) moze to twoja uroda i zawsze tak miałaś tylko nie wiedziałaś najważniejsze, ze narazie jesteś dotleniona, a w zasadzie twój mózg, ale musisz kontrolować te poziomy jak narazie i zobaczyć co będzie być moze będzie potrzebna suplementacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiopi
hytr77777 - jaką stosujesz terapię, jakie zastrzyki? Ja miałąm hemoglobinę - 8 a żelazo 18 (60-160) i brałam 3 mce tabletki a teraz powtórka badań. Czułam sie dobrze, ani śpiąca ani zmęczona. hm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
Moze faktycznie cos z watroba, nie wiem czy drogi zolciowe tez moga miec znacznie bo mam kamien w woreczku i dosyc czeste kolki zolciowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×