Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adghj

Obawy

Polecane posty

Gość adghj

Witam, ostatnio doszłam do wniosku że z moją psychiką jest coś nie tak. Strasznie,ale to strasznie obawiam się ciąży. Mam chłopaka, z którym zaledwie 3 dni temu doszło do stosunku. Za każdym razem kiedy już byłam zdecydowana to zrobić, pojawiały się obawy. To jest męczące, ponieważ nie potrafię sobie wybić tego z głowy. Zawsze jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Tylko jak sobie wmówić że nie koniecznie to przytrafi się mi akurat teraz? I jakie zastosować środki ostrożności. Podkreśliam że nie skłaniam się ku braiu tablete, proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś miałam to samo. Stosujcie prezerwatywę, jeżeli tabletki Ci nie odpowiadają. Zawsze to nie 100% pewności, ale coś. Albo prowadź sobie kalendarzyk i współżyjcie w dni niepłodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli nie chcesz stosowac antykoncepcji to polecam metodę "szklanka wody zamiast" Polega na tym, ze jak będziecie mieli uprawiać seks, to napijacie się zamiast tego zimnej wody a zapał ostygnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adhgj
Przezabawne,doprawdy, Nikt nie mówił tu o niechęci do antykoncepcji, Zdrowie nie pozwalała mi na stosowanie co niektórych leków. Pytam poważnie,i oczekuję poważnych odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile masz lat? Miałam ten sam problem, kiedy kochałam sie z chłopakiem i stosowaliśmy prezerwatywy. W końcu poszłam do ginekologa, biorę tabletki, ufam im i już się nie stresuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adhgj
Mam 22 lata. Ale mój okres przesunął się, i nie jestem w stanie nawet w zbliżony sposób obliczyć dni płodnych. Jedynie mogę przypuszczać kiedy je mam. Mój chłopak wyjeżdza,dlatego między innymi zdecydowała się na to. Bardzo tego chcę,ale moja głupia psychika psuje każdą miłą chwilę, tym bardziej że przeraża mnie myśl,że własnie tego dnia wystąpią u mnie dni płodne. Wydaje się to być zabawne, wiem, sama czasem sie z siebie śmieje,ale momentami nie jest mi do śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwy1983
poczytaj trochę o tym jak można zajść w ciąże... potrzeba trochę się dowiedzieć by zrozumieć że zajście w ciąże jest równie łatwe jak i trudne... należy poświęcić trochę czasu by zaobserwować swoje ciało i wtedy wyznaczyć sobie pewne nawet przybliżone ramy dni płodnych i niepłodnych do tego stosować prezerwatywę i możliwość zajścia w ciążę będzie mały... Na koniec dodam że jeżeli nie wyobrażasz sobie siebie jak matki i swego partnera jako ojca swoich dzieci w tym momencie, to powinniście odłożyć współżycie do czasu aż poczujecie że tego chcecie i pragniecie i będziecie w stanie temu sprostać... W innym wypadku stosując wszelkie możliwe zabezpieczenia w Twojej głowie będzie siedzieć myśl że po stosunku zajdziesz w ciążę... i to nie będzie strach przed ciążą... tylko obawa że twój związek się przez to rozpadnie a ty sama nie będziesz gotowa na bycie matką....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre połączenie to prezerwatywa i współżycie tylko w dni niepłodne. Możesz je sobie wyznaczać np testerem na slinę. Ja mam afrodytę i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×