Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to ja22222

notariusz darowzna dom

Polecane posty

Gość to ja22222

sytuacja wyglada tak: jestem wlascicielem domu od kotrego odpisaly mi sie 2 siostry. teraz sytuacja sie skomplikowala bo musz ena stale wyjechac na drugi koniec polski, rodzice zaprowponowali ze dadza mi na polowe mieszkania jak obdaruje siostry po 1/3 domu. co wy na to? dodam ze siostry zostaly juz spalocne wiec to tak jakby dostaly spadek po raz drugi, maja juz swoje mieszkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzorzdżina
no chyba logiczne że spłacasz je po raz drugi, matematyki nie znasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
nie zgadzaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja22222
tyle ze ja te pieniadze na mieszkanie przyjaleam ale nie podpisalam jeszcze aktu notarialnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez sensu - to masz oddać dom , żeby dostać pół mieszkania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVVVVA
Jesteś właścicielem domu? Siostry już nic do niego nie mają, tak? Człowieku, nie rób tego. Lepiej wynajmij ten dom lub sprzedaj, ale nigdy nie dopisuj sióstr!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja22222
wtedy by bylo dla kazdje z z nas 1/3 domu, plus pieniadze na pol mieszkania a siostry plus pieniadze ktore zostaly ze splaty domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja22222
tak ale nie mam kasy zreby kupic mieszkanie, musialabym tu jeszcze w dodoatku utrzymywac dom, a nie stac mnie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja22222
dodam z erodzice maja dozywotna sluzebnosc w tym domu i tam mieszkaja ale wlascicielem jestem ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
skoro rodzice w tym domu dalej mieszkają i mają mieszkać do śmierci to mają obowiązek pokrywać rachunki za ten dom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
i za diabła nie rozumiem, po co już porobili zapisy - i co? - za każdym razem gdy zmieni się sytuacja twoje czy sióstr, będą kazali się wan dopisywać i odpisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wredniucha nie mają
takiego obowiązku, to obowiązek tego, kto wziął spadek, nawiasem mówiąc to głupota pozbywać się majątku za życia i czekać na łaskę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co znaczy odpisały się
zrezygnowały ze spadku czy je spłaciłeś i możesz to udowodnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
no to skoro mu rodzice przepisali i nie mają zamiaru domu utrzymywać to nie pozostaje nic innego, jak część domu wynająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja22222
sa splacone ale nieformalnie, nic nie jest udokumentowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co znaczy odpisały się
no to maja prawo do zachowku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co znaczy odpisały się
poza tym skoro wyjeżdżasz na stałe a rodzice dali ci kasę, to nie powinieneś być pazerny i zgodzić się na propozycję rodziców. Ważniejsze od kasy są więzi rodzinne, wcześniej czy później to zrozumiesz, obyś podjął właściwą decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
współczuję głupoty rodziców - wyjdzie z tego wielka awantura, która tylko skłóci rodzeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sprytnie można obchodzić zakaz reklamy usług prawniczych z tym tylko, że dobrych prawników na siłę nie trzeba reklamować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyglada to dobrze i nie sadze ze wyjdzie z tego cos dobrego. Przede wszystkim jesli twoi rodzicie maja dozywotnia sluzebnosc to oni musza sie zajmowac domem, wiec ty kosztow nie powinnas ponosic. Najlepiej to jakbys sie skontaktowala z jakims notariuszem zeby obgadac sprawe. W rudzie slaskiej jest dobry Bukowski na ulicy niedurnego http://www.notariuszrudaslaska.pl/ Trzymam kciuki zeby sie sprawa jakos rozwiazala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam jednego bardzo dobrego notariusza: http://www.tarkowski.pl/ Jest terminowy, rzetelny i przede wszystkim ma przystępne ceny. Dodam, że jestem z Wrocławia i mój notariusz również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze sprawa nie bedzie latwa i potrzebujesz dobrego prawnika albo notariusza, ktory ci doradzi co i jak. Wiadomo ze taka porada troche kosztuje, ale mysle ze i tak lepiej teraz wydac troche pieniedzy niz pozniej sie martwic. Ja sprawy notarialne zalatwialam u swojego notariusz Szczesnego z Wroclawia http://www.notariusz-szczesny.pl/ Bardzo sympatyczny czlowiek, z podejsciem do klienta. Poza tym nie robi wszystkiego na lapu capy, byle tylko szybko, a zawsze dokladnie i solidnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawdą jest, że w takich sytuacjach warto poradzić się jakiegoś dobrego specjalisty - prawnika, notariusza, ja przed podjęciem decyzji zawsze konsultuje się z www.notariusz-prawobrzeze.pl/ muszę mieć pełne informacje przed podjęciem ważnej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RomaTrycz
ja też jestem za kontaktem z dobrym notariuszem. Sprawa wygląda na dość skomplikowaną, więc warto zasięgnąć rady specjalisty. Z mojej strony mogę polecić http://www.rgkancelaria.pl/czynnosci.html. Działają sprawnie i skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche się skomplikowała Twoja sprawa, nie wiem jakie masz układy w rodzinie … może wynajmij ten dom? –odbijesz się finansowo i będziesz mogl działać dla siebie tylko i wyłącznie, albo skontaktuj się z notariuszem - na pewno podpowie cos sensownego, jeśli chcesz mogę podac adres kancelarii http://www.notariuszkarczewska.pl/ , która kiedys sporzala dla mnie akty notarialne – bylam bardzo zadowolona z ich pracy oraz podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim: ile jest warte mieszkanie, które zamierzasz kupić, a ile ten dom? bo podejrzewam, że 2/3 domu to jednak więcej kasy niz 1/2 mieszkania. także zamienił stryjek siekierkę na kijek. po drugie nie rozumiem, dlaczego ty masz samodzielnie utrzymywać dom, skoro mieszkają w nim również rodzice. osoby powyżej mają rację, że jest to sprawa dla notariusza, jak nie dla radcy prawnego w ogóle. znam dobrą panią notariusz w Łodzi, może ci się przyda www.annakopczynska.notariusz.pl. pamiętaj nie rób niczego pochopnie, bo potem będziesz żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prowokacja założona w celu reklamy firm prawniczych ale jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się nie godziła, skoro juz je spłaciłas. Jak to Twój dom to mozesz go sprzedać i kupic inne tam gdzie bedziesz mieszkac. A jak nie chcesz sprzedawać obcemu to moze ktoras z siostr odkupi go od Ciebie? a ty bedziesz miec na nowe lokum :) Ja coś o formalne strony sprawy mozesz zapytac notariusza http://notariusz-balas.pl/czynnosci-notarialne/ mi pomogł ze sprzedaza mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No najlepiej sie wybrac do notariusza i poprosic o poradę. Zna się na rzeczy to bedzie wiedzial, jak rozwiazanie bedzie dla ciebie najkorzystniejsze. MI niedawno w kilku kwestiach pomogl http://www.notariusz.bielsko.pl/ , polecam, solidny i godny zaufania prawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×