Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

od porodow sn powinno sie odejsc!!!

Polecane posty

Gość gość

Lekarze powinni zaprzestac porodow sn chyba ze matka wypisze oswiadczenie ze rodzi sn na wlasna odpowiedzialnosc ! Ludzie co to sredniowiecze zeby rodzic jak krowa przez pochwe??? Do tego porod bez znieczulenia bo zewnatrzoponowe jest trudnodostepne! Potna krocze potem seks boli a dziecko nieraz ma jakas zamartwice koszmar!!! Czemu oni tak bronia sn ci lekarze??? Lenistwo ! Wola stac obok i popijac kawke niz babrac sie z cesarka przez 30 minut! To jest barbarzynstwo... A pozniej czesc tych kobiet do nich wraca na plastyke bo wiadro ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodzilam sn, mialam zzo, bylam nacinana, seksu nie uprawialam ok 2 miesiecy po porodzie, ale tak czy siak nie chciala bym miec cc. Przeciez trzeba sie zajac niemowlakiem, a jak sie ma wiecej dzieci to juz kompletnie tragedia ze szwami na brzuchu biegaj za dzieciarnia. Ja po porodzie bylam "na nogach" juz tego samego dnia,a kobiety po cc niestety musza swoje przelezec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz wole rodzic przez pochwe czyli naturalnie niz potem lezec dobe w pampersie po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura po cc mozna wstac na drugi dzien i nornalnie chodzic! A jak zapytalam o zewnatrzoponowe przy sn to mnie wysmial ginekolog ze teraz to tylko daja w prywatnych klinikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, rzeczywiście, muszą przeleżeć. Całe 12 godzin. Potem i tak cię do dziecka zagonią. Wiadomo, że jest ciężej, ale bez przesady. Oczywiście nie namawiam nikogo na poród cc, bo jak można to sn lepszy dla matki i dziecka. Temat marne prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sn lepsze dla dziecka ? Kto Ci takich bzdur nagadal? Twoja polozna czy lekarz? Poczytaj statystyki ile dzieci rodzi sie u nas przez sn z porazeniami zamartwica a ile takich przypadkow jest po cc planowanym. Roznica jest kolosalna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze powinnas tez byc karniona przez sonde bo co to sredniowiecze zebys gębą mielila jak krowa? Marna prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka ma absolutna racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha sn lepsze dla matki a to dobre faktycznie lepiej miec rozklapioche niz mala blizne na brzuchu faktycznie to o niebo lepsze gubic mocz :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak! róbmy tylko cesarki. Wszak ludzi i tak jest za wiele na tym świecie. To dobry sposób na ograniczenie populacji. Żadna baba by nie urodziła więcej niż 3 dzieci :P Poród sn jest najlepszy dla większości kobiet. Problemem jedynie jest, że jeśli już istnieje potrzeba cc, to w naszym kraju za bardzo się z tym ociągają. To problem naszego biedackiego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktos chce sn to tak jak autorka napisala niech pisze oswiadczenie i rodzi pochwa dzieciaka za dzieciakiem poki z jednym z dzieci wlasnej cipki nie wydali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt mi nie nagadał. Poczytaj publikacje naukowe. Jeżeli poród przebiega bez komplikacji, to lepszy jest sn. Sama rodziłam cc, ale mi to mózgu nie wypaliło i czytać jeszcze potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam dwójkę SN i żyje, moje dzieci też. Po porodzie wstałam bardzo szybko, zzo nie miałam, bo nie było na to czasu, nacieli mnie ale szwów nie czułam, seks nie boli i pochwa nie jest rozciągnięta. W szpitalu w którym rodziłam zzo jest podawane bezpłatnie i na życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja rodzilam sn duze dziecko bo niby "lepiej" pytanie dla kogo dla mojego dziecka ktore wyladowalo pod aparatura potrzymujaca zycie? Gdybym miala cc to nic by sie mu nie stalo. Ale nie sn lepsze pfff zalosne jestescie bo akurat Wam sie nic nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, ze po cc długo się do siebie dochodzi. na pewno niektóre kobiety długo do siebie dochodzą, ale podejrzewam, że jest to wprost proporcjonalne do pomocy z zewnątrz, mamy teściowe, o mężach nie wspominam, bo oni chodzą do pracy. miałam trzy cc, po 12 godz podnosili z łóżka i zostawiali dziecko na sali, nikt nie pomaga. po powrocie do domu Sajgon od wejścia, moja Mama nie zyje, teściowa łaskawe pilnowała dzieci na czas mojego pobytu w szpitalu, ja wchodziłam z noworodkiem do domu, a ona z torbą w rękach stała przy drzwiach gotowa do wyjścia. dzieci miały 5 i 3 lata. dochodziłam do siebie bardzo szybko, bez przesady. mnie ciągnęły szwy a rodzące naturalnie nie mogły siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomatko7897987
Głupota aż kipi. To jest poród NATURALNY, więc z w zgodzie z naturą. Najlepszy dla matki i dziecka. Większość kobiet rodzi bez komplikacji. A cc to OPERACJA, sztuczna ingerencja, która z założenia powinna być wykonywana tylko wtedy jeśli jest ku temu poważne wskazanie. Takie tematy zakładają laski, które srają po gaciach ze strachu przed porodem i mają trudności z ubłaganiem lekarza do cc "na życzenie", czyli za kasę, albo nie wiedzą jak to sobie załatwić. Rodziłam naturalnie, bez znieczulenia. Bolało, ale było ok. Szybko doszłam do siebie, szybko rozkręciła mi się laktacja . Seks jest wciąż satysfakcjonujący. Drugi poród też chciałabym mieć naturalny. Szczerze, to byłabym nieszczęśliwa gdyby okazało się, że z jakiś względów muszę mieć cc. Przestańcie wypisywać brednie, skoro tak boicie się porodu, to jest to Wasz osobisty problem z którym musicie sobie poradzić, nie jest to powód do obrażania kobiet, które tak rodzą, oraz lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś -popełniono błąd, bo powinnaś być zakwalifikowana na cc. Nie zmienia to jednak faktu, że większość rodzi sn bez komplikacji, nie ma potrzeby robić WSZYSTKIM jak leci cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1245
Przy porodzie sn wszystko jest ok jeśli wszystko idzie jak w zegarku jak coś zaczyna się dziać to nie słucha się rodzącej z przekonaniem że histeryczka panikara, wiadomo nie wszędzie tak jest ale raczej w większości! Potem jak dziecko przychodzi na świat niedotlenienie bądź z porażeniem to oczywiście nie ma kto za to wziąść odpowiedzialności tłumacząc że zdarza się! Nie można mówić co jest lepsze ponieważ różne są sytuacje ale też nie można kobiet traktować tak jakby urodzić dziecko było proste jak drut. A kiedy kobiecie brak sił po kilkunastu godzinach? Ja osobiście po kilku godzinach miałam cc z powodu wysokiego ciśnienia( choć ponad godzinę nie mogłam się doprosić o zmierzenie choć bolała mnie głowa i bardzo źle się czułam a nikt mnie nie słuchał dopiero lekarz który przyszedł się zainteresował gdyby nie on nie wiadomo co by było) a potem w mgnieniu oka doszłam do siebie teraz nawet blizny prawie nie widać a ja jestem szczęśliwa że żyjemy. Cc nie jest jakaś tragedia i mówienie o tym że sn jest lepsze to tylko drobnomieszczanskie poglądy. Ważne jest jak czuje się przyszła mama czy ma siłę czy nie warto złożyć trochę wysiłku żeby pomóc?:) pozdrawiam wszystkie wielkie mamy które maja siłę rodzic naturalnie i te które z rozdarty brzuchem biorą się w garść a nie rozczulają się nad sobą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko Twoje zdanie, decyduj się na cc jak chcesz, można to sobie załatwić. Ja świadomie - dla dobra dziecka i swojego organizmu rodziłam sn i bez znieczulenia (choć w szpitalu gdzie rodziłam jest darmowe). Urodziłam szybko 4 kg dziecko, jestem rok po i nie pamiętam, że rodziłam, gdyby nie dziecko to nie wiedziałabym, że rodziłam. Nie ma nic lepszego dla dziecka i matki niż poród naturalny. Powikłania mogą być i przy sn i cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kffdgkjdlgjretgqp
Ciekawa jestem co te kobiety które urodziły sn bez komplikacji mają do powiedzenia tym, które urodziły z komplikacjami? że miały pecha? a gdyby to na Was trafiło, pomyślałyście? miałyście niesamowite szczęście! i tyle! co powiecie matce która rodzi 4600 bo jest tak niby lepiej, której dziecko 2 miesiące po porodzie umiera a ona nie może mieć więcej dzieci, po w wyniku wypchnięcia dziecka na siłę przez lekarza doznała urazu macicy, po którym musiano jej ją amputować? że sn jest lepszy też jej powiecie? i tak musiała mieć opercaję i tak, więc czemu nie zrobiono jej cesarki tylko wpierano że sn jest lepszy, że to naturalne, że jak w jej ciele urosło duże dziecko to znaczy , że ona będzie umiała je wydać na świat? to jest głupota co Wy piszecie. Generalizujecie że sn jest super bez kompilikacji. A ta laska (znam ją) jest dziś bezpłodna na dodatek robili jej plastykę bo tak ją porozciągało. Dziecko zmarło. Super miała poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Histeryczki sie nakrecaja i robia afere ze zwyklej fizjologi, jaką jest porod. jasne, kupe tez mozna robic do woreczka przymocowanego pzry brzuchu, odzywiac sie kroplówką itd - medycyna to potrafi - tylko po jaka cholere. Pewne rzeczy robi sie, kiedy jest na to konkretne wskazania . ze pani X ma wiadro a p Y boli seks to juz kwestia ich indywidualnej budowy i miesni ,tak rosna legendy, nie opowiadajcie bzdur ze kazdej to dotyczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sutypp
gość1245 CC to jest OPERACJA. Więc decyzja o tym czy się ją przeprowadzi nie należy do pacjentki. Dlaczego lekarze chwalą sn, bo jest lepsze od cc, lepiej po prostu nastawić bark niż np., go odcinać i przyszywać :D polecam dokształcić się nt wad i zalet sn/cc, ale nie na forum tylko w ciut wyższych lotów publikacjach. szczęśliwie tendencja jest taka by ograniczyć cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak a potem dzieci maja zaburzenia SI, nie dostaja tej dobrej flory bakteryjnej a nawet sa bardzie narazone na autyzm czy ADHD. Na szczepionki jest taki najazd ale nikt sie nie zastanawia ze w ostatnich latach zwieksza sie ilosc cc i nastepuje tez wzrost roznego rodzaju zaburzen i alergii. Rozumiem cesarka w cwlu ratowania zdrowia i zycia matki lub dziecka, ale konczenie przez cc zdrowej ciazy jest bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kffdgkjdlgjretgqp To przykre, ale komplikacje się zdarzają! i przy jednej metodzie i drugiej. A co powiesz mężowi kobiety, która zmarła po cc (przypadek z Aleksandrowa)? Nie pisz głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kffdgkjdlgjretgqp Sama prawie zeszłam "dzięki" cesarce i to 3 lata po! Nagle dostałam silnego bólu brzucha, brzuch wzdęty, nie mogłam się wypróżnić ani nawet wymiotować, mimo, że czułam potrzebę, nagle ból zrobił się nie do zniesienia, straciłam przytomność. Obudziłam się w szpitalu, gdzie od męża usłyszałam, że tylko minuty dzieliły mnie od śmierci - PRZYCZYNA? ZAWINIĘCIE JELIT O ZROSTY NA MACICY PO CC. Jelita pękły i miałam zapalenie otrzewnej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kffdgkjdlgjretgqp
lepiej miec pęknięte jelita niż dziecko w grobie, czyż nie?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie lepiej umrzec i zostawic je półsierotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kffdgkjdlgjretgqp
No ale Ty chyba nie umarłaś czy może z duchem teraz pisze? Twoje życie jest ważniejsze od yzcia dziecka mam ropzumieć?> ciekawe kto dał Ci prawo do takich wyborow,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poród sn jeden to tam jeszcze ale dwa? Jak można to sobie robić? czy Wy życia seksualnego nie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×