Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
maleńkiemaleństwo

ODBIÓR MIESZKANIA OD DEWELOPERA - POMOCY

Polecane posty

Stało się, przyszedł oczekiwany i upragniony dzień, w którym mamy odebrać mieszkanie :-) ale.... No właśnie, ale: 1) deweloper był oburzony, jak usłyszał, ze na odbiór mieszkania przybędzie z nami fachowiec (od budowy i wykańczania mieszkań), który obejrzy mieszkanie przed podpisaniem aktu notarialnego, pod kątem ewentualnych niedociągnięć czy jakiś braków..., 2) deweloper wyznaczył termin odbioru na powiedzmy 13 lutego, zaś podpisanie aktu notarialnego na 15 lutego, czyli mamy dwa dni na ewentualne naprawy czy usuniecie usterek z mieskzania, bo nie wydaje mi się aby zostały usunięte po podpisaniu aktu - wtedy deweloper pewnie nie będzie chciał z nami rozmawiać..., 3) czy jeśli ten fachowiec, który jedzie z nami na odbiór stwierdzi, ze są jakieś braki czy wady w mieszkaniu, to deweloper powinien je usunąć? wydaje mi się, ze tak, inaczej byłby to towar niezgodny z umową... Jak wyglądało to u Was??? Piszcie, piszcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest okres rekojmii 3 lata, developer musi usunąc usterki w tym czasie- umowa notarialna nie ma nic do tego, chyba, że mieszkanie naie nadaje się do zasiedlenia. Fachowiec przy odbiorze jest jak najbardziej polecany, developer nie ma nic do gadania. Wady jednak mogą się ujawnić później, np. pękanie ścian na skutek osiadania budynku- usterki usuwa developer w ramch rękojmii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź! Deweloper stwierdził, że ma już ponad 10 lat doświadczenia w swojej pracy i pierwsze słyszy, zeby ktoś odbierał mieszkanie z fachowcem! A co do rękojmi, to nie wiedziałam, ze i tu ona działa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W różnych poradnikach- podstawową radą jest właśnie wzięcie fachowca do odbioru mieszkania. Dziwię się developerowi, że ma tu jakieś ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz pisałam
jak najbardziej rękojmia działa- ten powyższy wpis prawdę mówi :) pekające ściany to jest pikuś; mog asie ujawnic inne spaprane rzeczy przez developera odbiór z fachowcem- bardzo dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz pisałam
i jeszcze cenna uwaga - wszystkie Twoje krzywdy opisuj w pismach kierowanych do wykonawcy i administratora (spółdzielni) budynku; rozmowy na telefon, lub bezpośrednie to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To powiedzcie mi jeszcze, czy jesli fachowiec stwierdzi jakieś braki czy wady, to powinniśmy sporządzic odpowiednie pismo do dewelopera, które by te usterki wskazywało? I jak później , w trakcie użytkowania mieszkania cos wyjdzie na jaw, jakaś wada (oby nie!), to też w piśmie zwracać sie do dewelopera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanko
tak, wszystko na piśmie, oczywiście jeśli nie odbierasz mieszkania, to nie podpisujesz protokołu odboru i kierujesz pismo do dewelopera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz pisałam - Tobie tez dziękuję za odzew! To moje pierwsze mieszkanie i nie mam doświadczenia na tym polu, a nie chcę popełnić błedu żadnego, zeby nie było później płaczu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest z tym niedotrzymaniem terminu oddania mieszkania? Jesli w umowie nie ma slowa o karach w zwiazku z opoznieniem to mimo to tez mozna tego dochodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanko :-) my juz mamy opóźnienie w odbiorze, 2,5 miesiaca, a co za tym idzie cały czas wyższe raty za kredyt ok 300zł miesięcznie, może to nie sa zawrotne kweoty, ale dla nas spore. A developer troszke zaczyna grać mi na nerwach, ostatnio stwierdził, ze takie opóźneinie, to nie opóźnienie...szkoda tylko, ze koszty opóźnienia ponosi nabywca mieszkania... A co będzie w sytuacji, gdy okaże sie, ze mieszkanie ma sporo wad i nie podpiszę odbioru? Raczej developerowi będzie zależało, zeby mieszkanko doszykować? Umowa jest taka, ze ostatnią transzę dostanie, jak podpiszemy akt notarialny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre usterki jeśli nie umiemożliwiają zasiedlenia- umieszcza się w protokole odbioru- i odbiera się mieszkanie. Warunki powinny być podane w umowie, proponował bym ją przejrzeć, chociaż czasem umowy są skonstruowane wadliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiedziałaś
W protokole trzeba opisac wszelkie usterki i proponowany przez dewelopera termin ich usunięcia. Deweloper musi podpisac ten protokół, że wyraża zgodę na usuniecie usterek w wyznaczonym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz pisałam
Nawet jesli usterki wyjdą po odbiorze - w dalszym ciągu developer musi je usunąć; pisz pisma i domagaj się terminu usunięcia usterki lub wady. Z egzekwowaniem pieniedzy sa straty poniesione przez Ciebie nie łatwo, ale przy udziale prawnika da sie i to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, no i jestem po odbiorze... I jest tragicznie! Byl na odbirze z mojej strony rzeczoznawca niezalezny, wypisał usterek na ok całą stronę A4 - drobnym maczkiem, linijka pod linijką... Wszystko widział developer, wie o wszystkiem, ale... odmówił podpisania protokołu!!! powiedział, ze nie podpisze czegoś takiego! Wobec tego powiedzieliśmy mu, zeby chociaż naprawił 3 najważniejsze i najgłówniejsze rzczy i będzieok, to cos podnosem pomamrotal i niby ma naprawć i dac znac, ale jakos nie bardzo w to wierze... dzis wysle mu protokół z odbioru poleconym z wezwaniem do usunięcia ustreek/ braków z protokołu pod rygorem skierowania sprawy na drogę prawną. Myślicie, ze todobry pomysł? Co robić? Czy brac to mieszkanie i dacsobie z nim spokój, czy walczyć? Jeśli ktoś wie, co powinnam zrobic, ma jakis pomysł, to bardzo bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka28
Ja korzystałam kilka miesięcy temu z pomocy fachowca i jestem zadowolona. Poszło dość dobrze cho nie brakowało usterek. Jak ktoś ma podobny odbiór mieszkania od dewelopera to daję namiar www.Inspektorbudowy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pro-myczek
Podbijam. Jestem ciekawa jak zakończyła się sprawa? Udało się , by deweloper naprawił usterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkeczka522
Matko to co to za deweloper że usterek na strone A4, my mieliśmy dwie przy odbiorze mieszkania, zarysowana szyba balkonowa ktora wymienili w ciagu tygodnia i jeszcze jakas pierdola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pro-myczek
pomyłki mogą zdarzyć się każdemu. W końcu to też są tylko ludzie. Kwestia jest jak deweloper zachowa się, kiedy te błędy zostaną mu wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ODBIÓR MIESZKANIA I DOMU - Szczecin Police Goleniów Stargard Szczeciński Gryfino zachodniopomorskie Polecam wszystkim: Szczecin telefon: 691-743-024 GG: 28454050 e-mail: pronad@wp.pl http://www.pronad.szczecin.pl odbiór mieszkania, odbiory mieszkań, odbiór domu, odbiory domów, szybko, tanio, solidnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odbierałam mieszkanie na osiedlu Lewandów Park i nie miałam z tym żadnych kłopotów, a warto dodać, że mieszkanie brałam wykończone przez JWC tzw pod klucz i niedociągnięć żadnych nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę www.odbiorybudowlane.com Jako osoba od wielu lat działająca aktywnie na runku budownictwa i nieruchomości, chciałbym zachęcić Cię do przeczytania tego krótkiego artykułu, w którym postaram się opisać najczęściej występujące usterki w nowych mieszkaniach. Jako nowy właściciel domu lub mieszkania, powinieneś dokładnie go sprawdzić, zanim jeszcze zaparafujesz protokół odbioru mieszkania / domu. Należy przeprowadzić jego dokładny przegląd w poszukiwaniu jakichkolwiek wad. Widocznych lub ukrytych. Trzeba to zrobić jeszcze przed przejęciem nieruchomości od dewelopera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.inspektorbudowy.com Odbiór techniczny mieszkania Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inspektor_Budowy
Wszystko o odbiorze mieszkania www.odbiorybudowlane.com Przystępując do budowy, każdy inwestor z utęsknieniem wyczekuje chwili, w której nastąpi końcowy odbiór mieszkania. Podczas tej czynności zaakceptujemy to, co przekaże nam wykonawca. Dotyczyć to będzie każdego zakresu prac, które zostały mu powierzone do wykonania. Jeżeli podpiszemy protokół odbioru mieszkania, a po pewnym czasie zauważymy usterki, których nie dostrzegliśmy w trakcie odbioru, możemy żądać ich usunięcia na podstawie rękojmi albo gwarancji. Jednakże może to być znacznie trudniejsze i kosztować nas więcej wysiłku, niż domaganie się usunięcie tych usterek, zanim złożymy podpis na protokole z odbioru mieszkania. Dobrze jest wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przystępując do tak ważnej czynności, jaką jest odbiór mieszkania. W tym celu przygotowaliśmy dla Was ten artykuł. Na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, zebrałem w jednym miejscu najważniejsze informacje, dotyczące najczęściej występujących wadach, usterkach i fuszerkach. Stosując się do zawartych tutaj wiadomości, będziecie wiedzieć gdzie w nowym mieszkaniu lub domu szukać potencjalnych problemów. Relacje i zależności podczas budowy Kupując mieszkanie/dom u dewelopera, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie deweloper wykona wszystkie prace i roboty. Jest to niemożliwe. Dewelopera zatrudnia wielu podwykonawców, z których każdy odpowiada za konkretny etap prac w dziedzinie, w której się specjalizuje. Do wykonania więźby dachowej deweloper zatrudni brygadę cieśli, zaś do ułożenia pokrycia dachowego ekipę dekarską. Każda ekipa może być w rzeczywistości zupełnie inną firmą. Od tego czy deweloper dokona wyboru dobrych podwykonawców, zależeć będzie jakość wykonanej przez nich pracy, a w rezultacie końcowym, jakość Twojego domu albo mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wyobrażam sobie nawet samodzielnego odbioru bez inżyniera budownictwa! Można wiele ugrać.. Ekipa, która mi remontowała poleciła swojego inżyniera i nie zawiodłam się. Najlepiej brać kogoś z ekipy która wam remontuje, bo wtedy bardziej się starają bo wiedzą, że sami będą poprawiać niedociągnięcia. Polecam Pana Pawła z D&M Building services sp. z o.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heettt
Nie wyobrażam sobie nawet samodzielnego odbioru bez inżyniera budownictwa! Można wiele ugrać.. Ekipa, która mi remontowała poleciła swojego inżyniera i nie zawiodłam się. Najlepiej brać kogoś z ekipy która wam remontuje, bo wtedy bardziej się starają bo wiedzą, że sami będą poprawiać niedociągnięcia. Polecam Pana Pawła z D&M Building services sp. z o.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×