Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anemiczka..................

OD CZEGO MOGĘ MIEĆ ANEMIĘ?

Polecane posty

Gość anemiczka..................

Bylam u lekarza pracy, po zaswiadczenie do pracy i tak dodatkowo dal skierowanie na badanie krwi. Mój lekarz rodzinny stwieerdzil, ze mam anemie. Z jakich powodów mozna miec anemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anett22
Przyczyną anemii są często bardzo obfite miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssaaaaaaaaaaaa
to na pewno nie, mam normalne raczej, na pewno nie są obfite jak coś szukalam w necie o anemii, to tam wszedzie, ze jeste wiele rodzaji anemii, i różne mogą być powody, lekarz kazał mi jeszcze zrobic badanie moczu i kału, ale można na podstawie jakichs badan okreslic przyczyne anemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anemiczka..................
to wyżej to ja napisalam, nicki mi sie pomyliły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I jesz
za malo zelaza (najlepsze czerwone mięso), moze tez nie przyswajasz zelaza lub masz zwiększone zapotrzebowanie(np. ciąża) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anemiczka..............
odżywiam sie normalnie raczej :O jem mieso kilka razy w tygodniu ale problem z przyswajaniem móglby sie pojawic tak nagle? w ciazy tez nie jestem ja juz od dawna bylam jakas slaba, zmeczona, spiaca, jakos brakowalo mi energii do zycia, ale caly czas myslalam ze to depresja i zamierzalam iść do psychiatry, a moze to tylko anemia no to jesli te badania kalu i moczy wyjdą mi dobrze, on cos tam twierdzil, ze mi krew moze uciekac z kalem albo z moczem to pewnie mi przepisze jakies żelazo tak? jak to mozna leczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczyny anemi ustala
hematolog, nie lecz się na własną rękę. Ja też miałam anemię. Najczestszymi przyczynami jest brak żelaza i witaminy B12 z powodu złego odżywiania lub niewchłaniania tych dwóch składników. Ale mając anemię można tez mieć nadmiar żelaza w organizmie! Więc nie słuchaj rad, aby jeść więcej żelaza. Przyczyną tutaj jest nadmierny rozpad czerwonych krwinek i leczy to się pod opieką lekarza hematologa. Możesz sama w laboratorium poprosić o badanie poziomu żelaza, nie jest drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anemiczka..............
u mnie nie ma w okolicy żadnego hematologa :O a to badanie poziomu żelaza to badają z krwi? a mozna jakos zbadac ze brakuje mi witaminy b12 ? mam nadzieje ze lekarz rodzinny sobie poradzi z tą chorobą, jeszcze ciekawe co sie okaże po tych badaniach moczu i kału, może problem jest w czyms innym i znajdą jeszcze coś gorszego :( a w sumie nie mam bardzo niskich tych wskazników, dużo poniżej normy, ten lekarz też stwierdzil, ze gdyby to bylo zaraz po okresie to okres by mógl być powodem, ale ze minelo już z 10 dni to ze to nie to :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczyny anemi ustala
Tak zarówno żelazo, jak i poziom witaminy B12 można zbadać z laboratorium z krwi. Z tym, że na B12 chyba lekarz pierwszego kontaktu wystawić Ci skierowania nie może, na żelazo tak. Ale prywatnie możesz zrobić oba. Jesli wyjdzie Ci nadmiar żelaza to bez hematologa się nie obędzie, bo tylko on może skierować na odpowiednie badania w kierunku ustalenia przyczyn, rodzinny nie ma uprawnień. Może się też okazać, że po prostu taki Twój urok, że masz takie niskie wyniki, tak było u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koles od tego tam
wrzuc w net anemia i poczytaj niedobor zelaza szpinak, watrobka i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koles od tego tam
Niedokrwistość pokrwotoczna, jak sama nazwa wskazuje, spowodowana jest utratą krwi. Wśród przyczyn różnorodnych typów niedokrwistości znajdują się: deficyt witamin (szczególnie B12 i kwasu foliowego) i żelaza, uwarunkowania genetyczne, uboczne efekty działania leków, przebyte choroby i urazy, przewlekłe stany zapalne jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koles od tego tam
nie mialam na musli pokrwotocznej...niechcacy... b12, fe, kwas foliowy....poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anemiczka..............
dzięki, napisze jak porobie te badania, mam nadzieje, ze nie okaże sie nic gorszego i że da sie to szybko wyleczyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glisty też powodują anemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xui
ja mam początki anemii, ale raczej wiem, od czego ;// od tego, że odżywiałam się głównie ciastkami i jogurtami, zero warzyw, owoców (tyle, co jakieś gotowane w zupie) a mięsa to już w ogóle, jak zjadłam kurczaka raz na 2 tygodnie to było dobrze. no i mam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak mammmmm
Cześto anemie powoduja pasozyty które bytauja w rganizmie i zjadaja wszystkie mikroelementy. warto sie zbadac w tym kierunku. Praktycznie wszystkie pasożyty lubią witaminy, mikroelementy, a szczególnie żelazo, hormony, białko, bogato - węglowodanowe produkty, cukier. http://www.pasozyty.com.pl/pasozyty-pasozytnictwo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×