Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zasłodzona

obciążenie glukozą 75

Polecane posty

Gość zasłodzona

Hej dziewczyny, mam pytanie w związku z badaniem obciążeniem glukozą. Jestem w 18 tygodniu, lekarz podejrzewa cukrzycę ciążową i zlecił mi badanie glukozą 75. Poszłam dziś rano, niestety nie udało się bo 45 min po spożyciu zwymiotowałam. Mam jednak pewne wątpliwości co do tego roztworu. W pierwszej ciąży też robiłam to badanie i dostałam szklankę mega słodkiej wody. Nie było przyjemnie ale do przeżycia. Dziś pielęgniarka wręczyła mi tą glukozę ledwo co zamoczoną w wodzie. To praktycznie nie było rozpuszczone tylko mokry proszek, którego nie dało się pić tylko jeść łyżeczką. Mam wrażenie, że każdy by po czymś takim zwymiotował.... Jutro mam wypić roztwór w domu i przyjechać na samo pobranie. Mam zamiar rozpuścić ten proszek w takiej ilości wody żeby to się dało normalnie wypić i żeby mi nie trzeszczało między zębami. Inaczej tego nie widzę. Czy Wam zdarzyło się dostać taki proszek? Bo z kim nie rozmawiam to każda koleżanka miała zawsze wodę do picia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to w domu masz to wypić ??? od początku masz siedzieć na d***e pod gabinetem, bo będzie przekłamanie. Mnie zawsze do obciązenia podawano roztwór z cytryną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glukoza powinna być rozpuszczona w ok szklance wody, jaki debil dał ci coś takiego? Grrr... Opierdzieliłabym równo pielęgniarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby nie jestem w ciąży ale tez jesli juz miałam takie badania to moja glukoza była okropnie słodka, ale w postaci płynnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak w domu, jak krew pobiera się bezpośrednio przed wypiciem? Rany i to trzeba rozp. w szklance wody. No ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie wrzucila do chłodnej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam 2 razy robioną glukozę 50 i 75 i za każdym razem była rozpuszczona w szklance wody. Po 50 - zemdlałam - ponoć naturalny stan. A przy 75 - było ok , ale dostałam do roztworu sok z cytryny . Moja gin. jak również Panie w laboratorium powiedziały że mogę wypić miksturę w domu lub w ośrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasłodzona
Ja dziś miałam to pierwsze pobranie już zrobione dlatego jutro nie muszę tam jechać na samo picie tylko wypić w domu. Dla mnie to lepiej bo siedzenie na zydelku w korytarzu przez godzinę nie jest niczym fajnym wolę się położyć w domu i po 45 min mąż mnie tam zawiezie. Najbardziej mi chodzi o tą konsystencję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozpuszczasz w szklance ciepławej wody. Możesz dodać troche soku z cytryny. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mialam rozpuszczona w zimnej wodzie z dodatkiem cytryny. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×